Přehled zpráv z kultury od 1.října do 4.října - Portál divoch.net


Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online staré hry
zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců. Portál divoch.net zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců.
Reklama ReklamaZprávy z kultury

Zobrazeno 12 zpráv  

Piková dáma se vydražila za rekordních 78 milionů. Pravděpodobně zamíří do USA (4. října 2020 19:02)
Obraz malířky Toyen s názvem Piková dáma se v neděli na aukci společnosti Adolf Loos Apartment and Gallery v Praze prodal za 78 650 000 korun včetně aukční přirážky. Stal se tak historicky nejdražším obrazem vydraženým v Česku. Vyvolávací cena díla byla 29,9 milionu Kč. Novým majitelem rekordního díla je kupec z New Yorku.

V 95 letech zemřel herec Karel Fiala, hvězda operety a Limonádový Joe (3. října 2020 16:15)
Ve věku 95 let zemřel herec Karel Fiala. Nehynoucí slávu mu přinesla filmová role Limonádového Joea. Ač jinak původně vyučený kominík u filmu spíše jen paběrkoval, byl jednou z našich největších operetních hvězd. Působil především na prknech Hudebního divadla Karlín.

Zemřel filmový a divadelní herec Martin Havelka. Hrál v Baladě pro banditu (3. října 2020 12:00)
Ve věku 62 let v pátek zemřel filmový a divadelní herec Martin Havelka. Podle mluvčí Městského divadla Brno, kde dlouhá léta působil, podlehl vážné nemoci. Havelka hrál také v brněnském Divadle Husa na provázku nebo Národním divadle Brno. Účinkoval také ve filmech, poprvé v Baladě pro banditu.

Premiéra nové bondovky se kvůli covidu opět odkládá, do kin půjde v dubnu (3. října 2020 11:53)
Nejnovější díl filmové série o Jamesi Bondovi zamíří do kin nejdříve na jaře příštího roku. Producenti v pátek oznámili další několikaměsíční odklad premiéry, nově je naplánována až na 2. duben 2021. Snímek Není čas zemřít se měl původně promítat už letos v dubnu, kvůli pandemii covidu-19 ale byl na jaře termín přeložen na listopad.

Ochranný svaz autorský loni pro autory vybral meziročně více peněz (2. října 2020 14:00)
Českým a zahraničním autorům a nakladatelům loni vyplatil Ochranný svaz autorský (OSA) honoráře za 811,6 milionu korun. Meziročně je to o 6,5 procenta více. Odměny putovaly do 103 zemí. Největší podíl na příjmech zůstává z rozhlasového a televizního vysílání a koncertní činnosti, uvedla mluvčí OSA Šárka Chomoutová.

Nechci dělat prvoplánově líbivé písničky, říká Kateřina Marie Tichá (2. října 2020 13:50)
Zpěvačka Kateřina Marie Tichá vydala debutové album Sami. Žánrově pestrou a barevnou nahrávku, která odráží její zálibu v písničkářích a kapelách jako AG Flek nebo Buty.

Playboy se po devítileté přestávce vrací na akciovou burzu (2. října 2020 10:00)
Společnost Playboy Enterprises, která vlastní stejnojmenný pánský časopis, se po devíti letech vrátí na akciovou burzu. Firma to oznámila ve čtvrtek. Dodala, že se tak uskuteční prostřednictvím spojení se společností Mountain Crest Acquisition, s jejímiž akciemi se již obchoduje na trhu Nasdaq.

Soukup opět vyhrál nad radou, Nejvyšší správní soud potvrdil zrušení pokuty (1. října 2020 18:00)
Nejvyšší správní soud zamítl kasační stížnost Rady pro rozhlasové a televizní vysílání proti zrušení pokuty 400 tisíc korun pro Televizi Barrandov. Soud to ve středu uvedl na webu. Rada televizi pokutu vyměřila loni za neobjektivitu a nevyváženost v pořadu Kauzy Jaromíra Soukupa.

Nebojme se koronaviru, ale svého strachu z něj, říká tenorista Bocelli (1. října 2020 14:57)
Andrea Bocelli, nejprodávanější italský interpret, jehož desky si koupily desítky milionů lidí po celém světě, v pořadu televize CNN Prima News zdůraznil, že koronavirus nesmí zastavit život. Strach je podle něj jediná věc, které bychom se měli bát. Promluvil také o svém vystoupení v pražské O2 areně, které by se mělo konat 29. května 2021. Podle množství prodaných lístků se jedná o bestseller.

Zampanó a Gelsomina. Hrzánovou s Holubem čekají v Silnici cirkusácká čísla (1. října 2020 14:28)
Šestašedesát let starý Felliniho film Silnice (La Strada) patří do kánonu filmové tvorby. Oscarový snímek o putování cirkusáckého siláka Zampana a pomocnice Gelsominy se nyní dočkal původní české divadelní adaptace. V pražském Divadle Kalich se v těchto rolích představí Radek Holub a Bára Hrzánová.

Předsedou Rady Českého rozhlasu je Miroslav Dittrich (1. října 2020 10:00)
Rada Českého rozhlasu ve středu zvolila svým předsedou dosavadního místopředsedu Miroslava Dittricha. Na předsednickém postu nahradil Hanu Dohnálkovou, které v březnu skončil mandát a poslanci ji znovu do rady nezvolili.

Rádio Impuls vzpomíná na Karla Gotta, jeho hity zní každou hodinu (1. října 2020 09:32)
Rádio Impuls si připomíná první výročí úmrtí Karla Gotta jeho hity. Každou hodinu na vlnách rádia zazní jedna jeho píseň. Karel Gott zemřel 1. října 2019 krátce před půlnocí doma v kruhu své rodiny.

Zprávy

Zprávy podle dní

<<       >>
 T PoÚtStČtSoNe
40    1234
41 567891011
42 12131415161718
43 19202122232425
44 262728293031 

Vyhledávání

Statistika

TOPList statistika

Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online hry | Kontakt

Obsah této stránky je plně přístupný jakýmkoli prohlížečem. Nejlépe však vypadá v prohlížeči respektujícím platné standardy HTML a CSS. Váš prohlížeč tyto standardy nerespektuje a proto vám doporučujeme jeho upgrade.

Made By Petr [Osobní stránka]