Přehled zpráv z kultury od 25.září do 30.září - Portál divoch.net


Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online staré hry
zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců. Portál divoch.net zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců.
Reklama ReklamaZprávy z kultury

Zobrazeny zprávy 1 až 20 z celkem 44 zpráv  
Následující  

Poslední monolog Luby Skořepové (30. září 2017 11:32)
V pražském Divadle Rokoko v závěru minulého týdne potěšila i rozsmutnila premiéra autorského filmového dokumentu Otakara Faifra Sama, portrét, ale také bolestné rozjímání o samotě a stáří Luby Skořepové.

Dalibor Gondík: Nejhorší je vegetarián myslící si, že po řízku zemře (30. září 2017 08:32)
Víte, kolik skleniček alkoholu je ještě v normě? Sladíte, solíte moc, či málo? Odpovídá váš denní pohyb vašemu příjmu potravy? To je ukázka z okruhu otázek, které položí v sobotu večer moderátor Dalibor Gondík televizním divákům.

Charlie Sheen si zahrál v dramatu o 11. září 2001 (30. září 2017 08:32)
Charlie Sheen, který se dostal do povědomí hlavně jako komediální herec, zejména díky populárnímu seriálu Dva a půl chlapa nebo slavné parodii Žhavé výstřely, se na plátna kin vrátil ve vážné roli, a to se snímkem 9/11 inspirovaným teroristickými útoky na USA z 11. září 2001.

Zpěvák a kytarista Thom ze skupiny Imodium: V klášteře jsme dostali novou tvůrčí chuť (29. září 2017 17:03)
Za zdmi kláštera v Broumově bylo natočeno páté album skupiny Imodium. Na tak zajímavé místo ji přitom přivedla letargie, která se dostavila několik dnů předtím. Vznikla velmi dobrá rocková deska, kterou představuje zpěvák a kytarista Thom.

Šéfka Českého centra Budapešť Lucie Orbók: Chceme bourat zažité kulturní stereotypy (29. září 2017 16:02)
Ačkoliv je Lucie Orbók původní profesí režisérka, ráda by jako ředitelka Českého centra Budapešť vyvrátila mýtus, že českou kulturu představuje hlavně režisér Menzel, spisovatel Hrabal a kvalitní pivo. Chce přesvědčit maďarskou veřejnost o smysluplnosti moderního českého divadla, pantomimy, populární hudby či literatury. A ráda by prostřednictvím instituce, v jejímž čele stojí, doporučovala tuzemské špičkové tvůrce kulturním institucím našich jižních sousedů.

Da Vinciho Mona Lisa možná měla svou nahou předchůdkyni (29. září 2017 16:02)
Italský malíř Leonardo da Vinci si možná Monu Lisu, patrně nejslavnější portrét všech dob, nejdřív načrtl uhlem jako nahou ženu. Experti v pařížském muzeu Louvre zkoumají, zda da Vinci nakreslil také skicu, na níž je žena nápadně podobná té ze slavného obrazu zpodobněna bez oblečení. Skica byla dříve připisována žákům renesančního mistra.

Radek Baborák zahájí hudební sezónu v Mariánských Lázních (29. září 2017 15:03)
Světoznámý hornista a dirigent Radek Baborák zahájí v pátek 29. září abonentní sezónu Západočeského symfonického orchestru v Mariánských Lázních.

Princ si vzal prince. Gay pohádka bude mít pokračování s adopcí (29. září 2017 15:03)
Pohádka o homosexuálních princích Princ & princ se dočkala pokračování. Zatímco v prvním díle si princ Bertík místo krásné princezny vybere jejího bratra Krasomila, v dalším díle má dojít i na adopci dítěte. Kniha Král & král & rodina ovšem zatím hledá finance na vydání.

Poslední rozloučení s Květou Fialovou bude ve čtvrtek 5. října (29. září 2017 13:03)
Poslední rozloučení s herečkou Květou Fialovou se bude konat ve čtvrtek 5. října v pražském Divadle ABC. Veřejnost je očekávána od 11 hodin, smuteční akt začne ve 12 hodin.

RECENZE: Politik jako parazitující živočišný druh (29. září 2017 12:03)
Česká politická scéna poskytuje dostatek námětů k satirickému jevištnímu zobrazení. Zatím se jí však daří svými bizarními kauzami předstihnout jakýkoli politický kabaret. Platí to i o nové inscenaci nezávislého divadla SemTamFór v pražském Divadle Na Prádle. Sledovat aktéry skutečného politického kabaretu je daleko silnější zážitek než pokus o jejich shození.

Hudební festival bez nástrojů uzavřou italští Cluster kouzlící s hlasy (29. září 2017 11:03)
V sobotu v 19.00 zakončí Prague A Cappella Festival v pražské La Fabrice italský soubor Cluster, který vznikl v roce 2004 díky studentům Konzervatoře Niccoly Paganiniho v Janově a dnes vystupuje s velkými hvězdami.

Dánští mistři temných nálad The Foreign Resort zahrají v Praze (29. září 2017 10:02)
V pražském klubu Underdog v sobotu 30. září vystoupí dánská kapela The Foreign Resort, která je známá především příznivcům temných nálad gotického rocku, post-punku, dark wave a podobných žánrů. Jako hosté vystoupí američtí Second Still a tuzemští Decline.

Dánští mistři temných nálad The Foreign Reosrt zahrají v Praze (29. září 2017 09:03)
V pražském klubu Underdog v sobotu 30. září vystoupí dánská kapela The Foreign Resort, která je známá především příznivcům temných nálad gotického rocku, post-punku, dark wave a podobných žánrů. Jako hosté vystoupí američtí Second Still a tuzemští Decline.

Nové knihy: Pehe, Llamazares, Falconer, Yanagihara i Pomselová (29. září 2017 08:02)
Týden přinesl nový román Jiřího Pehe ze současnosti, Julia Llamazarese z doby po konci občanské války ve Španělsku, příběh lovu na Bílou velrybu i vzpomínky Brunhildy Pomselové, sekretářky říšského ministra propagandy Josepha Goebbelse. A samozřejmě také komiks a audioknihu.

Muzikál Rent uvidí po Slovinsku také Brno (28. září 2017 10:02)
Výrazný rukopis brněnské muzikálové školy nese nově nastudované představení muzikálu Rent, se kterým zahajovalo novou poprázdninovou část sezóny divadlo ve slovinském městě Lublaň.

Filmové premiéry: Zahradnictví: Dezertér, Wind River, Amityville: Probuzení a Máma z basy (28. září 2017 08:02)
Do kin jde druhá část trilogie Petra Jarchovského a Jana Hřebejka Zahradnictví: Dezertér. Diváckou cenu Práva dostalo na karlovarském festivalu dobrodružné drama Wind River. Milovníkům hororů je určeno pokračování série Amityville: Probuzení. Český dokument o vězeňském projektu má název Máma z basy.

Kladruby žádají o zapsání do Seznamu UNESCO (27. září 2017 17:03)
Rok poté, kdy ministr zemědělství Marian Jurečka a ministr kultury Daniel Herman ustavili Radu památky Kulturní krajina hřebčína v Kladrubech nad Labem, s cílem zapsat tento fenomén do Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO, je vše připraveno k závěrečnému kroku. Oficiální žádost s veškerou potřebnou dokumentací by měla být podána v pátek 29. září v Paříži. Objemný dokument nese název Krajina pro chov ceremoniálních kočárových koní v Kladrubech nad Labem.

Zemřela cembalistka Zuzana Růžičková (27. září 2017 16:03)
Ve věku 90 let ve středu zemřela oceňovaná cembalistka a pedagožka Zuzana Růžičková.

Přijďte se obejmout a zahrát si v klipu, zve zpěvák Ondřej Ruml (27. září 2017 16:03)
Ve středu 4. října od 15 hodin bude Ondřej Ruml v areálu Pragovka (Kolbenova 923/34 Praha) natáčet vánoční videoklip se svými fanoušky. Zahrát si v něm může každý.

RECENZE: Hřebejkův Dezertér vypráví unyle, ojediněle rozesměje (27. září 2017 14:33)
Druhým dílem Dezertér z trilogie Zahradnictví se režisér Jan Hřebejk vrací ke kronice rodiny, která se částečně objevuje i v komedii Pelíšky. Tentokrát se ale nenacházíme v šedesátých letech, nýbrž v době těsně po válce, kdy se v Československu hroutila demokracie a začalo přituhovat.

Následující  

Zprávy

Zprávy podle dní

<<       >>
 T PoÚtStČtSoNe
35     123
36 45678910
37 11121314151617
38 18192021222324
39 252627282930 

Vyhledávání

Statistika

TOPList statistika

Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online hry | Kontakt

Obsah této stránky je plně přístupný jakýmkoli prohlížečem. Nejlépe však vypadá v prohlížeči respektujícím platné standardy HTML a CSS. Váš prohlížeč tyto standardy nerespektuje a proto vám doporučujeme jeho upgrade.

Made By Petr [Osobní stránka]