Zobrazeny zprávy 61 až 65 z celkem 65 zpráv
Předchozí
Nobelovu cenu za ekonomii získala Američanka Goldinová za výzkum ženských mezd (9. října 2023 11:51)
Nobelovu cenu za ekonomii za rok 2023 získala Američanka Claudia Goldinová z Harvardovy univerzity. Věnovala se roli žen na trhu práce. Švédská Královská akademie věd při vyhlášení uvedla, že významně přispěla k lepšímu pochopení fungování ženského trhu práce.
Deset procent z nákupu není žádná sleva, hudrovali v Lidlu senioři (9. října 2023 11:33)
Řetězec Lidl tento týden spustil avizovanou marketingovou akci cílenou na seniory, velký ohlas však zatím nevzbudila. Mnozí z nich desetiprocentní slevu na vejce, pečivo, zeleninu a ovoce vůbec nezaznamenali. Podle oslovených zákazníků je navíc taková výše slevy zanedbatelná. Na mnoha místech po celé republice se tak netvořily žádné dlouhé fronty, ani se nekonaly o zlevněné zboží jindy vídané strkanice.
Nemějte strach. Ceny elektřiny od ledna nepůjdou nad strop, uklidňuje expert (9. října 2023 11:00)
Od začátku roku 2024 končí zastropované ceny za elektřinu a plyn. Stát již nebude proplácet za občany poplatky za preferované obnovitelné zdroje energie. Aktuálně je to 600 korun za megawatthodinu. Navíc zdraží také distribuční poplatky. Podle energetického experta Jiřího Matouška, člena představenstva společnosti Centropol, by však domácnosti neměly platit více než za letošní zastropované sazby, které dosud garantoval stát. Řekl to v pořadu Rozstřel.
Tuzemský průmysl v srpnu meziročně opět klesl. Nad vodou ho drží automobilky (9. října 2023 09:35)
Průmyslová produkce v srpnu meziročně reálně klesla o 1,7 procenta a o 4,2 procenta poklesla také hodnota nových zakázek. Stagnace jde na vrub zejména výrobě elektřiny a plynu, kde se projevila zejména vyšší loňská srovnávací základna.
Vědci hledají inspiraci ve starověkých stavbách. Mohou přispět k udržitelnosti (9. října 2023 00:00)
Dávní starověcí stavitelé vytvářeli po celém světě stavby, z nichž mnohé stojí dodnes. Od římských architektů, kteří vylévali tlusté betonové bariéry u moře, přes mayské kameníky, kteří vytvářeli sádrové sochy svým bohům, až po čínské stavitele, kteří budovali hradby proti útočníkům. Dnešní vědci původní materiály zkoumají a zjišťují, jak tyto stavby vlastně mohly tak dlouho vydržet.