Přehled zpráv z kultury od 16.října do 22.října - Portál divoch.net


Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online staré hry
zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců. Portál divoch.net zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců.
Reklama ReklamaZprávy z kultury

Zobrazeny zprávy 1 až 20 z celkem 57 zpráv  
Následující  

Státní cenu za literaturu obdržel spisovatel Jáchym Topol (22. října 2017 23:32)
Spisovatel Jáchym Topol se v neděli stal laureátem Státní ceny za literaturu. Porota ocenila zejména jeho román Citlivý člověk, který vydal letos na jaře po osmileté pauze. Státní cenu za překladatelské dílo získala in memoriam anglistka Eva Kondrysová. Její jméno je spojeno především s knihami Agathy Christie, Jane Austenové, Henryho Fieldinga nebo Johna Updika. Kondrysová zemřela letos 17. září.

RECENZE: Opravdu pestrá zámecká jazzová hostina (22. října 2017 17:32)
Nadmíru pestré menu nabídl v sobotu 17. ročník renomované hudební přehlídky Jazz a Little Otherwise v Lanškrouně. Jeho zakladatel a dramaturg Ilja Michalec čerpal z nejrůznějších jazzových zdrojů a velmi pestré bylo tentokrát i národnostní složení účinkujících.

Divou Baaru inspirují příběhy silných žen (22. října 2017 12:32)
Zpěvačka Bára Vaculíková, která si říká Diva Baara, vydává album Debut. Představuje se na něm v deseti autorských písních na pomezí popu a jazzu, v nichž často nadnesenou formou popisuje a zobecňuje zaběhlé stereotypy různých, leckdy vyhraněných forem partnerských vztahů. V novém singlu Tancuj se mnou představila klip v duchu nového cirkusu.

Kenny Neal: V Louisianě hudbu milují všichni (22. října 2017 07:33)
Americký bluesový hudebník Kenny Neal je jedním ze tří interpretů, kteří se svou kapelou vystoupí na čtvrtém ročníku Blue Festu. V neděli 22. října kromě něj v Lucerna Music Baru v Praze zahrají Anthony Gomez z Kanady a Petra Börnerová Trio. Kenny Neal, jenž byl v letech 1999 a 2009 za svou hudbu nominován na Grammy, poskytl před blížícím se koncertem Právu rozhovor.

RECENZE: Marilyn Manson v jistotách (21. října 2017 15:32)
Od konce 80. let Američan Marilyn Manson, vlastním jménem Brian Hugh Warner, provokuje. Zpívá o satanovi, sexu, podivných lidech, drogách – a to všechno mu vytvořilo osobitou pozici na scéně, ze které především v 90. letech její vývoj výrazně ovlivňoval. Heaven Upside Down je jeho desáté studiové album.

Kdo chce zapalovat, musí hořet uvnitř. Výtvarník Svatopluk Klimeš vystavuje v pražské Galerii Smečky (21. října 2017 12:32)
Pražská Galerie Smečky, kterou provozuje Pražská plynárenská, připravila výstavu Oheň do papíru nezabalíš výtvarníka Svatopluka Klimeše. Expozice, která trvá do 25. listopadu, představuje jeho práce z různých tvůrčích období, aby se prolnula stará i nová díla. V rámci vernisáže byla pokřtěna také stejnojmenná publikace.

Členové Pavel Haas Quartetu: Sdíleli jsme optimismus a radost (21. října 2017 07:32)
Před sedmi lety získal český Pavel Haas Quartet za album s Dvořákovými kvartety prestižní Gramophone Award v kategorii Nahrávka roku. Nyní vydává úspěšné těleso album s Kvintety op. 81 a 97 Antonína Dvořáka. K nahrávání přizvalo jako hosty izraelského pianistu Borise Giltburga a svého zakládajícího člena Pavla Nikla.Na otázky odpovídali violoncellista Peter Jarůšek, houslista Marek Zwiebel a violista Radim Sedmidubský. Čtvrtou členkou je houslistka Veronika Jarůšková.

Sean Penn válčí s Netflixem kvůli filmu o jeho setkání s mafiánem (20. října 2017 16:33)
Hollywoodský herec Sean Penn má velký problém se společností Netflix, která natočila film The Day I Met El Chapo o mexickém mafiánovi. Penn se s ním setkal a film ho prý ohrožuje, protože naznačuje, že pomáhal americkým úřadům mafiána zatknout.

Česká filharmonie zahájila sezónu (20. října 2017 16:33)
Čtvrtečním koncertem ve zcela zaplněném Dvořákově sále pražského Rudolfina odstartovala Česká filharmonie 122. sezónu a bylo to zahájení na vysoké úrovni. Hudební s díly Šostakoviče a Mahlera i společenské s krátkými projevy ministra kultury Daniela Hermana, ředitele ČF Davida Marečka a účastí dalších hostů v přímém přenosu ČT art. Velký zájem vyvolala i spojitost s oznámeným novým šéfdirigentem Semjonem Byčkovem, který povede orchestr od další sezóny 2018/19, a některé změny právě v této sezóně, první po smrti Jiřího Bělohlávka.

RECENZE: Sázka na Lucii Bílou v akci se vyplatila (20. října 2017 14:33)
Karlínské divadlo vsadilo na svou star Lucii Bílou v hlavní roli muzikálu Sestra v akci a sázka se vyplatila. Vznikl vděčný divácký titul. Na Bílou se prostě chodí a je to tak v pořádku.

Lustigova Nemilovaná v Kolowratu (20. října 2017 13:33)
Vypovědět těžko představitelné hrůzy o holocaustu se rozhodl soubor Artway Theatre v komorní inscenaci podle novely Arnošta Lustiga Nemilovaná v dramatizaci a režii Jakuba Korčáka. V rámci akcí AL 90 k loňskému nedožitému autorovu jubileu se premiéra odehrála v pražském Divadle Kolowrat.

Mafiánský útok kvůli bruslení? Blondýnka nevěřila, že hraje ve skutečném příběhu (20. října 2017 13:33)
Hollywoodská herečka Margot Robbieová zpočátku nevěděla, že bude hrát v pravdivém příběhu. V 90. letech si krasobruslařka Tonya Hardingová skutečně najala kriminálníka, aby zlámal nohy konkurentce, a ona tak vyhrála závody. Film s názvem I, Tonya nabízí trailer.

GLOSA: Hodiny jsou jako Kryštof (20. října 2017 12:33)
Minulý týden vydala své minialbum S tebou česká skupina Hodiny. Odvedla na něm dobrou práci, nabídla kultivované popové písničky s pěknými melodiemi a texty. Přesto by její tvorba mohla v příštích týdnech zapadnout do slepé uličky.

Struny podzimu zahájí The Gloaming, pak vystoupí Shabazz Palaces (20. října 2017 11:32)
Páteční vystoupení irské skupiny The Gloaming zahájí festival Struny Podzimu, který se vrací po roční pauze. Jeho letošní program je mimořádně nabitý. Ještě tento týden se představí reprezentanti futuristického abstraktního hip hopu Shabazz Palaces, příští týden pak zahrají Lambchop a skladatel Gavin Bryars uvede své zpracování Shakespearových sonetů. Program potvrzuje, že festival je nadále nadžánrový a zaměřuje se na propojování různých stylů.

Duel ani Superdebata nedosáhly miliónové sledovanosti (20. října 2017 10:33)
Čtvrteční předvolební diskusní Nova Duel, ve kterém se od 19.55 střetli na televizi Nova v přímém přenosu Andrej Babiš a Lubomír Zaorálek, přilákal k televizní obrazovce 931 tisíc diváků starších patnácti let. Pořad se stal nejsledovanějším televizním programem čtvrtečního večera.

Nejvýnosnější v Hollywoodu je Estevez, vyplatí se víc než Pitt a Depp (20. října 2017 10:33)
Pozoruhodná data zveřejnil americký server Variety. Nejvýnosnějším hercem Hollywoodu od roku 1980 do dneška je Emilio Estevez. Výzkum vůbec nesouvisí se slávou nebo kvalitou herce, měřil jen poměr cena/výkon, tedy kolik bral herec peněz a kolik film vynesl.

Funke experimentuje s trvanlivostí času (20. října 2017 09:32)
V Galerii města Kolína je do 30. prosince k vidění výstava fotografií Jaromíra Funkeho, nazvaná Kolín 1920–1935 / Fotografie. Tvoří ji výběr prací, které mají vztah k městu na Labi. Jde především o snímky z cyklů Čas trvá, Chrám sv. Bartoloměje a Kolínská elektrárna na Zálabí.

Al Di Meola v Praze zahraje Beatles, tango i world music (20. října 2017 08:32)
Americký jazzový kytarista Al Di Meola na svém pražském koncertu 1. listopadu v Divadle Hybernia nabídne nahrávky z poslední desky Elysium, ale i skladby z celé své kariéry, tanga vlastní i od Astora Piazzolly a také úpravy písní Lennona a McCartneyho.

Nové knihy: Navarro, Karika, Mann, Koller i Třeštíková (20. října 2017 07:32)
Výjimečná nabídka připomíná tituly včerejšího Velkého knižního čtvrtku i další pozoruhodné knihy zavádějící do nitra FBI, starého Říma i dobrodružné současnosti nejen v Súdánu. Navíc s portréty Davida Kollera a Heleny Třeštíkové.

Až po uši. Vztahy i humor v další řadě úspěšného seriálu (19. října 2017 16:33)
Když se v roce 2014 poprvé na HBO objevilo Až po uši Jana Hřebejka, docela pozvedlo úroveň českého seriálu. Po dlouhé pauze se “uši” vrátí v listopadu s další řadou.

Následující  

Zprávy

Zprávy podle dní

<<       >>
 T PoÚtStČtSoNe
39       1
40 2345678
41 9101112131415
42 16171819202122
43 23242526272829
44 3031     

Vyhledávání

Statistika

TOPList statistika

Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online hry | Kontakt

Obsah této stránky je plně přístupný jakýmkoli prohlížečem. Nejlépe však vypadá v prohlížeči respektujícím platné standardy HTML a CSS. Váš prohlížeč tyto standardy nerespektuje a proto vám doporučujeme jeho upgrade.

Made By Petr [Osobní stránka]