Přehled zpráv z kultury pro 2.listopadu - Portál divoch.net


Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online staré hry
zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců. Portál divoch.net zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců.
Reklama ReklamaZprávy z kultury

Zobrazeno 13 zpráv  

RECENZE: Předměstí podle Clooneyho. Upravené trávníky, vraždy a rasisti (2. listopadu 2017 16:33)
Bratři Coenové to napsali, George Clooney upravil a režíroval. Suburbicon má na co lákat. A jak jsme již u Coenů zvyklí, nacházíme se v oblasti retro kriminálky, která se vždy více či méně překlápí v černou komedii – v tomto případě spíš méně.

RECENZE: Zlo a krutost v přímém přenosu (2. listopadu 2017 15:33)
Amazonky je titul nového projektu tanečního souboru Lenka Vagnerová and Company. Výjimečně nadaná choreografka Vagnerová je v současnosti oceňována a vážena nejen na domácí taneční scéně, ale také v zahraničí. Z každé její práce čiší obrovská energie a dynamika.

Honza Křížek představuje klip k písni Tsunami. Je o lásce k jeho ženě (2. listopadu 2017 15:33)
V pátek 10. listopadu vyjde debutové sólové album zpěváka Honzy Křížka nazvané prostě Honza Křížek. První singl z něho, písnička Tsunami, má premiéru i s klipovým zpracováním na Novinkách.cz.

U2 vydají nové studiové album 1. prosince (2. listopadu 2017 15:33)
Čtrnácté album skupiny U2 nazvané Songs of Experience se dostane na pulty 1. prosince. Navazuje na předchozí desku Songs of Innocence.

Jožo Ráž chce příští rok opustit Elán (2. listopadu 2017 13:33)
Zpěvák a baskytarista Jožo Ráž se rozhodl, že po posledním koncertu turné naplánovaném na příští rok do pražské O2 areny opustí kapelu Elán. Připouští, že se jednou za čas s muzikanty někde výjimečně objeví, ale další turné nebo nahrávání zcela vylučuje. Za kapelu o tom ve čtvrtek informoval Roman Helcl.

Kytara je pro mne expresivní druh piana, řekl před koncertem Ralph Towner (2. listopadu 2017 13:33)
Ralph Towner, který vystoupí 5. listopadu v Anežském klášteře v rámci Strun podzimu, patří k nejoriginálnějším jazzovým kytaristům. Člen skupiny Oregon, která jako jedna z prvních přišla s world music, je silně ovlivněn přístupem klavíristů a zásadně hraje na akustickou kytaru. Patří k významným reprezentantům komorního jazzu, který spolupracoval se saxofonistou Janem Garbarkem, vibrafonistou Garrym Burtonem nebo bubeníky Billem Brufordem a Peterem Erskinem. Jeho letošní deska My Foolish Heart je poctou pianistovi Billu Evansovi, který hrál s Milesem Davisem.

Skupina Rybičky 48: Byli jsme nýmandi, teď jsme legendy (2. listopadu 2017 12:33)
Kutnohorská kapela Rybičky 48 zahájí v sobotu v rodném městě turné k patnácti rokům své existence. Byly složité, divoké i šťastné. Koncertní série, která protne z velké části i slovenská města, neboť hostem turné bude tamní kapela Zoči Voči, dostala název (1)15 let.

Ráž chce příští rok opustit Elán (2. listopadu 2017 12:33)
Zpěvák a baskytarista Jožo Ráž se rozhodl, že po posledním koncertu turné naplánovaném na příští rok do pražské O2 areny opustí kapelu Elán. Připouští, že se jednou za čas s muzikanty někde výjimečně objeví, ale další turné nebo nahrávání zcela vylučuje. Za kapelu o tom ve čtvrtek informoval Roman Helcl.

Dusilová, Smetana, Zrní, Schmitzer i Sedláček připomenou 17. listopad (2. listopadu 2017 11:32)
Průvody, koncerty i rozdávání cen zažije česká metropole 17. listopadu. Vystoupí desítky zpěváků, promluví i spisovatelé, ekonomové a další.

Georges Kars hledá tu pravou podstatu věci (2. listopadu 2017 09:32)
Ve výstavní síni Adolf Loos and Apartment Gallery v pražském Mánesu je možné do 29. listopadu navštívit prodejní výstavu Georges Kars: Jediné, na čem záleží, je člověk. Je nejen prezentací výtvarných děl, ale zároveň i připomenutím osmdesátého výročí první malířovy retrospektivní výstavy v roce 1937, která se uskutečnila ve velké výstavní síni Mánesa.

To nejlepší z ostravských divadel v Praze (2. listopadu 2017 09:32)
To nejlepší z tvorby ostravských divadel, a to v širokém žánrovém rozpětí od opery přes muzikál a činohru až po loutkové divadlo, mohou vidět diváci 8. ročníku přehlídky Ostrava v Praze od 4. do 8. listopadu v pražských divadlech.

RECENZE: Queen a Adam Lambert oprášili klenoty. A objevil se i Freddie Mercury (2. listopadu 2017 09:32)
Britská kapela Queen se už dlouho nemůže opírat o fenomenální hlas Freddieho Mercuryho, neboť ten v roce 1991 zemřel. Dnes má ale dobrou náhradu v podobě zpěváka Adama Lamberta. Jeho talent vlil ve středu večer kytaristovi Brianu Mayovi, bubeníkovi Rogeru Taylorovi a dalším muzikantům na pódiu v pražské O2 areně do žil mladistvou krev.

Filmové premiéry: Milada, Lajka, Příšerákovi, Zabití posvátného jelena a Všechno nejhorší (2. listopadu 2017 07:32)
Film Milada je inspirován životem a popravou JUDr. Milady Horákové. Aurel Klimt natočil loutkový animovaný muzikál Lajka. Do kin jdou i Příšerákovi, rodinná animovaná komedie o tom, jak se z jedné normální rodiny stanou monstra. Cenu za nejlepší scénář získal na letošním festivalu v Cannes film Zabití posvátného jelena. Milovníkům hororů je určen film Všechno nejhorší.

Zprávy

Zprávy podle dní

<<       >>
 T PoÚtStČtSoNe
44   12345
45 6789101112
46 13141516171819
47 20212223242526
48 27282930   

Vyhledávání

Statistika

TOPList statistika

Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online hry | Kontakt

Obsah této stránky je plně přístupný jakýmkoli prohlížečem. Nejlépe však vypadá v prohlížeči respektujícím platné standardy HTML a CSS. Váš prohlížeč tyto standardy nerespektuje a proto vám doporučujeme jeho upgrade.

Made By Petr [Osobní stránka]