Přehled zpráv z kultury pro 19.září - Portál divoch.net


Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online staré hry
zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců. Portál divoch.net zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců.
Reklama ReklamaZprávy z kultury

Zobrazeno 9 zpráv  

Zemřel spisovatel,výtvarník a vzduchoplavec Ivo Vodseďálek (19. září 2017 22:49)
Ve věku 86 let zemřel v úterý básník a výtvarník Ivo Vodseďálek. Byl jedním z hlavních představitelů první vlny českého undergroundu. Společně s Egonem Bondym založil jednu z prvních českých samizdatových edic Půlnoc.

Zpěvák a skladatel Martin Harich: Nahrával jsem v karavanu i kapličkách (19. září 2017 16:36)
V pátek vyšlo čtvrté studiové album v Čechách žijícího slovenského zpěváka Martina Haricha nazvané Mapy. Pracoval na něm devět měsíců a nabízí patnáct písní. Jako fyzický nosič se objeví nejen na CD, ale i na vinylové desce a kazetě. Písničky Harich vymyslel i nahrál na nejrůznějších místech v Evropě. Mezi hosty jsou zpěvačky Tina, Sima Martausová nebo písničkář Thom Artway.

Michal Nesvadba chystá s Leošem Marešem galašou (19. září 2017 16:02)
Známá tvář televizní Kouzelné školky Michal Nesvadba slaví letos šedesátiny, a tak pro své dětské publikum chystá společně s moderátorem Leošem Marešem velkou narozeninovou galašou, která se bude konat 18. listopadu v pražském Kongresovém centru.

Nositel Dvořákovy ceny v Rudolfinu nadchl (19. září 2017 13:45)
Pro svůj pondělní recitál na mezinárodním hudebním festivalu Dvořákova Praha zvolil klavírista Ivan Klánský reprezentativní díla Ludwiga van Beethovena a Fryderyka Chopina, v přídavcích pak zazněly skladby Antonína Dvořáka Na Svaté hoře z cyklu Poetické nálady, opus 85 a O cizích zemích a lidech z Dětských scén Roberta Schumanna.

Zábavný seriál i dokumenty. Stream.cz představil nové programy (19. září 2017 12:01)
Společnost Seznam.cz představila v úterý podzimní programové schéma, na které se mohou uživatelé těšit na internetové televizi Stream.cz. Současné programy doplní zábavný seriál Kafe a cigárko, dokumentární cyklus Krvavá léta a reportážní pořad Dělníci duše.

RECENZE: Brno si tentokrát řeklo o Bludný balvan (19. září 2017 12:01)
Než se vypravíte na novou inscenaci Hany Burešové do brněnského Městského divadla, měli byste absolvovat aspoň dva trimestry na jaderné a fyzikálně inženýrské fakultě, a pro jistotu třetí v ústavu chemické ekologie. Jinak se utopíte v moři žargonu výsostných vědeckých disciplín, aplikovaných René Levínským do jeho hry Dotkni se hvězd a pokračuj.

Kvarteto Miroslava Krobota míří na festivaly do USA a Španělska (19. září 2017 10:54)
Nový film režiséra Miroslava Krobota Kvarteto bude před domácí premiérou 30. listopadu uveden na třech festivalech v USA a Evropě. Světovou premiéru bude mít koncem října v Chicagu a pak se bude promítat v Denveru. Snímek byl přijat i do soutěže festivalu Muces v Segovii, který začne 15. listopadu, sdělila mluvčí projektu Martina Chvojka Reková.

Ventolin se chystá na křest alba (19. září 2017 09:11)
Přední představitel elektronické hudby Ventolin (David Doubek) vydal v září album Vitajte. Nyní se připravuje na křty, které proběhnou 4. a 5. října v pražské Meet Factory a brněnském Kabinetu múz. Deska je silně ovlivněna zvukem osmdesátých let, i když to podle Ventolina nebyl záměr.

Nová DVD: Zahradnictví: Rodinný přítel, Vetřelec: Covenant, Strážci galaxie Vol. 2 a Příšerky pod hladinou (19. září 2017 07:31)
Týden před premiérou druhé části trilogie Zahradnictví: Dezertér vychází na DVD část první s podtitulem Rodinný přítel. Režisér Ridley Scott se filmem Vetřelec: Covenant vrací do vesmíru, který před léty sám stvořil. Ze studia Marvel přichází pokračování úspěšného filmu Strážci galaxie. Příšerky pod hladinou je animovaná komedie z rodu těch, jejichž vlajkovou lodí se stala rybička Nemo.

Zprávy

Zprávy podle dní

<<       >>
 T PoÚtStČtSoNe
35     123
36 45678910
37 11121314151617
38 18192021222324
39 252627282930 

Vyhledávání

Statistika

TOPList statistika

Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online hry | Kontakt

Obsah této stránky je plně přístupný jakýmkoli prohlížečem. Nejlépe však vypadá v prohlížeči respektujícím platné standardy HTML a CSS. Váš prohlížeč tyto standardy nerespektuje a proto vám doporučujeme jeho upgrade.

Made By Petr [Osobní stránka]