Přehled zpráv z kultury pro 14.října - Portál divoch.net


Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online staré hry
zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců. Portál divoch.net zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců.
Reklama ReklamaZprávy z kultury

Zobrazeno 8 zpráv  

Oscarová akademie vyloučila Weinsteina kvůli sexuálnímu skandálu (14. října 2017 23:32)
Americká Akademie filmového umění a věd, která uděluje filmové ceny Oscar, vyloučila kvůli sexuálním skandálům filmového producenta Harveyho Weinsteina.

Zemřel swingový zpěvák Richard Adam, bylo mu 86 let (14. října 2017 22:32)
Ve věku 86 let zemřel zpěvák Richard Adam, který patřil k hvězdám českého swingu poloviny 20. století, informovala jeho dcera Zuzana Hainallová. Největší popularity dosáhl zpěvák na přelomu 50. a 60. let, kdy k jeho hitům patřily písničky Páni kluci, Můj strýček, Cestář, Příliš mlád nebo Sulika. Jeho nejúspěšnější písničkou byla Tina Marie.

Zemřel swingový zpěvák Adam, bylo mu 86 let (14. října 2017 20:32)
Ve věku 86 let zemřel zpěvák Richard Adam, který patřil k hvězdám českého swingu poloviny 20. století, informovala jeho dcera Zuzana Hainallová. Největší popularity dosáhl zpěvák na přelomu 50. a 60. let, kdy k jeho hitům patřily písničky Páni kluci, Můj strýček, Cestář, Příliš mlád nebo Sulika. Jeho nejúspěšnější písničkou byla Tina Marie.

RECENZE: V nové sci-fi mrazivé jako Blade Runner se mluví německy (14. října 2017 20:32)
Dystopie Stille Reserven (Skryté rezervy) Valentina Hitze vznikla daleko od Hollywoodu v rakousko-německo-švýcarské koprodukci. Je na ní sice vidět menší rozpočet než u amerických filmů, ale je překvapivě precizní a atmosférická.

Nebavilo by mě být jen najatým hráčem, říká Gus G. (14. října 2017 15:32)
Řecký kytarový virtuos Gus G. jezdí do České republiky poměrně často. Se svou kapelou Firewind vystupoval na Metalfestu nebo Masters Of Rock, v minulosti k nám zavítal i jako dvorní kytarista Ozzyho Osbourna. Koho očarovala jeho hra, měl jedinečnou šanci vidět kytarového mága v plném nasazení bez kapely na začátku září v modřanském areálu Kytary.cz. Představil tam svůj workshop vedle dalších zvučných jmen, jako jsou Alex Hutchings, Simon McBride nebo Michal Pavlíček.

V neděli začne dvacátý Melodramfest (14. října 2017 13:32)
Jubilejní, dvacátý ročník Mezinárodního festivalu koncertního melodramu Praha s názvem Melodramfest začne již v neděli 15. října. Zahajovací koncert festivalu se koná v Koncertním sále Pražské konzervatoře Na Rejdišti od 19 hodin. Na koncerty mohou v dalších dnech zavítat i návštěvníci v Plzni a Kladně.

Silvester Lavrík: Za román o Tisovi mi hrozili smrtí (14. října 2017 12:32)
Před rokem vyšla Silvestrovi Lavríkovi (53) na Slovensku historická kniha Nedeĺné šachy s Tisom. Od té doby se stala bestsellerem, zaujala i kritiky. Literární vyprávění z Bánovcích nad Bebravou vzbudilo také nebývalý zájem slovenské ultrapravice. Děj se totiž točí kolem Jozefa Tisa, faráře a prvního slovenského prezidenta, který byl před sedmdesáti roky popraven.

Basbarytonista Adam Plachetka: Neznám nikoho, kdo pije syrová vejce (14. října 2017 07:32)
Dvaatřicetiletý basbarytonista Adam Plachetka vystupoval v nejznámějších operách, stálým sólistou Vídeňské státní opery je sedm let. Během studií na konzervatoři debutoval v roce 2005 v pražském Národním divadle a o čtyři roky později zpíval na Pražském hradu papeži Benediktovi XVI. Po řadě nahrávek z oblasti vážné hudby vydává nyní album Impossible Dream, na kterém za doprovodu Symfonického orchestru Českého rozhlasu s dirigentem Tomášem Netopilem interpretuje své oblíbené písně z muzikálů. Emisi alba podpoří 16. října koncertem v Trutnově ve společenském centru UFFO a 18. října v pražském Foru Karlín.

Zprávy

Zprávy podle dní

<<       >>
 T PoÚtStČtSoNe
39       1
40 2345678
41 9101112131415
42 16171819202122
43 23242526272829
44 3031     

Vyhledávání

Statistika

TOPList statistika

Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online hry | Kontakt

Obsah této stránky je plně přístupný jakýmkoli prohlížečem. Nejlépe však vypadá v prohlížeči respektujícím platné standardy HTML a CSS. Váš prohlížeč tyto standardy nerespektuje a proto vám doporučujeme jeho upgrade.

Made By Petr [Osobní stránka]