Přehled zpráv z kultury pro 6.října - Portál divoch.net


Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online staré hry
zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců. Portál divoch.net zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců.
Reklama ReklamaZprávy z kultury

Zobrazeno 12 zpráv  

Nobelovku má Japonec. Ale my chtěli jiného, zoufají si v Tokiu (6. října 2017 17:03)
Opakované nominace spisovatele Harukiho Murakamiho na Nobelovu cenu se proměnily ve vtip. Léta se spekulovalo, že už ji musí dostat, a nakonec ji dostal jiný Japonec – Kazuo Ishiguro. Faktem je, že Murakami je ve světě literatury slavnější a má i víc skalních fanoušků, kteří jsou jím přímo posedlí.

RECENZE: José Cura seznámil Prahu s argentinskou klasikou (6. října 2017 16:03)
Dva mimořádné večery zažili návštěvníci Smetanovy síně Obecního domu ve středu a ve čtvrtek.

Festival 4 + 4 dny v pohybu míří do Karlína (6. října 2017 15:03)
Mezinárodní festival současného umění 4 + 4 dny v pohybu každoročně odkrývá tajemství nepřístupných prostorů a hledá možnosti jejich využití. Letošní 22. ročník, který začíná dnes, zavede diváky do karlínských kasáren, neoklasicistní památky z doby rakousko-uherské monarchie.

Seal má jazz pod kůží. Vydá desku standardů (6. října 2017 14:03)
Zpěvál Seal se po období klasického soulu propracoval ještě hlouběji do historie a rozhodl se vydat album jazzových standardů. Písně I’ve Got You Under My Skin, I’m Beginning to See The Light či I Put A Spell on You a pár dalších klasik vydá pod názvem Standards.

První republika vypadá lépe, ale zatím jen na povrchu (6. října 2017 13:03)
Druhá řada televizního seriálu První republika, která vstoupila na obrazovku České televize počátkem září, od prvního pohledu slibovala obratnější vyprávění i atraktivnější vzhled než předešlá série. Přestože si skutečně polepšila, nedaří se jí zas až tolik.

Šaman rokenrolu Little Richard vydává desku, patrně poslední (6. října 2017 12:03)
Americký zpěvák Little Richard, který vystupuje od roku 1947 a první LP album natočil roku 1957, patří k největším ikonám rokenrolu. V 84 letech vydává k šedesátému výročí svého debutu LP Here’s Little Richard znova - v luxusní verzi s různými nevydanými nahrávkami a demy.

Lidé se v Národním divadle loučili s Janem Třískou (6. října 2017 11:03)
V Národním divadle v Praze se v pátek rodina i veřejnost rozloučily s hercem Janem Třískou, který zemřel 25. září na zranění, která utrpěl při pádu z Karlova mostu.

Zvizdal nabízí portrét dvojice, která neopustila černobylskou zakázanou zónu (6. října 2017 11:03)
Originální multimediální představení Zvizdal (Černobyl - tak daleko, tak blízko) od belgického souboru Berlin nabídne o víkendu festival 4+4 dny v pohybu v pražské Arše. Přináší portrét ukrajinského seniorského páru Petra a Nadije, který se po výbuchu černobylské elektrárny odmítl vystěhovat ze zakázané zóny a dodnes tam v naprosté izolaci hospodaří na svých pozemcích. Na otázky Novinek odpovídal Yves Degryse.

Zvizdal nabízí portrét dvojice, které neopustila černobylskou zakázanou zónu (6. října 2017 10:13)
Originální multimediální představení Zvizdal (Černobyl - tak daleko, tak blízko) od belgického souboru Berlin nabídne o víkendu festival 4+4 dny v pohybu v pražské Arše. Přináší portrét ukrajinského seniorského páru Petra a Nadije, který se po výbuchu černobylské elektrárny odmítl vystěhovat ze zakázané zóny a dodnes tam v naprosté izolaci hospodaří na svých pozemcích. Na otázky Novinek odpovídal Yves Degryse.

Lidé se v Národním divadle loučí s Janem Třískou (6. října 2017 09:33)
V Národním divadle v Praze se lidé v pátek loučí s hercem Janem Třískou, který zemřel 25. září na následky zranění, která utrpěl při pádu z Karlova mostu. Mohou se podepsat i do kondolenční knihy, která bude umístěna ve foyer divadla.

Síla skla v Tančícím domě (6. října 2017 08:32)
V pondělí začala v pražském Tančícím domě výstava Křehká krása skla, která trvá do 11. října. Třetí ročník projektu aukčního domu Dorotheum si klade za cíl představit díla našich významných sklářských tvůrců napříč generacemi. Expozice je složená z pěti desítek prostorových objektů vytvořených vesměs z ateliérového skla.

Nové knihy: Fulghum, Miketa, Górecki, Bennetts i Neurathová (6. října 2017 07:32)
Fulghum s novou prózou inspirovanou Českem, pohled na japonský komiks, Putinovu politiku, země jako Ázerbájdžán, Gruzie a Arménie i na moderní technologie. A samozřejmě detektivky, audiokniha i komiks.

Zprávy

Zprávy podle dní

<<       >>
 T PoÚtStČtSoNe
39       1
40 2345678
41 9101112131415
42 16171819202122
43 23242526272829
44 3031     

Vyhledávání

Statistika

TOPList statistika

Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online hry | Kontakt

Obsah této stránky je plně přístupný jakýmkoli prohlížečem. Nejlépe však vypadá v prohlížeči respektujícím platné standardy HTML a CSS. Váš prohlížeč tyto standardy nerespektuje a proto vám doporučujeme jeho upgrade.

Made By Petr [Osobní stránka]