Přehled zpráv z kultury od 1.prosince do 31.prosince - Portál divoch.net


Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online staré hry
zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců. Portál divoch.net zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců.
Reklama ReklamaZprávy z kultury

Zobrazeny zprávy 1 až 20 z celkem 233 zpráv  
Následující  

Maďarská skupina Omega slavila 55. výročí vzniku v country stylu (31. prosince 2017 17:18)
Maďarští rockeři ze skupiny Omega jsou na scéně už neuvěřitelných 55 let a stále aktivně vystupují. Svůj koncert k polokulatému výročí v Budapešti nazvali Tenkrát na divokém Východě a pozvali na scénu country kapelu, ale i souputníky z české skupiny Olympic, německé kapely Puhdys a polské formace SBB.

Populární hudba 2017: Kabát, Chinaski i Kryštof nalákali na velké koncerty (31. prosince 2017 16:13)
Hudební rok 2017 byl veselý i smutný, tak jako všechny roky předcházející a všechny následující. Radost přinesla mnohá alba a koncerty včetně festivalů, smutek především úmrtí osobností, které pro hudební scénu mnoho znamenaly, ať už pro světovou, či domácí.

Herec Tomáš Jeřábek: Beru věci tak, jak přicházejí (31. prosince 2017 11:13)
Role chamtivého bankéře, který vykřikuje něco o nejlepších půjčkách, je s hercem Tomášem „Tominou“ Jeřábkem spojená velmi těsně. Ovšem jeho výrazový rozptyl je širší, od postavy v projektu Kašpárek v rohlíku přes moderátora pořadu Comedy Club až po roli policisty v seriálu Rapl.

Televize 2017: Vládne krimi, zaujal Svět pod hlavou (31. prosince 2017 07:41)
V původní televizní dramatické tvorbě se letos neobjevil žádný výrazný fenomén, který by výrazněji zasáhl do dlouhodobě ustálené situace, kdy jsou nejambicióznější i nejzdařilejší projekty k vidění nejčastěji na obrazovce veřejnoprávní České televize.

Na festivalu v Hlučíně zazpívá s Nohavicou a Klusem i Dan Bárta (30. prosince 2017 19:58)
Jediný koncert Dana Bárty se skupinou Alice v roce 2018 se uskuteční na hudební přehlídce Štěrkovna Open Music v Hlučíně. Bárta bude spolu s Jarkem Nohavicou a Tomášem Klusem jednou z hvězd 14. ročníku hlučínského hudebního festivalu.

Divadlo 2017: Pojem divadlo se rok od roku komplikuje (30. prosince 2017 15:00)
Zvolit z končícího divadelního roku největší zážitky, není pro kritika sledujícího průběžně jak činoherní, tak i hudebně-dramatické divadlo, vůbec snadné. Stovky zhlédnutých premiér, repríz, festivalových a dalších inscenací splývají v masu, z níž se těžko vybírá.

Poklady Národní galerie k volnému použití (30. prosince 2017 11:42)
Za finanční podpory Poslanecké sněmovny ČR Národní galerie v Praze otevřela „digitální galerii“ svých nejslavnějších uměleckých pokladů. V současnosti si zájemce může na internetu prohlédnout z jejích sbírek tři sta nejvýznamnějších obrazů a soch. Jsou umístěné na stránce sbirky.ngprague.cz/ a jejich počet se bude rozšiřovat až na čtyři tisíce.

Literatura 2017: Výpovědi o soukromých bojích i budoucnosti (30. prosince 2017 08:22)
Na úvod smutné zprávy. V září navždy odešel Petr Šabach a v říjnu kreslící filozof Vladimír Renčín, osobnosti, jejichž knihy dodávaly lidem radost, tolik potřebnou sebereflexi spojenou nejen s naším malým českým světem. Respektive i s neméně větším světem moravským a slezským.

Zemřela autorka detektivek Graftonová (29. prosince 2017 21:21)
Ve věku 77 let zemřela americká autorka detektivek Sue Graftonová. Oznámila to v pátek její dcera, která řekla, že matka dva roky bojovala s rakovinou. Knihy Sue Graftonové vycházely také v Česku.

Poslední hodiny roku lze strávit i v divadle (29. prosince 2017 17:26)
Poslední večer v roce uvádějí divadla nejlepší ze svých komedií, přičemž se na nějaký ten vtip navíc nehledí a po představení téměř všude pokračuje zábava s nabídkou dobrého jídla i pití. Na silvestrovském programu jsou třeskuté i zamilované komedie, operety, muzikály a klasické baletní tituly.

Dabing Street zve na seriálový maraton (29. prosince 2017 15:45)
Nový komediální seriál České televize Dabing Street, který bude mít premiéru počátkem příštího roku, mohou zájemci v sobotu exkluzivně zhlédnout celý, a to v maratonu, který se bude konat ve třech kinech: v pražském Aeru, brněnském Univerzitním kině Scala a v Minikině v Ostravě. Maraton začne v 18 hodin večer.

The Kelly Family: Uprostřed tornáda se těžko brzdí (29. prosince 2017 13:31)
Devět sourozenců ze skupiny The Kelly Family se v polovině 90.let proslavilo albem Over The Hump. Kapelu založili irští rodiče Barbara Ann a Daniel Jerome Kellyovi, rodina žila a koncertovala v různých zemích. Úspěch přišel, když se přestěhovala do Německa. Tehdy se The Kelly Family stali fenoménem a Angelo a Paddy idoly mladých dívek.

Patricia Janečková zpívá v Ostravě Julii a říká: Mám ráda výzvy (29. prosince 2017 11:50)
Operní pěvkyně Patricie Janečková hovoří o učinkování v muzikálu i svých dalších pracovních plánech.

RECENZE: Srozumitelný a uvěřitelný debut Honzy Křížka (29. prosince 2017 11:16)
Už v první polovině devadesátých let bylo zřejmé, že v postavě zpěváka a muzikanta Honzy Křížka má česká hudební scéna mimořádný talent. Stál tehdy v čele skupiny Walk Choc Ice, která se hned po svém startu v roce 1992 stala blyštivým kamínkem v mozaice zdejší klubové scény.

Jazzman Rudy Linka: I já jsem se ve svém pořadu dozvěděl něco nového (29. prosince 2017 09:01)
Televizní stanice ČT art vysílala v minulých týdnech hudební pořad Linka. Český jazzman Rudy Linka v něm vedl rozhovory se zajímavými muzikantskými kolegy, především pak dalšími jazzmany. Právu a Novinkám.cz vypráví o jeho natáčení i o tom, zda bude v příštím roce pokračovat.

Nové knihy: Bystrov, Towles, Petrlová, King i Novotný (29. prosince 2017 07:21)
Poslední knižní nabídka letošního roku přináší pestrou směsici vzpomínek, románů, naučných knih, nechybí ani audiokniha a komiks.

RECENZE: Benny Griessel bojuje v Ikarovi na třech frontách (28. prosince 2017 14:37)
Knižní série jihoafrického spisovatele Deona Meyera s detektivem Bennym Griesselem v hlavní roli představuje na českém trhu už svůj pátý svazek. Jmenuje se Ikarus a vyšel před několika týdny.

Lenny bude zpívat před Emeli Sandé (28. prosince 2017 12:56)
V úterý 20. února se v Praze představí znamenitá skotská zpěvačka Emeli Sandé. Pro koncert v O2 areně si nyní vybrala i svého předskokana. Je jím česká zpěvačka Lenny, která nabídne průřez skladbami ze svého debutového alba Hearts.

Padesát odstínů svobody v únoru, píseň nazpívali Rita Ora a Liam Payne (28. prosince 2017 11:47)
Zpěváci Rita Ora a Liam Payne informovali o tom, že spolu nazpívali písničku pro další pokračování erotické filmové ságy Padesát odstínů… Snímek nazvaný Padesát odstínů svobody bude mít v českých kinech premiéru 8. února příštího roku.

RECENZE: Strhující utkání, přesto dost nudný film (28. prosince 2017 10:39)
Wimbledon 1980. Ve finále proti sobě nastupují čtyřnásobný vítěz Švéd Björn Borg s ambicí obhájit titul popáté a nováček vrcholového tenisu John McEnroe, který samozřejmě chce svého protihráče porazit a poprvé stanout na nejvyšším tenisovém stupni. Kdo si tohle finále se sedmi odvrácenými mečboly v řadě pamatuje, nemůže zapomenout.

Následující  

Zprávy

Zprávy podle dní

<<       >>
 T PoÚtStČtSoNe
48     123
49 45678910
50 11121314151617
51 18192021222324
52 25262728293031

Vyhledávání

Statistika

TOPList statistika

Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online hry | Kontakt

Obsah této stránky je plně přístupný jakýmkoli prohlížečem. Nejlépe však vypadá v prohlížeči respektujícím platné standardy HTML a CSS. Váš prohlížeč tyto standardy nerespektuje a proto vám doporučujeme jeho upgrade.

Made By Petr [Osobní stránka]