Přehled zpráv z kultury od 2.října do 8.října - Portál divoch.net


Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online staré hry
zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců. Portál divoch.net zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců.
Reklama ReklamaZprávy z kultury

Zobrazeny zprávy 1 až 20 z celkem 71 zpráv  
Následující  

RECENZE: V reji masek jsme minuli cíl (8. října 2017 17:32)
Téměř po padesáti letech se na jeviště pražského Národního divadla vrátil Verdiho Maškarní ples. Proč, na to nové nastudování ale nedokázalo dát přesvědčivou odpověď.

Adela Banášová a Richard Müller. Ona a on na turné (8. října 2017 13:32)
Slovenská moderátorka Adela Banášová, dnes již Viczeová, a slovenský zpěvák Richard Müller se vypraví na společné koncertní turné. Zahájí ho v říjnu doma a v listopadu absolvují i pět koncertů v České republice. Zastaví se 20. v Ostravě, 21. v Brně, 27. v Praze, 28. v Hradci Králové a 29. v Liberci.

Totalitní systémy jako umělecká inspirace (8. října 2017 07:33)
Výstava Tenkrát v Evropě, kterou připravila plzeňská Západočeská galerie, se věnuje uměleckému zpracování dvou temných etap našich zemí, nacistické a komunistické totality. Expozice, kterou si lze prohlédnout do 21. ledna 2018, se skládá ze šesti desítek uměleckých děl od více než třiceti umělců a tvoří ji fotografie, obrazy, koláže i prostorové objekty.

Neukáznění diváci rušili představení, Krajčo se Švehlíkem odmítli pokračovat (7. října 2017 22:32)
Velká ostuda otřásá od sobotního večera městem Dolní Benešov na Opavsku. V místním kulturním domě se konalo představení divadelní inscenace Deštivé dny s Richardem Krajčem a Davidem Švehlíkem, kterou nastudovali v Divadle Ungelt. Po půl hodině se ale umělci rozhodli, že představení ukončí. Krajčo svým fanouškům na Facebooku diplomaticky vzkázal, že to bylo kvůli špatně zvolenému prostoru, ovšem podle ohlasů lidí, kteří byli v sále, i podle pořádající agentury se tak stalo kvůli nevhodnému chování části publika.

Výtvarná moderna na hřbetě Velkého koně (7. října 2017 14:32)
Výstava Ateliérová sousedství představuje v pražském Museu Kampa do 9. ledna 2018 u nás poprvé díla uměleckého sdružení, které tvořili výtvarníci v ateliérech na pařížském předměstí Puteaux.

Podivuhodný příběh ústeckého van Gogha (7. října 2017 11:32)
Muzeum města Ústí na Labem připravilo retrospektivní výstavu malíře Zdeňka Koška (1949– 2015) nazvanou Život v 360°, kterou lze vidět do 26. listopadu. Je to jeho druhá ucelená monografická expozice představující v širokém záběru oleje, kresby i meteorologické obrazce.

Začínají přenosy z Metropolitní opery (7. října 2017 08:32)
Sobotním přenosem opery Vincenza Belliniho Norma začíná další sezóna přenosů z newyorské Metropolitní opery (MET). Je to již po dvanácté, kdy diváci ve světě zhlédnou ve dvou tisících kinech v 71 zemích 11 titulů z repertoárů jednoho z nejslavnějších operních domů. Budou u toho i diváci v Čechách i na Slovensku, v sobotu celkem ve dvaceti pěti kinech včetně tří v Praze.

Michal Prokop bude slavit (7. října 2017 07:32)
Michal Prokop chystá vánoční koncert, který bude vyvrcholením letošních oslav padesátého výročí založení skupiny Framus 5.

Nobelovku má Japonec. Ale my chtěli jiného, zoufají si v Tokiu (6. října 2017 17:03)
Opakované nominace spisovatele Harukiho Murakamiho na Nobelovu cenu se proměnily ve vtip. Léta se spekulovalo, že už ji musí dostat, a nakonec ji dostal jiný Japonec – Kazuo Ishiguro. Faktem je, že Murakami je ve světě literatury slavnější a má i víc skalních fanoušků, kteří jsou jím přímo posedlí.

RECENZE: José Cura seznámil Prahu s argentinskou klasikou (6. října 2017 16:03)
Dva mimořádné večery zažili návštěvníci Smetanovy síně Obecního domu ve středu a ve čtvrtek.

Festival 4 + 4 dny v pohybu míří do Karlína (6. října 2017 15:03)
Mezinárodní festival současného umění 4 + 4 dny v pohybu každoročně odkrývá tajemství nepřístupných prostorů a hledá možnosti jejich využití. Letošní 22. ročník, který začíná dnes, zavede diváky do karlínských kasáren, neoklasicistní památky z doby rakousko-uherské monarchie.

Seal má jazz pod kůží. Vydá desku standardů (6. října 2017 14:03)
Zpěvál Seal se po období klasického soulu propracoval ještě hlouběji do historie a rozhodl se vydat album jazzových standardů. Písně I’ve Got You Under My Skin, I’m Beginning to See The Light či I Put A Spell on You a pár dalších klasik vydá pod názvem Standards.

První republika vypadá lépe, ale zatím jen na povrchu (6. října 2017 13:03)
Druhá řada televizního seriálu První republika, která vstoupila na obrazovku České televize počátkem září, od prvního pohledu slibovala obratnější vyprávění i atraktivnější vzhled než předešlá série. Přestože si skutečně polepšila, nedaří se jí zas až tolik.

Šaman rokenrolu Little Richard vydává desku, patrně poslední (6. října 2017 12:03)
Americký zpěvák Little Richard, který vystupuje od roku 1947 a první LP album natočil roku 1957, patří k největším ikonám rokenrolu. V 84 letech vydává k šedesátému výročí svého debutu LP Here’s Little Richard znova - v luxusní verzi s různými nevydanými nahrávkami a demy.

Lidé se v Národním divadle loučili s Janem Třískou (6. října 2017 11:03)
V Národním divadle v Praze se v pátek rodina i veřejnost rozloučily s hercem Janem Třískou, který zemřel 25. září na zranění, která utrpěl při pádu z Karlova mostu.

Zvizdal nabízí portrét dvojice, která neopustila černobylskou zakázanou zónu (6. října 2017 11:03)
Originální multimediální představení Zvizdal (Černobyl - tak daleko, tak blízko) od belgického souboru Berlin nabídne o víkendu festival 4+4 dny v pohybu v pražské Arše. Přináší portrét ukrajinského seniorského páru Petra a Nadije, který se po výbuchu černobylské elektrárny odmítl vystěhovat ze zakázané zóny a dodnes tam v naprosté izolaci hospodaří na svých pozemcích. Na otázky Novinek odpovídal Yves Degryse.

Zvizdal nabízí portrét dvojice, které neopustila černobylskou zakázanou zónu (6. října 2017 10:13)
Originální multimediální představení Zvizdal (Černobyl - tak daleko, tak blízko) od belgického souboru Berlin nabídne o víkendu festival 4+4 dny v pohybu v pražské Arše. Přináší portrét ukrajinského seniorského páru Petra a Nadije, který se po výbuchu černobylské elektrárny odmítl vystěhovat ze zakázané zóny a dodnes tam v naprosté izolaci hospodaří na svých pozemcích. Na otázky Novinek odpovídal Yves Degryse.

Lidé se v Národním divadle loučí s Janem Třískou (6. října 2017 09:33)
V Národním divadle v Praze se lidé v pátek loučí s hercem Janem Třískou, který zemřel 25. září na následky zranění, která utrpěl při pádu z Karlova mostu. Mohou se podepsat i do kondolenční knihy, která bude umístěna ve foyer divadla.

Síla skla v Tančícím domě (6. října 2017 08:32)
V pondělí začala v pražském Tančícím domě výstava Křehká krása skla, která trvá do 11. října. Třetí ročník projektu aukčního domu Dorotheum si klade za cíl představit díla našich významných sklářských tvůrců napříč generacemi. Expozice je složená z pěti desítek prostorových objektů vytvořených vesměs z ateliérového skla.

Nové knihy: Fulghum, Miketa, Górecki, Bennetts i Neurathová (6. října 2017 07:32)
Fulghum s novou prózou inspirovanou Českem, pohled na japonský komiks, Putinovu politiku, země jako Ázerbájdžán, Gruzie a Arménie i na moderní technologie. A samozřejmě detektivky, audiokniha i komiks.

Následující  

Zprávy

Zprávy podle dní

<<       >>
 T PoÚtStČtSoNe
39       1
40 2345678
41 9101112131415
42 16171819202122
43 23242526272829
44 3031     

Vyhledávání

Statistika

TOPList statistika

Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online hry | Kontakt

Obsah této stránky je plně přístupný jakýmkoli prohlížečem. Nejlépe však vypadá v prohlížeči respektujícím platné standardy HTML a CSS. Váš prohlížeč tyto standardy nerespektuje a proto vám doporučujeme jeho upgrade.

Made By Petr [Osobní stránka]