Přehled zpráv z kultury pro 26.října - Portál divoch.net


Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online staré hry
zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců. Portál divoch.net zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců.
Reklama ReklamaZprávy z kultury

Zobrazeno 9 zpráv  

Film o Jakešovi měl premiéru v Jihlavě (26. října 2017 17:03)
Jihlavský festival dokumentů nabídl divákům premiéru filmu Milda režiséra Pavla Křemena o bývalém generálním tajemníkovi ÚV KSČ Miloši Jakešovi. Režisér se vydal společně s Jakešem ve stopách jeho života od začátků v Baťových závodech až po konečné vyloučení ze strany.

Praha bude malým Hollywoodem. Staví se nová studia (26. října 2017 16:03)
Zájem o natáčení filmů v ČR je tak velký, že se vyplatí stavět nové velké ateliéry. Herec Marek Vašut je ve čtvrtek představil se zástupci firmy Prague Studios v Letňanech na okraji metropole.

František Černý z Čechomoru vydává Šest křížků (26. října 2017 13:03)
Muzikant František Černý spjatý především s kapelou Čechomor oslaví šedesátiny sólovou deskou se všeříkajícím názvem Šest křížků a podtitulem Franta 2017.

RECENZE: Život od Antarktidy až po deštné pralesy. Do kin jde dokument BBC Earth: Den na zázračné planetě (26. října 2017 13:03)
Dokumenty britské BBC Earth Films Zázračná planeta s Davidem Attenboroughem jsou i u nás dostatečně populární na to, aby jejich celovečerní verze Earth: Den na zázračné planetě lákala milovníky přírodovědných filmů do kina.

ČT koupila Masters of Sex, prodala První republiku (26. října 2017 12:03)
Česká televize (ČT) koupila na skončeném mezinárodních veletrhu v Cannes pokračování politického seriálu Dům z karet, druhou řadu britské historické ságy o královně Viktorii i čtyři řady kultovního seriálu o výzkumu sexuality Masters of Sex, který se začne vysílat na stanici ČT Art.

Kdo to točil? Z Weinsteinových filmů mizí logo kvůli obavám ze skandálu (26. října 2017 11:03)
Firma The Weinstein Co. zatají na aktuálních filmech jako The Wind River a Tulip Fever, že je produkovala. Bojí se, že by je ohrozilo jméno Harveyho Weinsteina, který je obviňován ze sexuálního obtěžování a znásilnění. Dosud však nebyl odsouzen.

Operní legenda Plácido Domingo v Praze: Dostal do rukou originál partitury opery Don Giovanni z roku 1787 (26. října 2017 11:03)
Žijící světová legenda operního světa Plácido Domingo bude už 27. a 29. října dirigovat ve Stavovském divadle slavnostní představení opery Don Giovanni, které se koná při příležitosti 230. výročí, kdy měla tato opera v Praze svou premiéru. Při té příležitosti měl maestro možnost si na tiskové konferenci prohlédnout originál partitury opery z roku 1787, kterou Wolfgang Amadeus Mozart sám napsal. Dokument má nevyčíslitelnou hodnotu.

Tatarská spisovatelka Guzel Jachina: Román je vlastně omluvou babičce (26. října 2017 09:03)
Zulejka otevírá oči je název prvotiny tatarské spisovatelky Guzely Jachiny, který popisuje příběh mladé tatarské ženy v Sovětském svazu v letech 1930 až 1946. Během rozkulačování se dostala do pracovního tábora na Sibiři, kde v prostředí rolníků, kulaků, deklasované inteligence, kriminálníků, muslimů, křesťanů, Rusů, Tatarů, a Němců dospívala. V Rusku se román stal událostí a světovou veřejnost osloví zatím ve čtyřiadvaceti jazycích. Česky vyšel v překladu Jakuba Šedivého v nakladatelství Prostor.

Filmové premiéry: Earth: Den na zázračné planetě, Thor: Ragnarok, Čára, Jigsaw, Absence blízkosti a Western (26. října 2017 08:02)
Stočlenný štáb natáčel 142 dní ve 22 zemích světa s využitím té nejmodernější techniky dokument Earth: Den na zázračné planetě. Milovníci marvelovek si užijí nový film Thor: Ragnarok. Cenu za nejlepší režii dostal na MFF Karlovy Vary kriminální thriller Čára. Pokračování známé hororové série SAW se jmenuje Jigsaw. O rodičovské lásce v hluku lesní samoty vypráví film Absence blízkosti. Western je film o obyčejných lidech a nezkroceném místě mimo civilizaci.

Zprávy

Zprávy podle dní

<<       >>
 T PoÚtStČtSoNe
39       1
40 2345678
41 9101112131415
42 16171819202122
43 23242526272829
44 3031     

Vyhledávání

Statistika

TOPList statistika

Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online hry | Kontakt

Obsah této stránky je plně přístupný jakýmkoli prohlížečem. Nejlépe však vypadá v prohlížeči respektujícím platné standardy HTML a CSS. Váš prohlížeč tyto standardy nerespektuje a proto vám doporučujeme jeho upgrade.

Made By Petr [Osobní stránka]