Přehled zpráv z kultury od 12.října do 18.října - Portál divoch.net


Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online staré hry
zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců. Portál divoch.net zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců.
Reklama ReklamaZprávy z kultury

Zobrazeno 13 zpráv  

Jsem sice cizinka, ale hranici máme jen v hlavě, říká nová šéfka NG (17. října 2020 11:32)
Sice jsem cizinka, ale Polsko a Česko mají spoustu věcí společných, popsala nová ředitelka Národní galerie v Praze Alicja Knastová v pořadu Interview na CNN Prima NEWS s tím, že hranici máme v podstatě jen v hlavě. Jako hlavní povinnost ředitele galerie vidí ochranu sbírek. Svou práci chce stavět především na zkušenostech a talentu lidí, kteří v galerii již pracují.

Kateřina Winterová poosmé otevře Herbář, tentokrát s podtitulem Doma (16. října 2020 11:00)
Herečka a moderátorka Kateřina Winterová se po objevování koření v Indii vrací domů. V osmé řadě Herbáře se zaměří na pěstování starých odrůd zeleniny a květin na tradičních venkovských zahrádkách. Novou řadu magazínu o zdravém životním stylu mohou diváci sledovat v České televizi od neděle 18. října.

Zeman přijal Michala Davida a Lichtenberga, mluvili o stavu soukromé kultury (15. října 2020 15:51)
Prezident Miloš Zeman ve čtvrtek odpoledne přijal zpěváka a skladatele Michala Davida společně s producentem a majitelem Divadla Broadway Oldřichem Lichtenbergem. „Informovali jsme pana prezidenta o stavu soukromého sektoru kultury za koronakrize,“ uvedl Lichtenberg pro iDNES.cz.

Jsme v šoku, zase jsme z vládní podpory vypadli, tvrdí filmaři (14. října 2020 14:20)
Vláda schválila druhou výzvu programu COVID-Kultura. Podrobnosti hodlá ministr kultury Lubomír Zaorálek zveřejnit ve čtvrtek, už nyní se však bouří filmaři. „Podle dostupných informací jsme z podpory znovu vypadli,“ vzkazují.

Česká televize opět učí s UčíTelkou a rozšiřuje servis pro hendikepované (14. října 2020 14:00)
Prvňáčci i žáci vyšších ročníků 1. stupně základních škol se mohou opět učit s UčíTelkou. Česká televize v reakci na zavedení distanční výuky vrací od čtvrtka do vysílání tento vzdělávací pořad. V rozšířené podobě také opět obnovila tlumočení a překlad do znakového jazyka, uvedla televize v tiskové zprávě.

Na podporu kultury půjde dalších 750 milionů. Jednotlivci dostanou 60 tisíc (14. října 2020 13:08)
Umělci a podnikatelé v kultuře budou moci žádat o dotaci v pokračování programu COVID kultura. Na tuto pomoc je v něm vyčleněno 750 milionů korun, program schválila vláda. Podporu budou moci dostat ti, kdo měli kvůli zavedeným opatřením proti šíření koronaviru zbytečně vynaložené náklady či nemohli kvůli opatřením pokračovat ve své umělecké nebo kulturní činnosti.

Poldu na Primě sledovalo přes milion lidí, ZOOM má novou image kampaň (14. října 2020 11:00)
Druhý díl čtvrté série seriálu Polda přilákal tuto neděli 1 050 000 diváků (share 23,17 %) v cílové skupině 15+, uvedla Prima v tiskové zprávě. Tematický kanál Prima ZOOM zpřehledňuje strukturou premiérových programových bloků a spouští novou vizuální kampaň.

Minulý týden diváky Novy zaujaly show MasterChef a Tvoje tvář má známý hlas (13. října 2020 13:00)
TV Nova v minulém týdnu souhrnně programem svých stanic v prime time zaujala 37,60 % diváků v cílové skupině 15-54. Opět potvrdila pozici nejsledovanější televizní skupiny na českém trhu, uvedla v tiskové zprávě. S rostoucí sledovaností bodují show MasterChef Česko a Tvoje tvář má známý hlas.

Zaorálek svěřil vedení Národní galerie Polce Alicji Knastové (13. října 2020 12:39)
Ministr kultury Lubomír Zaorálek rozhodl, že generální ředitelkou Národní galerie se od ledna stane bývalá šéfka Slezského muzea v polských Katovicích Alicja Knastová. Ve finále byl ještě Marek Pokorný z galerie Plato Ostrava a Jiří Fajt, který už na pozici ředitele NGP pět let působil.

Pentagon má v šuplíku plán, česká vláda nic. Řezníček se opřel do Zaorálka (13. října 2020 10:00)
Hostem pondělního pořadu České televize Události komentáře byl ministr kultury Lubomír Zaorálek, který do pořadu přišel komentovat nová opatření vlády proti šíření koronaviru. Ministr připustil selhání vlády. Moderátor pořadu Martin Řezníček za rozhovor sklidil pochvalu na sociálních sítích.

Za Oscarem se vypraví příběh lidového léčitele Šarlatán (13. října 2020 09:07)
Česká filmová a televizní akademie, která stojí za udílením cen Český lev, každoročně vybírá i kandidáta na Oscara za Českou republiku. Letos do boje vysílá drama Šarlatán.

ČT je v exekuci kvůli dotazům na hosty v pořadu Otázky Václava Moravce (12. října 2020 16:34)
Česká televize je v exekuci, odmítla totiž poskytnout informace podle zákona o svobodném přístupu k informacím, jak ji ve sporu s Unií obhájců v pravomocném rozsudku nařídil Městský soud v Praze, píše web Česká justice. Televize podala proti rozhodnutí soudu kasační stížnost. Ta ovšem neodkládá plnění rozhodnutí soudu.

Óčko slaví 18. narozeniny nahou seznamkou i dalšími reality show (12. října 2020 10:30)
Hudební televize ÓČKO slaví 18. narozeniny a rozhodlo se slavit odvážně. Do „dospělosti“ vstupuje rozšířením nabídky pořadů o programový blok O 18+, ve kterém se objeví mimo jiné i úspěšný formát Naked Attraction.

Zprávy

Zprávy podle dní

<<       >>
 T PoÚtStČtSoNe
40    1234
41 567891011
42 12131415161718
43 19202122232425
44 262728293031 

Vyhledávání

Statistika

TOPList statistika

Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online hry | Kontakt

Obsah této stránky je plně přístupný jakýmkoli prohlížečem. Nejlépe však vypadá v prohlížeči respektujícím platné standardy HTML a CSS. Váš prohlížeč tyto standardy nerespektuje a proto vám doporučujeme jeho upgrade.

Made By Petr [Osobní stránka]