Přehled zpráv z kultury od 20.listopadu do 26.listopadu - Portál divoch.net


Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online staré hry
zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců. Portál divoch.net zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců.
Reklama ReklamaZprávy z kultury

Zobrazeny zprávy 1 až 20 z celkem 72 zpráv  
Následující  

Cenu Jindřicha Chalupeckého dostal Martin Kohout za film o noční práci (26. listopadu 2017 23:32)
Letošním laureátem Ceny Jindřicha Chalupeckého se stal třiatřicetiletý Martin Kohout. Na výstavě finalistů ceny představil dílo na pomezí krátkého filmu a videa, jehož ústředím je problematika práce v noci a její souvislosti - společenské, psychické i ekonomické. Podle mezinárodní poroty ve své tvorbě reaguje na složitost života v době překotných technologických a společenských změn.

Zrzavého Kalvárie se prodala za rekordních 17,04 miliónu (26. listopadu 2017 21:32)
Velkoformátový obraz Jana Zrzavého Kalvárie v Locronanu II. z roku 1938 se na nedělní aukci pražské Galerie Kodl prodal za 17,04 miliónu korun. Jde o malířův český rekord. Vyvolávací cena byla šest miliónů. Nejdražším Zrzavého dílem prodaném na tuzemských aukcích byl dosud obraz Fantastická krajina, za který loni nový majitel zaplatil 14,4 miliónu.

Ve věku 89 let zemřel americký herec Rance Howard (26. listopadu 2017 18:32)
Ve věku 89 let v sobotu večer zemřel americký herec Rance Howard. Zahrál si ve filmech Apollo 13, Den nezávislosti nebo Čistá duše. Howard byl zakladatelem známého hollywoodského rodinného klanu. Jeho synem je oscarový režisér Ron Howard, který úmrtí svého otce oznámil na twitteru.

Zrzavého Kalvárie se prodala za rekordních 17,4 miliónu (26. listopadu 2017 17:32)
Velkoformátový obraz Jana Zrzavého Kalvárie v Locronanu II. z roku 1938 se na nedělní aukci pražské Galerie Kodl prodal za 17,4 miliónu korun. Jde o malířův český rekord. Vyvolávací cena byla šest miliónů. Nejdražším Zrzavého dílem prodaném na tuzemských aukcích byl dosud obraz Fantastická krajina, za který loni nový majitel zaplatil 14,4 miliónu.

Mirai: Mysleli jsme na jednu cenu (26. listopadu 2017 15:32)
Největším překvapením sobotního ceremoniálu Český slavík byl zisk tří prvenství kapely Mirai. Zpěvák a kytarista Mirai Navrátil z toho má radost, úspěch ale nepřeceňuje.

Milan Špalek z Kabátu: Začneme dělat novou desku (26. listopadu 2017 15:32)
Skupina Kabát získala dvanáctého Českého slavíka. Baskytaristu Milana Špalka to těší a prozrazuje, co kapelu čeká příští rok.

Písničkář Jaromír Nohavica: Nic není navždy, nic není jisté (26. listopadu 2017 14:32)
Nové album Jaromíra Nohavici se jmenuje Poruba. Vyšlo v polovině listopadu a prodává se nejenom u nás, ale i v Polsku. Tamní verze je obohacena o jednu polsky zpívanou píseň. Písničkář v rozhovoru vzpomíná na kamaráda Wabiho Daňka, vypráví o nových skladbách i o tom, jak se cítil při přebírání státního vyznamenání.

V Praze zahrají na benefici ukrajinské kapely (26. listopadu 2017 13:33)
Čtyři ukrajinské rockové kapely se představí 1. prosince v pražském Divadle Archa na festivalu Ukrajino, vítej v Evropě. Doplní je tam čtyři tuzemské soubory. Výtěžek z koncertu napomůže uhradit náklady na ozdravné pobyty ukrajinských válkou postižených dětí v České republice.

Německý spisovatel Volker Kutscher: Rathovy příběhy jsou o demokracii (26. listopadu 2017 11:32)
Před několika týdny u nás vyšel thriller německého spisovatele Volkera Kutschera Mokrá ryba. Jeho série detektivních příběhu s komisařem Gereonem Rathem je v Německu nesmírně populární. Vznikl podle nich i seriál Babylon Berlin.

Ortelu započetli tolik hlasů jako loni kvůli porušení pravidel (26. listopadu 2017 11:32)
Někteří fanoušci kontroverzní skupiny Ortel porušili pravidla ankety Český slavík, tvrdí její organizátor v prohlášení. Při analýze hlasování dospěl k závěru, že kapela a její lídr Tomáš Ortel dostali podporu nad rámec pravidel fair play. Pořadatel se proto rozhodl započíst skupině i zpěvákovi stejný počet bodů, který získali v loňském roce, kdy podobné porušení pravidel nezjistil. Na svých stránkách to oznámila agentura Musica Bohemica, která je vyhlašovatelem a organizátorem ankety.

Písničkářka Dagmar Voňková: Písně mě proměňují (26. listopadu 2017 07:32)
Téměř dekádu po vydání titulu Slunci ležím v rukou pocítila svébytná písničkářka a kytaristka Dagmar Voňková, že točit další desku dává smysl. Album Hostina nabízí tabuli pocitů a nálad, na které převládají vůně přírody.

Slavíky mají Gott, Kabát, Bílá a Kubišová (25. listopadu 2017 23:32)
Slavnostní vyhlášení vítězů ankety Český slavík Mattoni opět nepřineslo žádné překvapení. První cenu převzala zpěvačka roku Lucie Bílá. Skupinou roku je Kabát. Zpěvákem roku byl vyhlášen Karel Gott, který má už 42 Slavíků. Absolutním Slavíkem je tentokrát s 41302 body Lucie Bílá. Slavíka pro výjimečnou osobnost české hudby dostala Marta Kubišová.

Slavíky mají Kabát a Lucie Bílá (25. listopadu 2017 22:32)
Slavnostní vyhlášení vítězů ankety Český slavík Mattoni probíhá v pražském Hudebním divadle Karlín. První cenu převzala zpěvačka roku Lucie Bílá. Skupinou roku je Kabát.

Prvního Slavíka získala Lucie Bílá (25. listopadu 2017 21:32)
Slavnostní vyhlášení vítězů ankety Český slavík Mattoni probíhá v pražském Hudebním divadle Karlín. První cenu převzala Lucie Bílá.

V Praze rozdávají Slavíky (25. listopadu 2017 20:32)
Slavnostní vyhlášení vítězů ankety Český slavík Mattoni probíhá v pražském Hudebním divadle Karlín. Moderuje ho Ondřej Sokol.

Švagr filmového Rockyho v Praze: Se Stallonem byla legrace (25. listopadu 2017 17:32)
Hollywoodský herec Burt Young, který v legendárním filmu Rocky ztvárnil Paulieho - švagra hlavního představitele v podání Sylvestra Stallonea -, dorazil v pátek do Prahy, aby zhlédl na české ztvárnění muzikálu Rocky.

Zpěvák Marek Ztracený: Hodlám lidi nakazit štěstím (25. listopadu 2017 14:32)
Marek Ztracený se chystá na svůj největší sólový koncert. Deset let na hudební scéně oslaví v pondělí 27. listopadu v pražském Foru Karlín. Pozval si zajímavé hosty a kromě svých známých hitů uvede i nové písně.

Český slavík zná nominace. Šanci mají i Špinarová, Dymytry nebo Slza (25. listopadu 2017 08:32)
V Hudebním divadle Karlín v Praze proběhne v sobotu večer slavnostní vyhlášení výsledků ankety popularity Český slavík Mattoni 2017. Pořádající agentura Musica Bohemica v pátek zveřejnila jména šesti nominovaných ve třech hlavních kategoriích. Jsou mezi nimi ti, kteří již řadu let obsazují přední příčky, i ti, kteří na ně zaútočili poprvé či je atakují krátce.

Lucie Bílá: Díky turné prožívám vánoční svátky už od konce listopadu (25. listopadu 2017 07:32)
Bílé Vánoce Lucie Bílé II., to je název nového svátečního alba nejpopulárnější české zpěvačky. Vyšlo na konci října a přináší třináct písniček. Již 28. listopadu vyrazí Lucie Bílá z Varnsdorfu na tradiční Vánoční turné nazvané Bílé Vánoce II. Nebude chybět koncert v pražském Hudebním divadle Karlín (13. prosince) a turné skončí 23. prosince v Teplicích. 17. prosince vystoupí na dvou koncertech v rodných Otvovicích. Hostem turné bude zpěvák Jan Toužimský.

Wohnout: Akustické nástroje spojíme s elektrickými (24. listopadu 2017 17:32)
Skupina Wohnout je od začátku listopadu na divadelním akustickém turné. V upravených unplugged verzích na něm prezentuje své nejzásadnější písničky, přičemž scéna svým pojetím evokuje táborákovou atmosféru. Hostem celé série je houslista Vojta Lavička.

Následující  

Zprávy

Zprávy podle dní

<<       >>
 T PoÚtStČtSoNe
44   12345
45 6789101112
46 13141516171819
47 20212223242526
48 27282930   

Vyhledávání

Statistika

TOPList statistika

Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online hry | Kontakt

Obsah této stránky je plně přístupný jakýmkoli prohlížečem. Nejlépe však vypadá v prohlížeči respektujícím platné standardy HTML a CSS. Váš prohlížeč tyto standardy nerespektuje a proto vám doporučujeme jeho upgrade.

Made By Petr [Osobní stránka]