Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online staré hry
zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců. Portál divoch.net zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců.

Zprávy ze sportu

Zobrazeny zprávy 1 až 20 z celkem 287 zpráv
Následující

Juventus díky Vlahovičovi otočil duel se Salernitanou, na Inter ztrácí dva body (7. ledna 2024 22:55)
Fotbalisté Juventusu Turín v italské lize zvítězili na hřišti poslední Salernitany 2:1 gólem Dušana Vlahoviče z nastavení a využili čtyřicetiminutovou přesilovku. Druhý tým tabulky po 19. kole udržel dvoubodové manko na vedoucí Inter Milán. Jeho městský rival AC porazil Empoli hladce 3:0, v Serii A venku vyhrál po čtyřech zápasech a třech měsících a na Inter ztrácí devět bodů. Trápící se Neapol prohrála 0:3 na stadionu FC Turín, na jehož lavičce zůstal reprezentační obránce David Zima. Úřadující mistři ve čtvrtém soutěžním utkání po sobě nevyhráli a nedali gól, v tabulce jsou až devátí.

Florbalisté Vítkovic uspěli v derby a drží se v čele superligy před Střešovicemi (7. ledna 2024 21:31)
Florbalisté Vítkovic vyhráli v 19. kole superligy v městském derby na hřišti FBC Ostrava 5:3 a drží si v čele jednobodový náskok před Střešovicemi. Tatran, který má ještě zápas k dobru, doma porazil v souboji pražských celků nováčka Butchis 11:5. Mladá Boleslav v přímém utkání o 3. pozici deklasovala pražskou Spartu 14:4 a posunula se před ni o skóre. Stejný počet bodů má i pátý Chodov, který v pražském derby porazil v duelu hraném v Milevsku domácí Sokol Královské Vinohrady 9:3.

Kometa zaskočila Pardubice. Sparta vládla, Liberec obstaral další debakl (7. ledna 2024 21:11)
Extraliga si v neděli dala rychlé repete. Kvůli vloženým středečním zápasům měla v neděli takřka identický program. Tentokrát i s účastí Pardubic, které doma překvapivě podlehly 3:4 po prodloužení Kometě. Vedoucí Sparta tak navýšila náskok, když ovládla duel ve Vítkovicích poměrem 4:2. Čtyřiatřicáté kolo nabídlo také další podkrušnohorské derby, v němž Karlovy Vary přemohly Litvínov 2:1 po prodloužení. Liberec pak rozdrtil Budějovice 8:1.

Jágr promluvil o kauze Hudáček. Kladno testuje lotyšského brankáře (7. ledna 2024 21:05)
Humbuk kolem kauzy Hudáček se do atmosféry na hokeji v Kladně nepropsal. Domácí i s podporou kotle v nedělní extraligové bitvě podlehli Hradci Králové 1:2 v prodloužení. K angažování a následnému bleskovému odchodu slovenského brankáře, který působil v KHL i po invazi Ruska na Ukrajinu, se vyjádřil hrající majitel klubu, legendární Jaromír Jágr.

Čtyřbodový Chlapík: Pořád dělám to stejné. Někdy to vychází, někdy ne (7. ledna 2024 20:47)
Po pátečních třech asistencích při výhře 3:2 v Brně se Filip Chlapík zaskvěl i proti Vítkovicím. Na vítězství 4:2 se šestadvacetiletý útočník pražské Sparty podílel v Ostravě dvěma góly a stejným počtem asistencí. Přitom v sedmi předchozích zápasech proti Vítkovicím si připsal jediný bod za gólovou asistenci.

Basketbalisté Ústí smetli Brno, 116 body vyrovnali rekord sezony (7. ledna 2024 20:22)
Basketbalisté Ústí nad Labem deklasovali v lize Brno 116:69 a udrželi v tabulce třetí místo o skóre před Děčínem. V počtu nastřílených bodů svěřenci Jana Šotnara vyrovnali rekord sezony, který před dvěma měsíci vytvořila mistrovská Opava v utkání s Děčínem (116:91).

Co já budu dělat? ptal se finišman Hornig. Nic nevymýšlej, radil Emmons (7. ledna 2024 19:58)
Sezonu začal v IBU Cupu, stabilními výsledky ve druhé desítce pořadí si ale Vítězslav Hornig řekl o nominaci do mužského Áčka. V německém Oberhofu se čtyřiadvacetiletý biatlonista vrátil do závodů Světového poháru téměř po roce. Od svého posledního působení mezi elitou ale výrazně zlepšil střelbu a zrychlil běh. A v neděli dostal důvěru jako finišman mužské štafety.

Sáhl jsem si na psychické dno, řekl po potížích na Dakaru motocyklista Romančík (7. ledna 2024 19:53)
Český motocyklista Jaromír Romančík prožívá náročný debut ve slavné Rallye Dakar. Poté, co ho v první etapě trápily střevní potíže, potkaly ho dnes v druhé rychlostní zkoušce trable technického rázu. Do cíle dojel až po sedmi hodinách a na čtvrt plynu.

Fotbalisté Slavie zahájili zimní přípravu i s posilami, chyběl nemocný Ševčík (7. ledna 2024 19:44)
Fotbalisté pražské Slavie dnes odpoledne zahájili přípravu na jarní část sezony. Trenérovi Jindřichu Trpišovskému se hlásily i obě dosavadní zimní posily brankář Jindřich Staněk a bek Ondřej Zmrzlý. Chyběl nemocný středopolař Petr Ševčík, obránce Lukáš Masopust bude mít úlevy po svalovém zranění z konce podzimu.

Murrayová dovedla 32 body basketbalistky Brandýsa k druhé výhře (7. ledna 2024 19:16)
Poslední tým ligy basketbalistek Brandýs nad Labem vstoupil do nového roku vítězně. Nováček nejvyšší soutěže si připsal druhou výhru na palubovce Ostravy, kterou porazil 90:80.

De Bruyne se vrátil po zranění a pomohl Manchesteru City k postupu v poháru (7. ledna 2024 18:22)
Po čtyřech měsících se vrátil na hřiště kapitán fotbalistů Manchesteru City Kevin De Bruyne, který od prvního kola anglické ligy léčil zraněný stehenní sval. Belgický reprezentant dnes nastoupil v druhém poločase utkání 3. kola Anglického poháru, v němž obhájci trofeje deklasovali druholigový Huddersfield 5:0.

Běžeckou Tour de Ski vyhráli Nor Amundsen a Američanka Digginsová (7. ledna 2024 18:21)
Tour de Ski vyhráli norský běžec na lyžích Harald Östberg Amundsen a Američanka Jessie Digginsová, která si zopakovala triumf z roku 2021. Česká reprezentantka Kateřina Janatová skončila osmnáctá, Adam Fellner obsadil 31. místo. V závěrečném výběhu na sjezdovku na Alpe Cermis vybojovali premiérová vítězství ve Světovém poháru Francouz Jules Lapierre a americká závodnice Sophia Laukliová.

Loprais bojoval na Dakaru ve druhé etapě o vítězství, nakonec byl těsně druhý (7. ledna 2024 18:20)
Aleš Loprais a Martin Macík se prosadili na pomyslné stupně vítězů ve 2. etapě Rallye Dakar v kategorii kamionů. Loprais byl s odstupem pouhých šesti sekund na obhájce prvenství Januse van Kasterena z Nizozemska druhý, Macík s více než dvouminutovým mankem třetí. Stejné pořadí je i v průběžné klasifikaci. Nejlepší Čech po sobotě Jaroslav Valtr starší se i kvůli patnáctiminutové penalizaci za neprojetí kontrolního bodu propadl na průběžné páté místo.

Cyklokrosařka Zemanová byla ve Světovém poháru pátá na písku v Zonhovenu (7. ledna 2024 16:50)
Cyklokrosařka Kristýna Zemanová obsadila páté místo v závodě Světového poháru v Zonhovenu a vybojovala druhý nejlepší výsledek v kariéře. Dvacetiletá reprezentantka o jednu pozici zaostala za maximem z prosincového závodu ve Val di Sole. Na písečné trati v Belgii vyhrála třetí závod za sebou úřadující vicemistryně světa Puck Pieterseová z Nizozemska.

Francouzská štafetová radost. Češky v Oberhofu šesté, zdržela je trestná kola (7. ledna 2024 16:26)
Celou druhou půlku štafetového závodu francouzské biatlonistky suverénně vedly. Na větrné střelnici německého Oberhofu sice nebyly nejpřesnější, zcela ale vládly na lyžích, a tak se mohou radovat z prvního týmového vítězství v této sezoně. Češky tížila trestná kola Davidové a Charvátové, finišmanka Jessica Jislová ale dokázala štafetu vytáhnout na šesté místo.

Vlhová si podmanila slalom v Kranjske Goře, Dubovská byla jednadvacátá (7. ledna 2024 15:35)
Lyžařka Martina Dubovská obsadila 21. místo ve slalomu Světového poháru v Kranjske Goře a popáté v sezoně bodovala. Závod suverénně ovládla Slovenka Petra Vlhová před Lenou Dürrovou z Německa, na třetí příčku se poprvé v kariéře vyšvihla Američanka AJ Hurtová.

Spolupráce s hvězdným trenérem? Sen. Jen nám chybí výsledky, mrzí Dubovskou (7. ledna 2024 15:31)
Po nemoci lyžařka Martina Dubovská stále cítí nedostatek fyzických sil, přesto během slalomu Světového poháru v Kranjske Goře popáté v sezoně bodovala, když zajela nejlepší výsledek od úvodních závodů ve finském Levi. O umístění v top 20 se připravila jednou chybou v každém kole a nakonec brala 21. příčku.

Rozhodly dvě setiny. Feller ovládl slalom SP v Adelbodenu (7. ledna 2024 15:12)
Rakušan Manuel Feller vyhrál slalom Světového poháru v Adelbodenu a ujal se vedení v průběžném hodnocení disciplíny. Nora Atleho Lie McGratha porazil v součtu dvou kol o dvě setiny sekundy, třetím místem podtrhl rakouský úspěch Dominik Raschner.

Druhý ročník tenisového United Cupu vyhráli Němci. Ve finále porazili Poláky (7. ledna 2024 15:08)
Druhý ročník soutěže smíšených týmů United Cupu vyhráli němečtí tenisté. O vítězi rozhodla v Sydney až závěrečná čtyřhra, v níž Laura Siegemundová a Alexander Zverev porazili Igu Šwiatekovou a Huberta Hurkacze 6:4, 5:7, 10:4.

Posila poradila posilu. Beksa přivedla amerického pivota Marshalla (7. ledna 2024 14:23)
Na úvod nového roku hlásí pardubičtí basketbalisté další přírůstek na soupisce. Před vrcholem sezony přišel Bekse na pomoc pivot Tyere Marshall. Na východě Čech podepsal kontrakt do konce letošní sezony.