Přehled zpráv z kultury od 1.září do 30.září - Portál divoch.net


Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online staré hry
zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců. Portál divoch.net zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců.
Reklama ReklamaZprávy z kultury

Zobrazeny zprávy 1 až 20 z celkem 86 zpráv  
Následující  

Minulý týden diváky Novy zaujal seriál Specialisté i další Babovřesky (30. září 2020 17:00)
Detektivní seriál Specialisté zaznamenal minulý týden na obrazovkách televize Nova rekordní podíl na sledovanosti v tomto roce, oznámila televize v tiskové zprávě. V pondělí 21. září zaujal 30,53 % diváků v cílové skupině 15 až 54 let. Dařilo se také sedmé řadě show Tvoje tvář má známý hlas.

Ať zavřou všechna divadla a nekádrují, kdo víc prská, míní šéf Broadwaye (30. září 2020 15:45)
V divadlech se nebudou uvádět opery a muzikály, protože prostřednictvím zpěvu se vir šíří intenzivně, a zruší se přestávky na občerstvení. Prymulův plán vyvolal mezi umělci bouřlivé reakce. „To už je Kocourkov, nechápu to,“ uvedl Oldřich Lichtenberg z pražské Broadwaye.

Slovensko nemá speciální program na pomoc médiím kvůli koronaviru (30. září 2020 14:00)
Slovensko kvůli současné pandemii nezavedlo žádný zvláštní program pomoci médiím. Například provozovatelé soukromých televizních či rozhlasových stanic ale využili možnosti požádat o dotace v rámci obecného projektu pomoci zaměstnavatelům na udržení pracovních míst.

Sněmovna doplnila Radu ČRo, ve vysílací radě zůstalo volné místo (30. září 2020 12:00)
Poslanci v úterý zvolili zbývající členy Rady Českého rozhlasu. Rada je tak kompletní. Naopak i po úterním zasedání Sněmovny zůstává jedno místo volné v Radě pro rozhlasové a televizní vysílání.

Chci vzdát hold Mercurymu, říká Adam Lambert (30. září 2020 07:50)
Kapela Queen, respektive kytarista Brian May a bubeník Roger Taylor, se stále nesrovnala s tím, že zpěvák Freddie Mercury už není mezi živými, a drancuje výdělečnou značku. Momentálně pod hlavičkou Queen + Adam Lambert.

Divadla a kluby ozáří červené světlo, má upozornit na krizi v kultuře (29. září 2020 10:51)
Tisíce klubů, divadel a dalších kulturních center po celém světě se ve středu ve 20:00 rozsvítí červeným světlem v rámci Global Action Day. Chtějí tak upozornit na krizi způsobenou koronavirem, v níž se mnohé instituce od hudebních klubů po divadla ocitly. V Česku se k akci hlásí třeba pražský klub Roxy nebo HexagonClub.

VIDEO: Představuje se tulák z filmu Gump – pes, který naučil lidi žít (29. září 2020 07:59)
V létě natočil režisér F. A. Brabec film o toulavém psu Gumpovi, jehož scénář vznikl na základě knižní předlohy Filipa Rožka odměněné cenou čtenářů. Nyní tvůrci představují první ukázku, premiéra v kinech se plánuje na 3. prosince.

RECENZE: Členové Lucie hrají vedle sebe, ale bohužel ne spolu (28. září 2020 23:55)
David Koller oslavil šedesáté narozeniny jediným letošním pražským koncertem Lucie. Byl tahounem, který celé vystoupení táhl ve chvílích, kdy padal řetěz. A to se bohužel dělo docela často.

V Brně začíná festival k poctě Leoše Janáčka. Bude i streamovat (28. září 2020 18:55)
Inscenace méně známé opery Leoše Janáčka Osud v režii mezinárodně uznávaného Roberta Carsena zahájí v moravské metropoli festival Janáček Brno 2020. Ten potrvá až do 16. října.

VIDEO: Taková normální rodinka z pravěku. Vracejí se Croodsovi (28. září 2020 16:57)
Pod názvem Croodsovi: Nový věk se letos týden před Vánocemi, 17. prosince, vrátí do kin animovaná rodinka z pravěku. Druhý díl následuje sedm let po vzniku hitu Croodsovi, na nějž navázal i seriál.

PRVNÍ DOJMY: Vesnice, kde se navzájem vraždí sousedé pro Vlast (28. září 2020 12:58)
Výraz „španělská vesnice“ dostává v seriálu Vlast nový, dvojí význam. Vesnice tu říkají místu, kde jedni zůstali a druzí se tam vracejí, aby znovu otevřeli staré rány. A kolem baskického hnutí ETA odhalují tvůrci detaily opravdu mimo Španělsko neznámé.

VIDEO: Vypsaná fixa představuje klip k písni Měla krátkou ofinu (28. září 2020 10:44)
Svět je malý a o náhody v něm není nouze, praví se v pohádce Lotrando a Zubejda. Své by o tom mohl vyprávět Márdi, frontman kapely Vypsaná fixa. Nečekaná náhoda totiž provázela i vznik zmíněné skladby.

RECENZE: Velký borec Mucha, před ženami však vždycky ve střehu (28. září 2020 07:59)
Jasně přesahuje obvyklý rámec medailonků, které ke slovníkovému heslu přidají pár fotografií a mluvicích hlav. Škoda jen, že filmařsky ctižádostivý portrét Svět podle Muchy těká mezi roky i vypravěči.

VIDEO: Vrah si půjčí tělo studentky v hororové komedii Slečna bestie (27. září 2020 16:46)
Co se stane, když si roztomilý blonďatý diblík prohodí tělo s vyšinutým sériovým vrahem? Odpověď podá hororová komedii Slečna bestie, která zveřejnila ukázku a do kin jde 3. prosince.

RECENZE: Proč politická reklama, když za nás má přece mluvit muzika (27. září 2020 11:57)
The Tap Tap se ve filmu Postiženi muzikou chovají jako každá jiná sehraná parta. Padají vtípky „Ty vole, to fouká jako vagína!“ či „Ten černoch je chodící testosteron...“, baví se u piva, oslovují dívky: „Co děláš večer?“ Jen s tím rozdílem, že pár k sobě musí nejdříve nacouvat invalidními vozíky.

Jako malý jsem usínal u Cimrmanů a texty uměl nazpaměť, vzpomíná Vojta Kotek (27. září 2020 07:56)
Ještě než se proslavil před kamerou, usedal Vojta Kotek už v dětství k mikrofonu. V dabingu se proslavil hlavně jako hlas čarodějnického učedníka Harryho Pottera, namlouvá však i audioknihy. O své herecké profesi vypráví v rozhovoru pro iDNES.cz.

RECENZE: Alicia Keys na novém albu nabízí klíč ke své duši (26. září 2020 16:50)
Vetkne-li zpěvák či zpěvačka do názvu svého alba své křestní jméno, znamená to velmi často, že půjde o osobní, až intimní nahrávku. V případě novinky Alicii Keys to rozhodně platí.

RECENZE: Batulkové a Štěpánkové stačí stůl a odvěké měření matky s dcerou (26. září 2020 11:51)
Potlesk a lesk světových pódií na jedné straně, ticho a zasmušilost zapadlé fary na té druhé. Když se po sedmi letech poprvé potkávají, nemůže jít o střet odlišnějších světů. A přece mají matka s dcerou tolik společného.

TELEVIZIONÁŘ: Na počátku éry majora Kalaše stál prostě Strach (26. září 2020 07:56)
Sice platí, že každá detektivka je tak dobrá, jak dobré je její závěrečné odhalení, a potom dělá Strachu pořádnou šmouhu dobová propaganda.

ČT počítá s výpadkem příjmů 200 milionů, přišla o reklamu z přenosů i poplatky (24. září 2020 11:00)
Česká televize počítá v letošním roce s poklesem příjmů oproti schválenému rozpočtu o zhruba 200 milionů korun, zejména kvůli pandemii koronaviru. Z toho 150 milionů je výpadek z obchodní činnosti a 50 milionů příjmy z koncesionářských poplatků. Na středečním jednání Rady ČT to uvedl finanční ředitel televize David Břinčil.

Následující  

Zprávy

Zprávy podle dní

<<       >>
 T PoÚtStČtSoNe
36  123456
37 78910111213
38 14151617181920
39 21222324252627
40 282930    

Vyhledávání

Statistika

TOPList statistika

Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online hry | Kontakt

Obsah této stránky je plně přístupný jakýmkoli prohlížečem. Nejlépe však vypadá v prohlížeči respektujícím platné standardy HTML a CSS. Váš prohlížeč tyto standardy nerespektuje a proto vám doporučujeme jeho upgrade.

Made By Petr [Osobní stránka]