Přehled zpráv z domova pro 7.října - Portál divoch.net


Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online staré hry
zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců. Portál divoch.net zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců.
Reklama ReklamaZprávy z domova - iDnes.cz

Zobrazeny zprávy 1 až 20 z celkem 42 zpráv  
Následující  

„Sebevražedné“ kozy uvázly nad srázem. Na jejich záchranu vyrazili hasiči (7. října 2019 22:35)
Hasiči z jižní Moravy zasahovali v pondělí odpoledne u neobvyklého případu. Volal jim chovatel koz, které byly již druhý den uvězněné ve výšce několika desítek metrů na stěně mikulovského lomu. Přestože se případ zpočátku jevil jako banalita, jednalo se o riskantní zásah, kterého se účastnilo několik jednotek hasičů.

Vyznamenání 28. října dostane Saudek. Je to završení kariéry, řekl fotograf (7. října 2019 22:13)
Miloš Zeman se podle Deníku N rozhodl u příležitosti státního svátku 28. října vyznamenat fotografa Jana Saudka. Zatím však není jasné, jaké ocenění to bude. Saudek to považuje za završení své kariéry. Hradní mluvčí informaci zatím nepotvrdil.

Rath muže být doma už na Vánoce za tři roky, musí však zaplatit pokutu (7. října 2019 21:26)
David Rath v pondělí v podvečer nastoupil k výkonu svého sedmiletého trestu. Pokud se však bude ve vězení chovat slušně, mohl by být podmínečně propuštěn už za tři roky. Vánoce 2022 by tedy mohl oslavit již na svobodě. Musí však stihnout zaplatit desetimilionovou pokutu, kterou mu vyměřil soud.

Vstoupit do strany? Ani náhodou. Zájem o lidi mají jen u voleb, soudí Češi (7. října 2019 19:53)
Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) zkoumalo postoje obyvatel České republiky k politickým stranám. Ukázalo se, že přestože lidé věří, že strany jsou nutnou součástí demokracie, vstupovat do nich se jim příliš nechce. Postoj ke stranám je však podle výzkumu jeden z nejpozitivnějších od roku 2005.

Staroměstská radnice se musí dokončit, říká architekt s vlastní vizí (7. října 2019 19:16)
V pasáži Paláce Lucerny bude od čtvrtka k vidění výstava s odvážným návrhem na dostavbu křídla Staroměstské radnice, které bylo zničeno během Pražského povstání. Dostavbu navrhl architekt Pavol Bauer, jehož vizi dominuje obličej na fasádě s korunou.

Na Gottově pohřbu zazpívá Lucie Bílá, Štefan Margita a Eva Urbanová (7. října 2019 18:18)
Na zádušní mši za Karla Gotta v katedrále sv. Víta na Pražském hradě zazpívá zpěvačka Lucie Bílá a operní pěvci Štefan Margita a Eva Urbanová. O vystoupení na mši je osobně požádala vdova Ivana Gottová. Zazní církevní píseň Panis angelicus a skladba Ave Maria.

Rath doběhl čekající novináře. Místo Ruzyně nastoupil do vězení v Teplicích (7. října 2019 18:17)
Bývalý poslanec a někdejší středočeský hejtman David Rath v pondělí nastoupil do teplické věznice, aby si tam odpykal sedm let za korupci. Místem nástupu překvapil novináře, kteří na něho automaticky čekali před zařízením v pražské Ruzyni. Ve skutečnosti si ale lokalitu může vybrat, závazná je jen lhůta – čas měl do 18 hodin.

Muže probudily kroky na půdě, podezřelou dvojici na ní pohotově zamkl (7. října 2019 17:54)
Duchapřítomně se zachoval starší muž, kterého v jeho brněnském bytě probudily podezřelé kroky na půdě. Tu zamkl a zavolal strážníky, kteří uvnitř objevili muže a ženu s batohem s odcizenými příbory uvnitř.

Šestnáctiletá opilá dívka ležela v podloubí, tvrdila, že jí je osmnáct (7. října 2019 17:42)
K opilé dívce vyjížděli v sobotu českobudějovičtí strážníci. Nebyla schopna pohybu a hlídce tvrdila, že je jí osmnáct. Občanský průkaz odhalil její lež. Bylo jí šestnáct. Skončila v péči lékařů.

Katastrofické scénáře Istanbulská úmluva nepřináší, říkají zástupci Evropy (7. října 2019 17:30)
Istanbulská úmluva dostala nálepku genderové úmluvy, v Česku je ovlivněná dezinformacemi, řekla zmocněnkyně vlády pro lidská práva Helena Válková. Katastrofické scénáře se však ve státech, ve kterých byla Úmluva ratifikována, nekonají. Zástupci evropských států vnímají především pozitiva, která dokument přináší.

Policie stíhá zastupitele Jesenice, jenž vyzýval k zabití Zemana (7. října 2019 17:10)
Zastupitel a exradní Jesenice Martin Lang čelí trestnímu stíhání za svůj facebookový výrok na adresu prezidenta Zemana. Potvrdil to mluvčí pražské policie Jan Daněk s tím, že se věc řeší jako podněcování k trestnému činu. Někdejší radní v dubnu na sociální síti napsal mimo jiné, že „Zeman je druhý Hitler a je nutné ho podřezat jako svini“.

Viník čelní srážky byl zdrogovaný, u Kokor zabil sebe i druhého řidiče (7. října 2019 16:47)
Kriminalisté uzavřeli vyšetřování tragické srážky dvou aut na hlavním tahu z Olomouce do Přerova, při které v první polovině června zemřeli oba řidiči. Jak ukázaly rozbory, chybující šofér byl pod vlivem drog.

ŘSD žádá o povolení na obchvat Pardubic, pozemky však nejsou vykoupené (7. října 2019 16:33)
Pardubice jsou o krok blíže ke stavbě severovýchodního obchvatu. Má přinést vysvobození řidičů, kteří se trápí v dopravních zácpách ve středu města. Ředitelství silnic a dálnic poslalo žádost o vydání stavebního povolení, ale pozemky ke stavbě vykoupené nejsou.

Česko zažilo nejstudenější noc od 7. května, bylo půl stupně pod nulou (7. října 2019 14:50)
Česko v noci na pondělí zažilo nejstudenější noc od letošního 7. května. Průměrná minimální teplota na celém území byla minus 0,6 stupně Celsia. Nejchladněji bylo na severních horách. Na Jizerce v Jizerských horách naměřili minus 9,5 stupně Celsia, o dvě desetiny stupně mírnější mráz byl na krkonošské Luční boudě.

Pes bránil ženu před útočníkem, ten zvířeti zasadil smrtelné rány nožem (7. října 2019 14:49)
Smrtí psa skončil incident, který se odehrál v pátek večer v Kraslicích na Sokolovsku. Zvíře totiž bránilo ženu před útočníkem. Samo za to zaplatilo životem.

Řidičák nemají, ale za volant sedli. Muž narazil do stromu, mladík do domu (7. října 2019 14:41)
Hned dvě nehody, při kterých auta řídili šoféři navzdory tomu, že nemají řidičský průkaz, řešili o víkendu policisté z Olomouckého kraje. Minimálně jeden z mužů to navíc korunoval tím, že na silnice vyjel opilý.

Nechtěný dikobraz utekl z Polné až na Žďársko, urazil dvanáct kilometrů (7. října 2019 14:10)
Dvanáct kilometrů napříč Vysočinou urazil a několik komunikací překonal dikobraz, který utekl majiteli z Polné na Jihlavsku. Zvíře se po svých dostalo až do Chroustova na Žďársku. Teprve tam bylo odchyceno a umístěno do jihlavského útulku.

Havlová chce stavět v nedotčeném Hrádečku apartmány i muzeum (7. října 2019 14:06)
Herečka Dagmar Havlová chce na Hrádečku na Trutnovsku stavět hotelový resort. Vdova po Václavu Havlovi tam vlastní pozemky i stavení, kam první porevoluční prezident pravidelně jezdil. Podle informací MF DNES Havlová připravuje projekt Hrádeček Resort, tedy apartmány s jednou hlavní budovou.

Cyklista s balíky polystyrenu na rameni kličkoval po silnici (7. října 2019 13:56)
Svědky nezvyklé události se stali strážníci před pár dny v Ostravě – Zábřehu. Na ulici odpoledne spatřili cyklistu, který vezl na rameni dva balíky polystyrenu. Materiál navíc nebyl jeho.

Jedinečný doklad normalizace, zdůvodnil komunista, proč má být Koněv památka (7. října 2019 13:49)
Na ministra kultury Lubomíra Zaorálka ze sociální demokracie čeká delikátní rozhodnutí. Na jeho ministerstvo v pondělí hodinu před polednem dorazil první místopředseda KSČM Petr Šimůnek a podal pozoruhodně formulovanou a k minulému režimu velmi kritickou žádost o zapsání sochy maršála Ivana Koněva mezi kulturní památky.

Následující  

Zprávy

Zprávy podle dní

<<       >>
 T PoÚtStČtSoNe
40  123456
41 78910111213
42 14151617181920
43 21222324252627
44 28293031   

Vyhledávání

Statistika

TOPList statistika

Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online hry | Kontakt

Obsah této stránky je plně přístupný jakýmkoli prohlížečem. Nejlépe však vypadá v prohlížeči respektujícím platné standardy HTML a CSS. Váš prohlížeč tyto standardy nerespektuje a proto vám doporučujeme jeho upgrade.

Made By Petr [Osobní stránka]