Přehled zpráv z ekonomiky pro 11.července - Portál divoch.net


Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online staré hry
zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců. Portál divoch.net zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců.
Reklama ReklamaZprávy z ekonomiky

Zobrazeno 12 zpráv  

E-maily mladého Trumpa poslaly dolar ke dnu (11. července 2017 22:05)
Americký dolar se v úterý večer dostal pod zvýšený výprodejní tlak. Ten se dostavil krátce poté, co nejstarší syn prezidenta Donalda Trumpa zveřejnil elektronickou korespondenci, která ukazuje, že se vloni chtěl sejít se zástupci Ruska, aby od nich získal kompromitující informace na Trumpovu soupeřku v prezidentských volbách Hillary Clintonovou.

Německý řetězec Aldi vytvoří v Británii čtyři tisíce nových pracovních míst (11. července 2017 19:13)
Německý obchodní řetězec Aldi plánuje v Británii v nejbližších letech vytvořit celkem 4000 nových pracovních míst. Uvedl to server týdeníku Witschaftswoche. Aldi v tuto chvíli ve Spojeném království provozuje 700 obchodů. Do roku 2022 chce otevřít další tisícovku. Je tak další z řady společností, které po referendu o brexitu slibují pracovní místa.

Aukce kmitočtů pro mobilní sítě nové generace vynesla miliardu (11. července 2017 18:30)
Aukce kmitočtů v pásmu 3,7 GHz pro mobilní sítě vynesla 1,015 miliardy korun, což je sedminásobek vyvolávací ceny. V měsíc trvající soutěži uspěli stávající mobilní operátoři O2 a Vodafone a další zájemci Nordic Telecom a PODA. T-Mobile kvůli vysoké ceně odstoupil. Vyplývá to z úterních informací ČTÚ a T-Mobilu.

Siemens kvůli svým turbínám na Krymu podal žaloby na Technopromexport i svoji ruskou dceru (11. července 2017 17:04)
Německý koncern Siemens zažaloval ruskou společnost Technopromexport a svoji ruskou dceřinou firmu, uvedla agentura Reuters. Technopromexport převezl na Krym dvě ze čtyř plynových turbín, které jí Siemens dodal. Podle německé firmy jde o porušení smlouvy. Obchodní styky s poloostrovem, který v roce 2014 anektovalo Rusko, jsou navíc porušením sankcí EU.

Popelnice Evropy potvrzena testy: V Německu je stejné zboží kvalitnější (11. července 2017 16:20)
Potraviny prodávané ve stejném obalu a pod stejným názvem mají v různých zemích EU rozdílné složení. Potvrdil to průzkum, který ministerstvo zemědělství zadalo Vysoké škole chemicko-technologické (VŠCHT) v Praze. Průzkum v úterý představil ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL).

MMF: Východ Evropy má ekonomické potíže, bude ještě hůř (11. července 2017 15:47)
Střední a východní Evropa čelí v posledních letech stále větším ekonomickým potížím. Ty v konečném důsledku ohrožují politický pokrok dosažený bývalými komunistickými zeměmi v minulých desetiletích a vedou i k pochybám o výhodnosti členství v Evropské unii. Řekl to v úterý přední činitel Mezinárodního měnového fondu (MMF) Poul Thomsen.

USA klimatickou dohodu bez problému splní, i když ji Trump vypověděl (11. července 2017 15:06)
Obnovitelné zdroje energie se stále rychleji stávají nejlevnější alternativou, domnívají se analytici banky Morgan Stanley. Napsal o tom server Quartz. Spojené státy americké tak zřejmě nejen splní, ale dokonce předčí požadavky pařížské klimatické dohody, od níž před časem prezident Donald Trump odstoupil.

Stovka firem vypouští 71 procent světových emisí, uvádí studie (11. července 2017 15:06)
V posledních třech desetiletích vypustila pouhá stovka firem 71 procent světových průmyslových emisí skleníkových plynů. Na předních příčkách figurují Gazprom, Exxon, Shell a čínské uhelné firmy. Vyplývá to z červencové studie mezinárodní organizace Carbon Disclosure Project (CDP), na kterou v úterý upozornil britský list Daily Mail.

V metru na Muzeu zavřeli půl nástupiště na trase A. Opravy potrvají pět měsíců (11. července 2017 11:47)
Od úterý 11. července je na pět měsíců uzavřeno nástupiště stanice linky A Muzeum ve směru Depo Hostivař. Nástupiště se dočká kompletní opravy včetně kamenného obložení, nové ochrany proti zatékání vody či výměny kanalizace.

Nespolehlivých plátců DPH za rok v registru výrazně přibylo (11. července 2017 11:09)
Počet nespolehlivých plátců DPH se ke konci června vyšplhal na 9 429, což představuje meziroční nárůst o 71 procent. Nespolehliví plátci DPH nejrychleji přibývají v Praze a mezi firmami s tržbami do 10 miliónů korun. V úterý o tom ve své analýze informovala poradenská společnost Bisnode, která vychází z registru Finanční správy ČR.

Německý koncern ThyssenKrupp zruší dva a půl tisíce pracovních míst (11. července 2017 11:09)
Německý ocelářský a technologický koncern ThyssenKrupp zruší až 2500 administrativních míst. V úterý o tom informovala německá redakce agentury Reuters. Propouštění je součástí plánu na snížení administrativních nákladů z 2,4 miliard eur (62,6 miliardy korun) na 400 miliónů (10,4 miliardy korun).

Na Krym se vzdor smlouvě i embargu dostaly naše turbíny, zlobí se Siemens (11. července 2017 09:56)
Ruská společnost Technopromexport údajně převezla na Krym dvě ze čtyř plynových turbín, které získala od německého koncernu Siemens. Tvrdí to německá firma, která mluví o porušení smluv ze strany ruské společnosti. Informovaly o tom agentury DPA a Reuters. Obchodní styky s poloostrovem Krym, který v roce 2014 kontroverzním způsobem anektovalo Rusko, zapovídá Evropská unie.

Zprávy

Zprávy podle dní

<<       >>
 T PoÚtStČtSoNe
26      12
27 3456789
28 10111213141516
29 17181920212223
30 24252627282930
31 31      

Vyhledávání

Statistika

TOPList statistika

Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online hry | Kontakt

Obsah této stránky je plně přístupný jakýmkoli prohlížečem. Nejlépe však vypadá v prohlížeči respektujícím platné standardy HTML a CSS. Váš prohlížeč tyto standardy nerespektuje a proto vám doporučujeme jeho upgrade.

Made By Petr [Osobní stránka]