Přehled zpráv z kultury pro 15.října - Portál divoch.net


Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online staré hry
zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců. Portál divoch.net zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců.
Reklama ReklamaZprávy z kultury

Zobrazeno 7 zpráv  

Skupina Trny & Žiletky představuje klip inspirovaný érou němého filmu (15. října 2017 17:02)
Vyškovská skupina Trny & Žiletky se v premiéře na Novinkách.cz hlásí svým druhým videoklipem z eponymního alba, jež vydala letos na jaře. Je k písničce Jižní anděl a při jeho tvorbě spojili síly kameraman a režisér Cyberolas, muzikanti Desed, Majkl a Paull Black, čili členové formace, a Tereza Bajerová.

RECENZE: Jakub Jan Ryba ožil jako operní postava v Plzni (15. října 2017 14:02)
Vyvolat upřímný aplaus a volání bravo po světové premiéře původní české opery je krásný, ale nikoli běžný zážitek. Diváci plzeňského Divadla J. K. Tyla ho prožili na světové premiéře opery Jakub Jan Ryba v sobotu 14. října v hledišti Velkého divadla.

Bubeník skupiny The Bad Seeds Jim Sclavunos: Skrz Nicka Cavea proudí emoce (15. října 2017 13:02)
Australský hudebník, skladatel a zpěvák Nick Cave a jeho skupina The Bad Seeds vystoupí 26. října v pražské O2 areně. Před koncertem poskytl Právu rozhovor bubeník Jim Sclavunos. Americký hudebník a producent hraje s Cavem od poloviny devadesátých let.

Scenárista Petr Kolečko: Český film na tom vůbec není špatně (15. října 2017 11:02)
Příští týden bude mít premiéru nová česká teenagerská komedie Bajkeři, kterou natočil absolvent Filmové akademie Miroslava Ondříčka v Písku a v celovečerní hrané tvorbě debutující režisér Martin Kopp. Natočil ji ovšem podle scénáře zkušeného a ceněného scenáristy a dramatika Petra Kolečka, který napsal mimo jiné seriály a filmy Okresní přebor, Čtvrtá hvězda, Vinaři, Padesátka, Masaryk nebo Zakázané uvolnění.

RECENZE: Na koncertě Kabátu je dobré citlivě zvolit divácké místo (15. října 2017 09:03)
Při koncertech probíhajícího turné skupiny Kabát stojí obrovské pódium uprostřed hokejové haly. Jistě to není to nejlepší řešení, které vývoj koncertních show v hudebním průmyslu přinesl. Rozhodně je to ale řešení zajímavé. V případě letošního turné teplické skupiny je pak také dobré zvážit, ze kterého místa divák vystoupení zhlédne.

Aneta Langerová: Někdy nacházím v písních nové obrazy (15. října 2017 07:32)
Zpěvačka Aneta Langerová vydala komplet DVD a CD nazvaný Na vlně radosti. Je na něm živý záznam vystoupení v pražském Foru Karlín, kterým v prosinci roku 2016 oslavila dva roky koncertování ke své úspěšné desce. Na stejné místo se letos vrátí, v Karlíně se 3. prosince představí se svou kapelou za doprovodu SOČR. O tři dny později bude poslední část turné k aktuálnímu albu Na Radosti pokračovat v Říčanech. V rozhovoru také prozradila, proč přijala hlavní roli ve filmu 8 hlav šílenství.

Neprovokujte Krakonoše a skřítky, varoval v 17. století český jezuita (15. října 2017 00:32)
Jezuita Bohuslav Balbín je dobře známou historickou osobností, školní dítka si především pamatují, že napsal Balbínovu obranu. Rozprava na obranu jazyka slovanského, zvláště pak českého, měla v době obrození velký význam, napsal toho ale nesrovnatelně víc - obrovské dílo představují právě Rozmanitosti z historie království českého - nebo jak rádi říkají filologové „Miscellanea“.

Zprávy

Zprávy podle dní

<<       >>
 T PoÚtStČtSoNe
39       1
40 2345678
41 9101112131415
42 16171819202122
43 23242526272829
44 3031     

Vyhledávání

Statistika

TOPList statistika

Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online hry | Kontakt

Obsah této stránky je plně přístupný jakýmkoli prohlížečem. Nejlépe však vypadá v prohlížeči respektujícím platné standardy HTML a CSS. Váš prohlížeč tyto standardy nerespektuje a proto vám doporučujeme jeho upgrade.

Made By Petr [Osobní stránka]