Přehled zpráv z ekonomiky pro 26.září - Portál divoch.net


Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online staré hry
zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců. Portál divoch.net zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců.
Reklama ReklamaZprávy z ekonomiky

Zobrazeno 7 zpráv  

Uber se stáhne z kanadského Quebeku (26. září 2017 19:33)
Alternativní taxislužba Uber Technologies se příští měsíc stáhne z kanadské provincie Quebec. Firma v úterý uvedla, že důvodem jsou přísnější regulační pravidla, která druhá nejlidnatější kanadská provincie představila minulý týden. Pro Uber v Quebeku pracuje přes 10 tisíc řidičů, informovala agentura Reuters.

Počet cestujících na železnici roste. V prvním pololetí jich bylo 91 miliónů (26. září 2017 15:32)
Počet cestujících na železnici se v pololetí meziročně zvýšil o zhruba 1,7 miliónu na 90,9 miliónu. Vyplývá to z předběžných dat zveřejněných ministerstvem dopravy. Výrazně vzrostl i takzvaný přepravní výkon, který kromě počtu přepravených osob zohledňuje i ujetou vzdálenost. Tento ukazatel se meziročně zvýšil o 6,5 procenta ze 4,25 miliardy osobokilometrů na zhruba 4,5 miliardy.

Beneš: Stát má plán na jádro a jak získat 100 procent v ČEZ (26. září 2017 14:33)
Česko bude muset v následujících desetiletích postupně utlumit provoz většiny svých klasických elektráren, a i když význam obnovitelných zdrojů poroste, samotné tento výpadek nemohou nahradit. Rozhodnutí o způsobu financování a výstavbě nového jaderného zdroje je proto stále aktuálnější, říká předseda představenstva a generální ředitel Skupiny ČEZ Daniel Beneš. Vláda nyní mimo jiné i proto uvažuje o rozsáhlé transformaci Skupiny ČEZ, v jejímž průběhu by získala plnou kontrolu nad strategickými energetickými aktivy – uhlím a jádrem.

Philip Morris ČR v prvním pololetí vydělal 1,6 miliardy (26. září 2017 11:33)
Tabákový koncern Philip Morris ČR v prvním pololetí letošního roku zvýšil konsolidovaný čistý zisk o čtvrtinu na 1,6 miliardy korun. Firma to uvedla v tiskové zprávě. Tržby bez spotřební daně a DPH vzrostly o sedm procent na 5,8 miliardy korun díky příznivému vývoji cen v Česku a na Slovensku.

Účtenková loterie odstartuje v neděli, první výhry budou známy 15. listopadu (26. září 2017 11:33)
Od října bude spuštěna „Účtenkovka“ - účtenková loterie k elektronické evidenci tržeb (EET). První slosování o ceny proběhne 15. listopadu. Na úterní tiskové konferenci to potvrdilo ministerstvo financí.

Přesnídávky HiPP mají v Chorvatsku méně zeleniny než v Německu. Zákazníci to tak chtěli, brání se firma (26. září 2017 10:33)
Dětská výživa německé značky HiPP dodávaná do Chorvatska obsahuje méně zeleniny než stejný produkt v Německu. Vyplynulo to z testu Chorvatského potravinového úřadu, o němž informoval britský Guardian. Test je dalším příspěvkem do debaty o takzvané dvojí kvalitě potravin, která spočívá v rozdílném složení stejných produktů v nových a starých zemích EU.

V Dubaji testovali prototyp létajícího taxíku (26. září 2017 07:02)
V Dubaji se v pondělí uskutečnil testovací let bezpilotního letounu, který by v brzké době mohl sloužit jako létající taxík. Informovala o tom agentura Reuters. Dron vypadá jako malá dvoumístná helikoptéra s 18 vrtulemi. Zařízení by mělo v budoucnu létat podle navigace GPS až po dobu 30 minut. Pro případ poruchy disponuje náhradními bateriemi, rotory a padáky.

Zprávy

Zprávy podle dní

<<       >>
 T PoÚtStČtSoNe
35     123
36 45678910
37 11121314151617
38 18192021222324
39 252627282930 

Vyhledávání

Statistika

TOPList statistika

Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online hry | Kontakt

Obsah této stránky je plně přístupný jakýmkoli prohlížečem. Nejlépe však vypadá v prohlížeči respektujícím platné standardy HTML a CSS. Váš prohlížeč tyto standardy nerespektuje a proto vám doporučujeme jeho upgrade.

Made By Petr [Osobní stránka]