Přehled zpráv z ekonomiky pro 31.října - Portál divoch.net


Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online staré hry
zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců. Portál divoch.net zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců.
Reklama ReklamaZprávy z ekonomiky

Zobrazeno 12 zpráv  

Nová emisní norma je za dveřmi, lodím vezme palivo s vysokým obsahem síry (31. října 2019 20:07)
Už za dva měsíce vstoupí v platnost emisní norma, která má významně omezit znečištění způsobené loděmi. Mezinárodní námořní organizace bude od přepravců požadovat, aby používali palivo s obsahem síry nižším než půl procenta. Nové pravidlo zvýší náklady na přepravu a může tak mít zásadní dopad na světovou ekonomiku.

Zadlužený e-shop Zoot dokončil reorganizační plán, klíčový je nový investor (31. října 2019 18:40)
Zadlužený internetový obchod s módou Zoot dokončil reorganizační plán. Měl ho podle rozhodnutí Městského soudu v Praze předložit do konce října. Stěžejním bodem plánu zůstává vstup nového investora Company New, která je součástí investiční skupiny Natland. Ta je největším věřitelem s pohledávkami za zhruba 230 milionů korun.

Stát od ledna stanoví maximální slevy na jízdné pro studenty a důchodce (31. října 2019 17:27)
Stát od počátku příštího roku zavede maximální slevy na jízdné pro žáky, studenty a důchodce. Sleva zůstane 75 procent, její výše ale bude mít u každé trasy nastavený limit v korunách. Omezení vydá ministerstvo financí v aktualizovaném cenovém výměru. Ve společné tiskové zprávě to sdělila ministerstva financí a dopravy.

Vítězem sedmimiliardového tendru státních Lesů ČR je hodonínská PETRA (31. října 2019 15:16)
Vítězem sedmimiliardového tendru státního podniku Lesy České republiky na lesnické práce a prodej dřeva pro léta 2020 až 2024 je předběžně těžařská skupina PETRA z Hodonína. Firma v tendru podala nejlepší cenovou nabídku na deseti z 54 soutěžených jednotek, a má tak šanci získat až deset kontraktů.

Schválená novela má pomoci proti kůrovci, zavede příspěvky vlastníkům lesů (31. října 2019 14:34)
K rychlejšímu a snazšímu boji s kůrovcovou kalamitou má pomoci lesní novela, kterou schválil Senát. Zavede mimo jiné pravidla pro příspěvky soukromým vlastníkům lesů na jejich obnovu.

Ministerstvo prověří rozkrývání chobotnice šmejdů na Mělnicku (31. října 2019 14:16)
Ministryně spravedlnosti Marie Benešová vyjádřila pochybnosti o práci mělnického státního zastupitelství, které se už několik let zabývá žalobou soukromého detektiva Zbyňka Prouska na mafiánské praktiky pořadatelů předváděcích akcí. „Existuje tam určité zanedbání této agendy ze strany státního zástupce,“ řekla ministryně.

Hongkong je po deseti letech v recesi, ekonomiku brzdí hlavně protesty (31. října 2019 12:35)
Ekonomika Hongkongu se ve třetím čtvrtletí poprvé za deset let propadla do recese. Přispěly k tomu násilné protivládní protesty a přetrvávající obchodní válka mezi Spojenými státy a Čínou.

Za nezákonné smlouvy s dodavateli čeká řetězec Makro pokuta 46,5 milionu (31. října 2019 10:38)
Velkoobchodní řetězec Makro dostal od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže pokutu 46,5 milionu korun. Bude tak pykat za zneužití významné tržní síly. Jelikož společnost využila takzvané procedury narovnání, rozhodnutí je pravomocné.

Vznikne nový gigant. Plán fúze automobilek Fiat Chrysler a PSA má zelenou (31. října 2019 08:50)
Správní a dozorčí rady automobilek Fiat Chrysler a PSA schválily plán fúze obou společností. Může tak vzniknout čtvrtý největší výrobce aut na světě. Součástí společnosti PSA je například automobilka Peugeot, Citroën nebo Opel.

V kauze Viktoriagruppe má exšéf hmotných rezerv zaplatit škodu 49,5 milionu (31. října 2019 08:39)
Městský soud v Praze vynesl rozsudek v kauze dvou bývalých šéfů Správy státních hmotných rezerv (SSHR) Tomáše Perutky a Ondreje Páleníka. Soud uložil někdejšímu šéfovi SSHR Perutkovi v kauze Viktoriagruppe tříletou podmínku a povinnost uhradit státu škodu ve výši 49,5 milionu Kč. Páleníka zprostil soudní senát obžaloby.

Na Ruzyň privátní tratí? Tajemná firma chce vydělat na železnici na letiště (31. října 2019 05:00)
Průtahy u výstavby dopravní infrastruktury mohou představovat příležitost pro privátní sektor. Příkladem je soukromník, který předběhl státní úředníky při projektování železničního spojení na pražské letiště. Nyní chce své plány státu prodat.

Fond nahradí dotace. Bude efektivnější, říká ředitel banky Jirásek (31. října 2019 01:00)
Národní rozvojový fond (NRF) bude spravovat desítky a možná stovky miliard korun soukromých investorů, z nichž bude Česko financovat část svých investičních výdajů. „Nebude ani tak problém sehnat peníze jako připravit projekty, aby se infrastruktura u nás mohla rozvíjet,“ domnívá se Jiří Jirásek, ředitel Českomoravské záruční a rozvojové banky, která fond nyní zakládá.

Zprávy

Zprávy podle dní

<<       >>
 T PoÚtStČtSoNe
40  123456
41 78910111213
42 14151617181920
43 21222324252627
44 28293031   

Vyhledávání

Statistika

TOPList statistika

Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online hry | Kontakt

Obsah této stránky je plně přístupný jakýmkoli prohlížečem. Nejlépe však vypadá v prohlížeči respektujícím platné standardy HTML a CSS. Váš prohlížeč tyto standardy nerespektuje a proto vám doporučujeme jeho upgrade.

Made By Petr [Osobní stránka]