Přehled zpráv z domova od 1.listopadu do 30.listopadu - Portál divoch.net


Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online staré hry
zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců. Portál divoch.net zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců.
Reklama ReklamaZprávy z domova - iDnes.cz

Zobrazeny zprávy 1 až 20 z celkem 1005 zpráv  
Následující  

KOMENTÁŘ: Dejte nám už pokoj se svým aktivismem a zákopovou válkou (30. listopadu 2019 20:00)
Bijte mě po hlavě, ale já si myslím, že v demokracii se má menšina podřídit většině. Vládu máme nechat vládnout a u voleb jí vystavit účet. Kdybychom tohle ctili, zase bychom se mohli s přáteli a sousedy bavit o normálních věcech.

Nikdy neztrácejte naději, vzkazuje obětem autorka knihy o domácím násilí (30. listopadu 2019 19:00)
Kateřina Lieskovská se vdala hned po maturitě a se svým mužem odjela na Nový Zéland. Tam se začala utahovat smyčka domácího násilí, které skončilo až dva a půl roku poté. Dnes je mladá blogerka šťastně vdaná a o své zkušenosti napsala knihu. „Můj příběh není senzace, ale doufám, že pomůže těm, kdo jsou v podobné situaci jako tehdy já,“ říká.

V Budějovicích rozsvítili vánoční strom. Trhové stánky otevírají (30. listopadu 2019 18:36)
Plné náměstí sledovalo v podvečer rozsvícení vánočního stromu v Českých Budějovicích. Hosté adventních trhů se mohou v krajském městě opět těšit na vyhlídkovou věž, v příštích dnech bude v provozu i kluziště. Stánky budou denně otevřené od 10 do 22 hodin až do ledna. Budějovický strom může obhájit vítězství v čtenářské anketě.

Novotný v ruské televizi. Diváci usoudí, že je „nácek“, tvrdí bývalý diplomat (30. listopadu 2019 17:50)
Ruská státní televize Rossija 1 v pátek pozvala starostu pražské městské části Pavla Novotného, aby vysvětlil svůj záměr postavit pomník vlasovcům. Bývalý generální konzul i bývalý český velvyslanec v Rusku se po zhlédnutí záznamu shodli, že Novotný „propagandisticky selhal“. Bašta konstatoval, že ruští televizní diváci dospějí k názoru, že český starosta je „nácek“.

VIDEO: Davy viděly rozsvícení vánočního stromu na Staroměstském náměstí (30. listopadu 2019 17:06)
Mnozí Pražané a turisté si neumí představit vánoční svátky bez tradičních trhů a vánočního stromu na Staroměstském náměstí. Letos zde stojí dvaadvacetimetrový smrk ze Semil, který se poprvé rozsvítil v sobotu přesně v 16:30.

Přinejhorším rozřežeme svodidla. Kremlík slibuje klidnou zimu na silnicích (30. listopadu 2019 16:28)
Z dálnice D1 zmizí před zimou všechna omezení. Za špatného počasí nebudou moct kamiony předjíždět a posypové vozy budou čekat na hlídce. V případě nutnosti jsme připraveni rozřezat svodidla. To vše nasliboval ministr dopravy Vladimír Kremlík a ujistil, že letos jsou silničáři připraveni.

V prosinci budou teploty těsně nad nulou, o Vánocích začne mrznout (30. listopadu 2019 16:06)
Z prosince bude nejchladnější týden vánočních svátků, koncem roku se denní teploty budou pohybovat jen kolem nuly. Vyplývá to z dlouhodobého výhledu počasí, který v sobotu zveřejnili meteorologové. Jako celek budou podle předpovědi příští čtyři týdny teplotně průměrné až slabě nad průměrem.

Studenti se učí lépe, když mají vhodné osvětlení, prokázal experiment ČVUT (30. listopadu 2019 14:54)
Po celý rok zkoumalo České vysoké učení technické vliv světla na výkon studentů. Do jednoho z pražských gymnázií nainstalovali experimentální model osvětlení, které se má co nejvíce blížit dennímu světlu. Experiment prokázal, že se zlepšily poznávací funkce žáků i jejich soustředění a rychlost reakcí.

Cena dříví kvůli kůrovci padá, národním parkům chybí desítky milionů (30. listopadu 2019 11:00)
Cena dříví kvůli kůrovci rapidně padá, v průměru se prodává za poloviční ceny než před čtyřmi lety, a i tak je ho na trhu nadbytek. Ztráty citelně pociťují národní parky. Tvrdí, že kvůli náročnějšímu kácení v rezervacích jim už prodejní ceny sotva pokryjí náklady na těžbu. A peníze jim pak chybí na rozvoj turismu, nové atrakce i údržbu.

Středočeští hasiči bojovali s požáry na 11 místech, jeden člověk zemřel (30. listopadu 2019 10:04)
Neobvykle vysoký počet výjezdů k požárům mají za sebou středočeští hasiči. V pátek hasili oheň v jedenácti případech, kdy při jedné události došlo k úmrtí člověka, v dalším ke zranění. Předběžnou celkovou škodu vyčíslili na 5 milionů korun a podařilo se jim zachránit majetek ve výši 11 milionů.

Malostranský zápisník: Vládní peklo aneb Děti vám to řeknou (30. listopadu 2019 08:00)
Proč děti vidí v premiérovi Belzebuba, proč chce mít Putin Čechy plné zarděnek, záškrtu a dávivého kašle, co nového a krásného vzejde z ODS, jaká uhlíková stopa jde za europarlamentem a který český podivín ještě vyhlásí válku nějaké velmoci.

Vymýtil vzteklinu v českých zemích, sám přitom málem zemřel (30. listopadu 2019 00:00)
Jen těžko se dá vžít do pocitů člověka, který se při výzkumu potřísnil roztokem s virem smrtelné nákazy a čeká na verdikt lékařů, jestli přežije. Přesně to potkalo veterináře Oldřicha Matoucha. Muže, který se zasloužil o vymýcení vztekliny na našem území.

Kandidaturu na předsedu lidovců Bělobrádek nevylučuje, nechce Čunka v čele (30. listopadu 2019 00:00)
Někdejší předseda lidovců Pavel Bělobrádek zváží, jestli se po rezignaci Marka Výborného na post nevrátí. Podmínkou je, aby se do lednového sjezdu strany nenašel jiný vhodný kandidát. Proti Marianu Jurečkovi ani Janu Bartoškovi by Bělobrádek nešel, návrat do čela KDU-ČSL si navíc nepřeje jeho rodina.

Ve městech bez stromů upadá duševní zdraví, tvrdí arborista David Hora (30. listopadu 2019 00:00)
Aktuálním trendem, jak přispět ke snižování dopadů klimatických změn, je výsadba stromů. Jen začátkem října spustilo ministerstvo životního prostředí na sázení dotační program, na který uvolnilo přes 100 milionů korun. Hlavní město zas v listopadu spustilo projekt Zastromuj Prahu.

Do Česka míří konečná auditní zpráva týkající se dotací Agrofertu (29. listopadu 2019 22:51)
Evropská komise v pátek zaslala českým úřadům konečnou auditní zprávu týkající se dotací z unijních strukturálních fondů vyplácených skupině Agrofert. Sdělila to mluvčí komise. Obsah zprávy komise označila za důvěrný a nechce ho komentovat. Stálé zastoupení ČR při Evropské unii potvrdilo, že audit obdrželo a předalo Ministerstvu pro místní rozvoj.

Z parkoviště se chodec bezpečně nedostane. Stejně se tam nestojí, říká TSK (29. listopadu 2019 20:11)
Parkoviště P+R mají fungovat jako záchytné body, které nepustí do dopravně přeplněné metropole další auta. V případě odstavné plochy v pražských Běchovicích nejspíš ovšem někdo nechce ve městě ani chodce. Z tohoto P+R se totiž bezpečně nedostanou.

Klaus chce sebrat miliony „nebezpečné“ Šabatové a dát je horské službě (29. listopadu 2019 20:04)
Hnutí Trikolóra v čele s Václavem Klausem mladším navrhuje snížit rozpočet Kanceláře veřejného ochránce práv o 30 procent. Úřad Anny Šabatové by tak měl dostat o 44 milionů méně. Podle Klause mladšího je kancelář ombudsmana zbytečná, ba dokonce nebezpečná. Šabatová je přesvědčená, že úřad odvádí dobrou práci.

VIDEO: Třináctimetrová jedle v centru Brna už svítí, začaly vánoční trhy (29. listopadu 2019 18:03)
Tisíce lidi na náměstí Svobody v Brně v podvečer sledovaly rozsvícení vánočního stromu. Třináctimetrová jedle bělokorá pochází z Hádeckého lesa v bílovickém polesí. Začaly tak vánoční trhy, které skončí až po Novém roce.

Praha představila prototyp nového přístřešku MHD, ukazuje i odjezdy spojů (29. listopadu 2019 17:55)
Pražský magistrát zahájil na Palackého náměstí testování nového přístřešku pro zastávky MHD. Prototyp stál několik milionů korun, ale sériová výroba bude levnější. Město musí brzy vybrat nového provozovatele mobiliáře, protože současná smlouva s JCDecaux za rok a půl končí.

Výsledky brněnských vědců na Antarktidě jsou slabší, přijdou o miliony (29. listopadu 2019 16:13)
Ministerstvo školství sníží nebo úplně škrtne finanční podporu brněnským vědcům, kteří na Antarktidě provádějí polární výzkum. Pravidelnou dotaci vědci nezískali i kvůli mezinárodnímu hodnocení, které výzkum popsalo pouze jako kvalitativně průměrný.

Následující  

Zprávy

Zprávy podle dní

<<       >>
 T PoÚtStČtSoNe
44     123
45 45678910
46 11121314151617
47 18192021222324
48 252627282930 

Vyhledávání

Statistika

TOPList statistika

Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online hry | Kontakt

Obsah této stránky je plně přístupný jakýmkoli prohlížečem. Nejlépe však vypadá v prohlížeči respektujícím platné standardy HTML a CSS. Váš prohlížeč tyto standardy nerespektuje a proto vám doporučujeme jeho upgrade.

Made By Petr [Osobní stránka]