Přehled zpráv z kultury od 23.října do 29.října - Portál divoch.net


Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online staré hry
zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců. Portál divoch.net zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců.
Reklama ReklamaZprávy z kultury

Zobrazeny zprávy 1 až 20 z celkem 55 zpráv  
Následující  

Dvě vichřice a voda z kláštera. Skupina Imodium křtila album v rodném Broumově (29. října 2017 14:02)
Rocková kapela Imodium se v sobotu večer vrátila do rodného města. V Broumově pokřtila své nové album Element a uzavřela tak pomyslný kruh. V uvedeném městě před sedmnácti lety vznikla, odehrála tam první koncerty, nové album nahrála v tamním klášteře a v sobotu je pokřtila vodou z jeho studny.

Levná práce v Česku i kult Stalina v Rusku. V Jihlavě ocenili nejlepší dokumenty (29. října 2017 11:02)
Hranice práce, což je film novinářky Saši Uhlové a režisérky Apoleny Rychlíkové, byl na končícím 21. ročníku festivalu v Jihlavě vyhlášen nejlepší českým dokumentem. Za nejvýraznější světový dokumentární film označila porota snímek Zeď o kultu Stalina v Rusku.

Dmitrij Kadrnožka: Se svými obrazy se stále peru (29. října 2017 08:03)
Není mnoho českých výtvarníků, kteří se mohou pochlubit tím, že se osobně potkali s Fidelem Castrem, znali se s hercem Jeanem Maraisem a jejich obrazy visely vedle děl slavného Henriho Matisse. Malíř Dmitrij Kadrnožka tohle všechno ve svém životopise má. Narodil se v Kroměříži 29. října 1923 a stal se malířem. Tomuto řemeslu se věnuje dodneška, a i když za pár dní oslaví 94. narozeniny, maluje denně.

Při Modlitbě pro Martu lidé uctivě stáli. Marta Kubišová se loučila v Lucerně (28. října 2017 09:32)
Zpěvačka Marta Kubišová je na svém rozlučkovém turné. Jeho poslední zastávka se odehraje v den jejích pětasedmdesátých narozenin, ve středu 1. listopadu v Českých Budějovicích. V pátek večer naposledy vystoupila ve Velkém sále pražské Lucerny, na místě, které čeští hudebníci ctí kvůli jeho atmosféře a historii. Byl vyprodaný.

Zdeněk Svěrák a Jaroslav Uhlíř zazpívají své písně dvakrát v O2 areně (28. října 2017 08:32)
V sobotu 28. října se hned dvakrát představí v pražské O2 areně Zdeněk Svěrák a Jaroslav Uhlíř. Společně s velkými i malými diváky si od 13 a poté od 17 hodin zazpívají písničky, které pro ně během své spolupráce napsali. Ta spolupráce trvá již padesát let.

Pekař a Jakub Děkan budou hrát i poznávat města (28. října 2017 07:32)
Letos na jaře spolu písničkáři Pekař (vlastním jménem Petr Štolba) a Jakub Děkan absolvovali koncertní sérii nazvanou Malý velký Tour. Byla úspěšná, návštěvy byly vysoké, a tak se domluvili, že budou na podzim pokračovat. Již 28. října odstartují turné nazvané Pekařův Děkan – Děkanův Pekař.

Spolek ocenil Tomáše Ortela. Podle soudu neoprávněně užil jméno Karla Kryla (27. října 2017 16:32)
Ocenění kontroverzního písničkáře Tomáše Ortela v pátek odpoledne řešil plzeňský soud. Ten rozhodl, že spolek Lidé lidem neoprávněně užil jméno Karla Kryla, když letos udělil cenu Tomáši Ortelovi, v jejímž názvu užil právě Krylovo jméno.

Jak se točí Star Wars. Očima režiséra Riana Johnsona (27. října 2017 16:32)
V novém videu líčí režisér a scenárista Rian Johnson, jak se točil film Star Wars: Poslední z Jediů.

Mydy Rabycad vracejí popu smysl (27. října 2017 16:32)
Česká skupina Mydy Rabycad vydala v pátek třetí studiové album M.Y.D.Y., na němž potvrzuje, že je invenčním a tvrdě pracujícím souborem, který má reálné mezinárodní ambice.

RECENZE: Čéče, to mělo bejt fakt jako dost hustý (27. října 2017 15:33)
Premiéru hry amerického dramatika a scenáristy Paula Rudnicka The New Century, s českým názvem Jsme v pohodě, předcházela pověst skandální, případně šokující záležitosti. To, co činohra pražského Národního divadla divákům v režii Braňa Holička předvedla na Nové scéně, rozhodně nešokovalo, spíš překvapilo svou povrchností.

Film, který zastavila Třískova smrt, se nakonec bude točit (27. října 2017 13:32)
Na novém obsazení svého připravovaného filmu Na střeše pracuje režisér Jiří Mádl. Začátek natáčení minulý měsíc zastavila tragická smrt protagonisty filmu Jana Třísky. Tvůrci se přesto rozhodli film natočit a chtějí ho vytvořit jako poctu svému kolegovi, jenž pro mnohé zůstává velkou inspirací.

My Name is Prince. V Londýně otevřeli výstavu o funkovém božstvu (27. října 2017 13:32)
V londýnské O2 areně otevřeli výstavu o Princovi. Obsahuje kostýmy, nástroje a další předměty, které patřily zesnulému zpěvákovi a multiinstrumentalistovi.

Přehlídka Designblok spojuje tradici, řemeslo i modernu (27. října 2017 12:33)
Sedmnáctý ročník největší tuzemské přehlídky designu, Designblok, který trvá do 30. října, si zvolil za hlavní stan velký pavilón na pražském Výstavišti. Kromě něj akce tradičně expandovala do galerií či dalších prostorů v metropoli.

Mitch Winehouse, otec zpěvačky Amy: Poslouchat dceřiny písně je pro mě těžké (27. října 2017 10:32)
V Praze se bude konat 3. ročník projektu Sinatrology. Velký sál Lucerny bude 3. prosince zasvěcen swingu. Pozvání zpěváka a producenta akce Jana Smigmatora přijala řada českých umělců i exkluzivní host, britský hudebník Mitch Winehouse se svou kapelou. Otec v červenci roku 2011 zesnulé zpěvačky Amy Winehouseové Právu odpověděl na několik otázek.

Režisér Hry o trůny se pustí do sci-fi s Tomem Hanksem (27. října 2017 10:32)
Postapokalyptická sci-fi Bios přilákala herce Toma Hankse. Má ji režírovat Miguel Sapochnik, který má za sebou mimo jiné Hru o trůny, a na produkci se má podílet i Robert Zemeckis.

Dasha už prezentuje sama sebe (27. října 2017 09:32)
Před mnoha lety, na začátku své hudební cesty, měla Dasha dvě možnosti. Mohla vydat album u nadnárodní společnosti s minimálním vlivem na to, jak bude vypadat, anebo nespěchat a dostat se postupně ke svým představám.

RECENZE: Murakamiho narozeninová povídka nabízí magično i poučení (27. října 2017 08:33)
Populárnímu japonskému spisovateli Harukimu Murakamimu vyšla v českém překladu další povídka, doprovázená ilustracemi německé grafičky Kat Menschikové. Útlá kniha se tak zařadila po bok krátkých textů Spánek, Podivná knihovna a Útok na pekárnu, které dosud z jejich spolupráce vzešly.

Absolutní bolest Nicka Cavea (27. října 2017 07:32)
Není mnoho umělců, kteří umějí nabídnout propracovanou show a přitom hluboký zážitek, protože se dotýkají základních otázek lidského bytí. Nick Cave k těm to výjimkám patří. Jeho čtvrteční vystoupení v pražské O2 Areně to jasně potvrdilo.

Nové knihy: Masterton, Švehla, Ishiguro, Černík i Tomáš (27. října 2017 07:32)
Tento týden přináší romány detektivní i společenské, básnickou knihu, historický exkurz do dějin Habsburků, něco pro ženy i mládež. A samozřejmě audioknihu a komiks.

Film o Jakešovi měl premiéru v Jihlavě (26. října 2017 17:03)
Jihlavský festival dokumentů nabídl divákům premiéru filmu Milda režiséra Pavla Křemena o bývalém generálním tajemníkovi ÚV KSČ Miloši Jakešovi. Režisér se vydal společně s Jakešem ve stopách jeho života od začátků v Baťových závodech až po konečné vyloučení ze strany.

Následující  

Zprávy

Zprávy podle dní

<<       >>
 T PoÚtStČtSoNe
39       1
40 2345678
41 9101112131415
42 16171819202122
43 23242526272829
44 3031     

Vyhledávání

Statistika

TOPList statistika

Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online hry | Kontakt

Obsah této stránky je plně přístupný jakýmkoli prohlížečem. Nejlépe však vypadá v prohlížeči respektujícím platné standardy HTML a CSS. Váš prohlížeč tyto standardy nerespektuje a proto vám doporučujeme jeho upgrade.

Made By Petr [Osobní stránka]