Přehled zpráv z kultury od 5.října do 11.října - Portál divoch.net


Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online staré hry
zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců. Portál divoch.net zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců.
Reklama ReklamaZprávy z kultury

Zobrazeny zprávy 1 až 20 z celkem 30 zpráv  
Následující  

„Limonádový Joe“ Fiala dostane metál. Ceremonie na Hradě bude, potvrdil Zeman (11. října 2020 14:34)
Nedávno zesnulý herec Karel Fiala, proslavený zejména hlavní rolí ve filmu Limonádový Joe, obdrží od prezidenta Miloše Zemana posmrtně vyznamenání. Zeman to řekl serveru Blesk.cz, rozhodl o tom prý ještě před hercovou smrtí. Ceremoniál by se měl 28. října zatím podle plánu tradičně uskutečnit na Pražském hradě. Letos bude akorát bez večírku.

RECENZE: Vesnické pohřby, to byla show! Nejen Karel čili Gott se dojal (11. října 2020 07:59)
Dva v jednom, dal by se nazvat dokument o Karlu Gottovi, který se chystá do kin pod názvem Karel. První součást totiž tvoří „povinný“ životopis, druhou nebývale osobní bonus v podobě zpěvákova vědomého, poklidného a pokorného loučení.

Anifilm vyhrál japonský snímek Správnej sound, bodovala také Dcera (10. října 2020 20:33)
Mezinárod​ní festival animovaného filmu Anifilm Liberec přenesl slavnostní zakončení z Divadla F. X. Šaldy do virtuálního prostoru. Moderátor Tomáš Měcháček vyhlásil v online přenosu vítěze, mezi nimiž nechyběla ani Dcera nominovaná na Oscara.

Smutek, vrchol cynismu. Zeman výrokem o hladových umělcích pobouřil (10. října 2020 10:50)
V sobotním rozhovoru pro MF DNES se prezident Miloš Zeman mimo jiné nechal slyšet, že „umělci vytvořili svá nejkrásnější díla tehdy, když byli hladoví.” Jeho „drsný bonmot“, jak svůj výrok nazval, vzbudil odmítavé reakce.

TELEVIZIONÁŘ: Velká ctižádost, ještě větší strach. Prostě Herec (10. října 2020 07:56)
Hranými premiérami Česká televize až doposud šetřila, teď naopak kolem třídílného dramatu Herec, jež začne vysílat v neděli, buduje silnou reklamní kampaň.

Rozladěné držky vznikly podle cirkusového deníku Rozálie Havelkové (9. října 2020 13:54)
Rozladěné držky. Zajímavý název nese novinka, kterou do pražského Studia Citadela chystá v režii Ondřeje Havelky jeho dcera Rozálie spolu s Anežkou Hessovou. Umělkyně slibují kombinaci nového cirkusu, klaunérie i třeba španělské flamenco. Hrají prý o svých životních zkušenostech. Premiéra 9. října.

Film dělá z Havla slabocha, kritizují někteří politikovi přátelé (9. října 2020 12:34)
Znepokojení nad obrazem, který o bývalém českém prezidentovi Václavu Havlovi podává film Slávka Horáka, vyjádřila v otevřeném dopise skupina někdejších Havlových přátel a kolegů.

Byl to milovník života. Veřejnost se loučila se zesnulým Karlem Fialou (9. října 2020 11:35)
Se zesnulým hercem a zpěvákem Karlem Fialou se v pátek v pražských Strašnicích rozloučila rodina, kolegové i veřejnost. „Byl to milovník života, milovník divadla a jeho hvězda zářila neskutečných 40 let,“ prohlásil herec a Fialův kamarád Ladislav Županič ve své řeči.

RECENZE: Gibsonovo Médium je stylisticky vybroušený sci-fi thriller (9. října 2020 07:59)
Otec literárního sci-fi subžánru zvaného kyberpunk William Gibson, jehož románový debut Neuromancer z roku 1984 je dodnes četba pulzující neuvěřitelnou energií a vizionářstvím, s léty neztratil nic ze své schopnosti psát knihy, které se zavrtají do mozku jako počítačový vir.

Oslo vypadá v karanténě jako o Velikonocích, říká spisovatel Jo Nesbo (9. října 2020 00:00)
Mistr severské krimi Jo Nesbo na chvíli opustil problémového detektiva Harryho Holea i podivínského lékaře Doktora Proktora a v novém románu Království se vydává na venkov. V Česku kniha vyjde v listopadu.

Poukázky za zrušené kulturní akce se prodlouží do konce března (8. října 2020 17:55)
Poukázky, které až do konce října mohli dostávat majitelé vstupenek na zrušené kulturní akce, budou pokračovat, zatím až do jara příštího roku. Postará se o to novela příslušného zákona.

Kina přijdou o Gotta. Uzavření divadel je i zásah do ekonomiky, zní z kultury (8. října 2020 17:40)
Ministr zdravotnictví Roman Prymula po jednání vlády uvedl, že se od pondělí kvůli boji proti šíření koronaviru na dva týdny zavřou divadla a kinosály. Uzavření divadel však není podle ředitele Národního divadla Jana Buriana jen omezením volnočasových aktivit, které hodlá vláda zpřísnit, ale také zásahem do ekonomiky.

Nobelovu cenu za literaturu získala americká básnířka Louise Glücková (8. října 2020 13:38)
Letošní laureátkou Nobelovy ceny za literaturu se stala 77letá americká básnířka Louise Glücková. V českém překladu vyšly její sbírky Divoký kosatec a Noc věrnosti a ctnosti. Ocenění putuje do USA po 27 letech.

RRTV vyzvala provozovatele televizí, aby zajistili tlumočení neslyšícím (8. října 2020 11:22)
Rada pro rozhlasové a televizní vysílání vyzvala všechny provozovatele televizního vysílání, aby během nouzového stavu zajistili lidem se sluchovým postižením dostupnost informací o přijímaných vládních opatřeních.

Newton Media: Prymula po návratu na ministerstvo v médiích zastínil Babiše (8. října 2020 11:00)
O novém ministrovi zdravotnictví Romanu Prymulovi se v médiích první týden po nástupu do funkce psalo víc než o premiérovi Andreji Babišovi. Zatímco Prymulu zmiňuje 4921 článků, Babiše, který dosud v médiích kraloval, uvádí 4469 textů. Vyplývá to z analýzy Newton Media.

RECENZE: Mads Mikkelsen v neskutečném tanci pokouší vědecky Chlast (8. října 2020 07:49)
Proslavil se jako padouch v bondovce Casino Royale či v titulní roli seriálu Hannibal, ale Mads Mikkelsen je především dánský herec, jenž fascinoval v Honu od svého krajana Thomase Vinterberga. Teď spolu natočili Chlast a zas je to paráda, jen o málo slabší.

V září hledali lidé na internetu stránky o těhotenství, filmy a zprávy (7. října 2020 18:00)
V září se zvýšila návštěvnost webových stránek z kategorie Těhotenství a rodičovství. Rostl i zájem uživatelů o webovou kategorii TV a Zpravodajství, uvádí Sdružení pro internetový rozvoj.

Signal Festival v říjnu nebude, Prymulova přísnější opatření to nedovolí (7. října 2020 16:32)
Signal Festival se v původním termínu neuskuteční. Začínat měl přitom už 15. října. Ředitel vizuální open-air přehlídky Martin Pošta jednal s ministrem zdravotnictví Romanem Prymulou, který mu sdělil, že v pátek oznámí přísnější opatření kvůli rekordnímu číslu nakažených v Česku, na základě kterých nebude reálné festival uspořádat.

Primě září přálo, diváky lákaly kanály Prima KRIMI a CNN Prima NEWS (7. října 2020 15:00)
Skupina Prima zahájila podzim úspěšně. Její celodenní share dosáhl v září hodnoty 26,63 %, což je meziroční nárůst o 2,24 procentního bodu, a prime time share byl 28,25 % v cílové skupině diváků 15+. Rekordní hodnoty dosáhla skupina Prima i za cílovou skupinu 15 - 69 let, oznámila televize v tiskové zprávě.

RECENZE: Dorostenecká hokejová Smečka šíří docela věrný strach (7. října 2020 07:58)
Na útlá bedra dospívajícího hrdiny snímku Smečka naložili tvůrci pořádnou zátěž. Protekční syn vlivného boháče budí v hokejové kabině mezi novými spoluhráči opovržlivou nedůvěru, navíc má cukrovku, jemný vzhled a pohlednou přítelkyni,

Následující  

Zprávy

Zprávy podle dní

<<       >>
 T PoÚtStČtSoNe
40    1234
41 567891011
42 12131415161718
43 19202122232425
44 262728293031 

Vyhledávání

Statistika

TOPList statistika

Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online hry | Kontakt

Obsah této stránky je plně přístupný jakýmkoli prohlížečem. Nejlépe však vypadá v prohlížeči respektujícím platné standardy HTML a CSS. Váš prohlížeč tyto standardy nerespektuje a proto vám doporučujeme jeho upgrade.

Made By Petr [Osobní stránka]