Aktuální přehled zpráv ze sportu - Portál divoch.net

Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online staré hry
zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců. Portál divoch.net zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců.

Zprávy ze sportu

Třinec - Pardubice 4:1. Oceláři odvrátili konec, finále rozhodne až sedmý zápas (dnes 20:38)
Drama pokračuje. Hokejová extraliga ani po šesti finálových duelech nezná letošního mistra, neboť Třinec na domácím ledě porazil Pardubice 4:1 a srovnal stav série na 3:3. Oceláři si k vítězství pomohli hlavně povedenou první polovinou utkání, kdy odskočili soupeři na rozdíl tří branek. Rozuzlení finále i celé sezony tak nastane v neděli sedmým zápasem na východě Čech.

Basketbalistky USK zvládly třetí finále bez problémů, titul mají na dosah (dnes 20:28)
Basketbalistky USK Praha porazily doma ve třetím ligovém finále Žabiny Brno 83:61. V sérii vedou 2:1 a jedno vítězství je dělí od obhajoby titulu.

Volejbalisté Ústí nad Labem po baráži s Dobřichovicemi zůstali v extralize (dnes 19:58)
Volejbalisté Ústí nad Labem se udrželi v extralize. Baráž se Sokolem Dobřichovice, který vyhrál první ligu, otočili ze stavu 0:2 na 3:2 na zápasy. Dnešní duel vyhráli na domácí palubovce 3:0 po setech 25:19, 25:23 a 25:22.

Hokejisty Kanady povede na MS za obhajobou titulu opět kouč Tourigny (dnes 19:35)
Dva týdny před startem hokejového mistrovství světa v Praze a Ostravě jmenoval kanadský svaz trenéra reprezentace. Na šampionátu v Česku povede mužstvo za obhajobou titulu André Tourigny, který s ním triumfoval před rokem v Tampere.

Medaile po 20 letech. Judistka Zachová se stala první českou mistryní Evropy (dnes 19:25)
Renata Zachová je mistryní Evropy v judu. Ve finále kategorie do 63 kilogramů porazila na ipon Nizozemku Joanne van Lieshoutovou a postarala se o první ženský titul na judistickém kontinentálním šampionátu pro Česko. Mezi muži získal naposledy zlato v roce 2018 Lukáš Krpálek, jenž tehdy slavil svůj třetí triumf na evropském šampionátu. Zachová navíc ukončila 20 let trvající čekání na ženskou medaili z ME.

Kousková neprošla v Kapském Městě poprvé v sezoně cutem, tři Češky pokračují (dnes 19:13)
Golfistka Sára Kousková na turnaji v Kapském Městě poprvé v této sezoně Ladies European Tour neprošla cutem. Na South African Women’s Open naopak budou o víkendu pokračovat zbývající tři Češky Jana Melichová, Kristýna Napoleaová a těsně i Tereza Melecká.

Řečtí a francouzští sportovci si v Aténách předali olympijskou pochodeň (dnes 19:11)
Slavnostní předání olympijské pochodně pro hry v Paříži dnes večer začalo na zaplněném stadionu v Aténách tanečním představením desítek gymnastek v červených úborech. Na okraji sportovní plochy vlála řecká, francouzská a olympijská vlajka. Na 192 metrů dlouhém oválu se vystřídalo několik řeckých a francouzských sportovců, kteří vedle pochodně nesli i olivovou ratolest. Ceremoniál živě přenášela stanice France Info.

Nový lídrem Kolem Romandie je Ayuso, časovku ovládl McNulty (dnes 19:08)
Časovku v třetí etapě cyklistického závodu Kolem Romandie vyhrál americký šampion Brandon McNulty. Do čela průběžného pořadí se dostal jeho kolega z týmu UAE Emirates Španěl Juan Ayuso, který dnes skončil čtvrtý se ztrátou 21 sekund. Trojnásobný český mistr v časovce Josef Černý obsadil na trati dlouhé 15,5 kilometru 45. místo s mankem 1:12 minuty.

Hokejisté uspěli v přípravě i popáté. Na Slovensku vyhráli 4:2, trefil se i Vrána (dnes 19:06)
Čeští hokejisté vyhráli i pátý přípravný duel před domácím MS. V Trenčíně zdolali domácí Slovensko 4:2, když tři góly dali už v první třetině. O ten první se postaral Jakub Vrána, další přidali Jakub Flek a Matěj Stránský.

Bejlek a Vondroušová postoupily, Nosková a Krejčíková v Madridu vypadly (dnes 19:01)
Osmnáctiletá česká tenistka Sára Bejlek přidala na antukovém turnaji v Madridu druhou výhru na tenisové WTA Tour, Rusku Annu Kalinskou zdolala ve 2. kole 6:1, 6:4. Uspěla i Markéta Vondroušová, která přehrála Američanku Shelby Rogersovou 6:1, 6:2. Naopak Linda Nosková prohrála s o tři roky mladší Mirrou Andrejevovou 6:4, 3:6, 3:6. A vypadla i Barbora Krejčíková, která podlehla 6:2, 0:6, 2:6 Rumunce Cristianové.

Amstel, Valonský šíp, Ironman. To vše za osm dní! Nezdolný Wurf zase ohromil (dnes 18:26)
Většina cyklistů vám poví, že po konci klasikářského jara si chce hlavně pořádně odpočinout. Pár dní třeba vůbec nesednout na kolo, jen ležet na pohovce, jít se maximálně projít a léčit si rány z urputných bojů o místo v pelotonu či jízdě po kostkách. A pak je tu Cameron Wurf.

Berbr zaútočil na šéfy fotbalu. Mohli by vyvádět peníze z asociace, řekl u soudu (dnes 17:35)
Bývalý místopředseda fotbalové asociace Roman Berbr při své závěrečné řeči u plzeňskou okresního soudu, kde se zpovídá z podplácení, ze zpronevěry a účasti v organizované zločinecké skupině, obvinil současné vedení českého fotbalu z finančních machinací. Předseda Petr Fousek i místopředseda Jiří Šidliák nařknutí odmítli.