Přehled zpráv z kultury od 1.října do 31.října - Portál divoch.net


Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online staré hry
zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců. Portál divoch.net zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců.
Reklama ReklamaZprávy z kultury

Zobrazeny zprávy 1 až 20 z celkem 283 zpráv  
Následující  

Zpěvák a kytarista František Černý: Chtěl jsem, aby mé písně měly chuť (31. října 2017 17:32)
Zpěvák a kytarista František Černý je nedílnou součástí skupiny Čechomor. Nyní, v době oslav svých šedesátých narozenin (měl je 29. října), přišel se sólovým albem Franta 2017. Je to dárek, který si nadělil on sám a pomohli mu s ním přátelé. Deska je to zábavná, energická a prýští z ní tvůrčí i interpretační nadhled a svoboda. Album je plné hostů. Jsou mezi nimi Alexandra Urbančíková a Pavol Jeno z IMT Smile, kapela Vasilův Rubáš, Petr Zelenka či Majdalenka Sochorová.

Beránek dává mrtvým věcem novou identitu (31. října 2017 16:33)
První samostatnou výstavu jednaosmdesátiletého výtvarníka Milana Beránka připravila pražská galerie Arthouse Hejtmánek. Expozice trvá do 5. listopadu a je typickým příkladem fenoménu objevování polozapomenutých tvůrců. Beránkovy práce, drobné plastiky, asambláže, kolorované prostorové objekty a básně byly navíc díky aktivitě pracovníků galerie zachráněny před zničením.

RECENZE: Loutková Lajka na vlnách podivna (31. října 2017 16:33)
Pokud se film prezentuje jako „loutkový sci-fi muzikál“, vyvolává to už předem pobavení a jisté naděje. Lajka Aurela Klimta je ale především podivně nevtipná a zdlouhavá.

Seriál House of Cards skončí v roce 2018 (31. října 2017 14:33)
Seriál House of Cards s Kevinem Spaceym patřil k tomu nejlepšímu, co internetová společnost Netflix nabídla světu. Nyní, pro někoho možná překvapivě, oznámila jeho ukončení.

Michal Ambrož a Hudba Praha představují klip k nové verzi písně Degenerace (31. října 2017 13:33)
Nový videoklip uvádějí v premiéře na Novinkách.cz Michal Ambrož a Hudba Praha. Je k písničce Degenerace, která byla v této podobě představena na Ambrožově albu Srdeční příběh. Vybral ji na něj David Koller, který s ním na desce spolupracoval.

Michal Ambrož a Hudba Praha představují klip k nové verzi písně Degenerace (31. října 2017 13:33)
Nový videoklip uvádějí v premiéře na Novinkách.cz Michal Ambrož a Hudba Praha. Je k písničce Degenerace, která byla v této podobě představena na Ambrožově albu Srdeční příběh. Vybral ji na něj David Koller, který s ním na desce spolupracoval.

Petr Kolečko: Do Lajny jsem dal autobiografické pocity (31. října 2017 12:33)
Diváky si podmanil scénáři k televizním seriálům Čtvrtá hvězda, Okresní přebor, Vinaři nebo Trpaslík. Uživatele internetu Vyšehradem, teď přichází Lajna. V kinech zase bodují jeho Bajkeři. Také k nim napsal Petr Kolečko (33) scénář. Za jiný – ke snímku Masaryk – má doma Českého lva. A v divadlech se momentálně hraje hned několik jeho představení. Nutno dodat, že vyprodaných.

Pasta Oner představil „levitující” obří krychli propojující islám s křesťanstvím (31. října 2017 12:33)
V mládí míval problémy se zákonem, protože čmáral graffiti po zdech a nebránil se užívání psychedelických drog. Dnes je Pasta Oner jeden z nejvýraznějších představitelů české umělecké scény. V pražské DSC Gallery „levituje“ obří třísetkilová krychle s názvem Mandala v hodnotě jednoho miliónu korun na výstavě s názvem Art is Truth neboli „Umění je pravda.“

Inárritu dostane speciálního Oscara (31. října 2017 12:33)
Mexický filmový režisér Alejandro González Inárritu dostane speciálního Oscara. Rada americké Akademie filmových umění a věd mu ho udělí za „vizionářský a silný vypravěčský zážitek“, kterého dosáhl v projektu s využitím virtuální reality Carne y Arena (Virtually Present, Physically Invisible).

RECENZE: Sexkomiks je sofistikovaným a vtipným dílem (31. října 2017 11:33)
Unikátní komiksové dílo Sexkomiks s podtitulem první dějiny sexuality vtipnou a sofistikovanou formou mapují pojetí sexuálního chování v nejrůznějších proměnách od pravěku až po náhled do blízké budoucnosti. To vše bez špetky vulgarity, lacinosti a hlavně s vtipem a nadhledem.

Michal Prokop a Framus Five slaví padesátku (31. října 2017 10:33)
Michal Prokop a Framus Five oslaví 50 let skupiny v pražském Foru Karlín na tradičním vánočním koncertě 22. prosince s podtitulem Blues In Soul Afterparty.

Do Prahy přijíždějí veteráni konžské rumby Les Mangelepa (31. října 2017 10:33)
Africká populární hudba zažila první boom v šedesátých letech poté, co se africké země vymanily z koloniálního jha. Jen málo kapel ji ale hraje v původní podobě, v jaké se prosadila. K těmto výjimkám patří Orchestre Les Mangelepa, který vystoupí ve středu v pražském Paláci Akropolis.

Petr Kolečko: Vladimírem Růžičkou jsem se jen inspiroval (31. října 2017 09:33)
Diváky si podmanil scénáři k televizním seriálům Čtvrtá hvězda, Okresní přebor, Vinaři nebo Trpaslík. Uživatele internetu Vyšehradem, teď přichází Lajna. V kinech zase bodují jeho Bajkeři. Také k nim napsal Petr Kolečko (33) scénář. Za jiný – ke snímku Masaryk – má doma Českého lva. A v divadlech se momentálně hraje hned několik jeho představení. Nutno dodat, že vyprodaných.

RECENZE: Jakuba Katalpa předvedla mistrovskou práci (31. října 2017 08:33)
Pátá kniha české autorky Jakuby Katalpy, čtvrtá, kterou napsala pod tímto pseudonymem, nese název Doupě. Pojednává téma osamělosti člověka v současném světě a jde o vynikající román, který by si zasloužil objevit se v nominacích na Magnesii Literu.

Nová DVD: Já, padouch 3, Svět podle Daliborka, Kráska a zvíře, Popelka a Zloba - Královna černé magie (31. října 2017 07:32)
Tento týden vychází další pokračování oblíbené série Já, padouch 3. Na karlovarském festivalu měl premiéru český dokument o mladém neonacistovi Svět podle Daliborka. V kolekci tří DVD vycházejí pohádky Kráska a zvíře, Popelka a Zloba - Královna černé magie.

Bondyho hra po letech ožije v Disku (30. října 2017 17:03)
Egon Bondy byl známý filozof, prozaik i básník, ale téměř nikdo neví o jeho divadelních hrách, např. o Ministryni výživy. Nikdy neinscenované hry se ujali studenti katedry činoherního divadla DAMU, upravili ji a pod názvem Žranice chystají premiérová představení na 16. a 17. listopadu v pražském Disku.

ŽEBŘÍČEK: Thor totálně smetl všechny Bajkery i Sněhuláky (30. října 2017 15:03)
Americká fantasy Thor: Ragnarok úplně smetla zbytek filmů v žebříčku návštěvnosti. Nevídaných 154 450 diváků zašlo na Thora za víkend.

V Praze zahraje kytarový virtuos Al Di Meola (30. října 2017 14:03)
Virtuózní jazzový kytarista Al Di Meola, v jehož hudbě zaznívají prvky flamenka, world music i rocku, vystoupí ve středu v Praze v Divadle Hybernia. Di Meola byl kromě dalšího členem elektrické kapely pianisty Chicka Corey, hrál s Carlosem Santanou, Pakem de Lucía, Jimmym Pagem i Steviem Wonderem, a v poslední době se soustředí na akustickou kytaru.

Vojtěch Dyk a B-Side Band míří do Rudolfina (30. října 2017 13:03)
Jedním z vrcholů koncertního turné zpěváka Vojtěcha Dyka a kapely B-Side Band bude koncert 6. listopadu v pražském Rudolfinu, jehož exkluzivním hostem bude britské vokální trio The Puppini Sisters. Přestože s těmito mimořádnými vokalistkami již společně vystupovali, koncert v Rudolfinu nabídne speciálně složený program, říká v rozhovoru Vojtěch Dyk.

Jak si Plácido Domingo splnil sen (30. října 2017 13:03)
Když před pěti lety operní pěvec Plácido Domingo navštívil pražské Stavovské divadlo, zatoužil dirigovat v něm Dona Giovanniho, jenž tam měl pod Mozartovou taktovkou premiéru v říjnu 1787. Vznikl spolek Domingo-Mozart-Prague a za podpory sponzorů, ministra kultury, pražského magistrátu i dalších veřejných financí si maestro sen splnil.

Následující  

Zprávy

Zprávy podle dní

<<       >>
 T PoÚtStČtSoNe
39       1
40 2345678
41 9101112131415
42 16171819202122
43 23242526272829
44 3031     

Vyhledávání

Statistika

TOPList statistika

Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online hry | Kontakt

Obsah této stránky je plně přístupný jakýmkoli prohlížečem. Nejlépe však vypadá v prohlížeči respektujícím platné standardy HTML a CSS. Váš prohlížeč tyto standardy nerespektuje a proto vám doporučujeme jeho upgrade.

Made By Petr [Osobní stránka]