Přehled zpráv z domova od 28.října do 31.října - Portál divoch.net


Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online staré hry
zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců. Portál divoch.net zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců.
Reklama ReklamaZprávy z domova - iDnes.cz

Zobrazeny zprávy 1 až 20 z celkem 133 zpráv  
Následující  

OBRAZEM: Dýně, kostlivci i klauni. Podívejte se na halloweenské oslavy (31. října 2019 19:39)
Halloween je anglosaský lidový svátek, který se slaví 31. října, tedy den před křesťanským svátkem Všech svatých. V tento den se děti oblékají do strašidelných kostýmů a chodí od domu k domu s tradičním pořekadlem Trick or treat a „koledují“ o sladkosti. Svátek se z anglicky mluvících zemí postupně rozšířil do celého světa. Podívejte se, jak jej lidé letos slavili.

Pachatel vážného trestného činu už nemá mít šanci na azyl, slibuje vnitro (31. října 2019 19:08)
Připravovaná novela azylového zákona, na které pracuje ministerstvo vnitra v čele s Janem Hamáčkem, budí smíšené pocity. Tento týden před ní varovala strana Václava Klause mladšího Trikolóra. Novelu stačil zkritizovat i šéf SPD Tomio Okamura. Úprava legislativy však rozšiřuje důvody pro neudělení azylu.

Archeologové bádají v centru Ostravy. Našli i hrací kostku ze zvířecí kosti (31. října 2019 19:04)
V samém centru Ostravy provádějí archeologové průzkum, který je unikátní lokalitou i svým rozsahem. Už po měsíci a půl přináší pozoruhodné výsledky. Archeologové objevili část kachlových kamen, přeslen či hrací kostku.

Služby neziskovek se v Česku lepší. Jejich image v očích veřejnosti nikoli (31. října 2019 18:04)
Českým neziskovým organizacím se daří zlepšovat nabídku a kvalitu svých služeb, zhoršil se ale jejich veřejný obraz. V žebříčku států střední a východní Evropy se Česká republika drží na vrcholu. Uvádí to zpráva o udržitelném rozvoji občanského sektoru za rok 2018, která srovnává situaci ve 24 zemích bývalého východního bloku.

Školské odbory chystají stávku. Termín a podmínky zveřejní v pondělí (31. října 2019 18:02)
Odborářům z řad učitelů došla trpělivost ohledně zvyšování platů učitelů a chtějí vyhlásit stávku. Vláda podle oborů neplní předvolební program ani další sliby, které prohlašovala. Původně se mluvilo o 15procentním navýšení, teď chce přidání vláda rozdělit na 8 procent do tarifů a 2 procenta na odměny.

Silnicí u Barrandova tekla chemikálie, zastavila provoz na několik hodin (31. října 2019 17:51)
Policie na několik hodin zastavila dopravu na frekventované ulici K Barrandovu v Praze 5. Okolo poledne tam na silnici vytekla z nákladního auta chemikálie, patrně kyselina. Odstraňovali ji hasiči ve speciálních oblecích.

Ohroženým ptákům slouží v nádrži umělý ostrov, ubrání je i proti norkům (31. října 2019 17:38)
Nové bezpečné útočiště nalezli letos na novomlýnských nádržích ohrožení rybáci obecní. Umělý betonový ostrov se zábranami proti predátorům je součástí opatření, která umožní zvýšení hladiny nádrží. Ptáci jej okamžitě zabydlili.

Střet dvou náklaďáků ucpal D1, kolona byla dlouhá až dvacet kilometrů (31. října 2019 17:27)
Nehoda dvou nákladních aut odpoledne způsobila kolaps dopravy na dálnici D1 u Humpolce. Kolize se obešla bez zranění, ve směru na Brno ale blokovala pravý jízdní pruh, levý byl průjezdný jen pro osobní auta.

Popelář uvízl na přejezdu v Holicích, prorazil závory a přihlásil se (31. října 2019 17:05)
Ve čtvrtek ráno zabránil řidič popelářského vozu vážné nehodě na přejezdu v Holicích. Uvízl na něm, ale závory prorazil. Podle policejní mluvčí Evy Maturové ho oslnilo slunce.

KOMENTÁŘ: Bruselský projekt zrušení dvou časů míří do ztracena (31. října 2019 17:00)
Politici selhávají, protože se nedokážou shodnout, zda bude platit v budoucnosti v Unii letní čas, nebo zimní. Bruselský projekt „zrušení dvou časů“ tak asi zmizí do ztracena. Přitom je změna tak blízko.

Matka musela teenagerovi sloužit, otce bil. Rodiče týral od šestnácti let (31. října 2019 16:49)
Tři roky útrap snášeli od svého adolescentního syna rodiče na Karlovarsku. Teenager po matce požadoval, aby mu sloužila, otce bil. Před nedávnem už se stala situace natolik nesnesitelnou, že rodiče o všem řekli policii. Devatenáctiletému mladíkovi nyní hrozí vysoký trest.

V České Třebové spadla trolej, vlaky jezdily po jedné koleji (31. října 2019 15:45)
Spadlá traťová trolej několik hodin komplikovala železniční dopravu v České Třebové na Orlickoústecku. Provoz v úseku Česká Třebová - Třebovice v Čechách byl dnes omezený, jezdilo se pouze po jedné ze dvou kolejí, vlaky nabíraly zpoždění.

Podvodní bagr pomáhá s přeložením plynovodu pod hladinu řeky Otavy (31. října 2019 15:31)
Ze dvou mostů na Písecku přesune společnost E.ON plynovodní potrubí pod říční dno Otavy. U Zátaví využívá stavební firma podvrt řeky, u Borečnice pracuje podvodní bagr. Na jihu Čech jde o první podobnou stavbu v takovém rozsahu, odběratelů zemního plynu se přepojování plynovodu nijak nedotkne.

Popelářský vůz shořel na křižovatce, škoda je tři miliony (31. října 2019 15:27)
Plameny ráno zničily jeden z popelářských vozů v Plzni. Shořel na křižovatce Školní a Hřbitovní na Doubravce.

Muž vymyslel kuriózní skrýš, marihuanu pěstoval v bývalém septiku (31. října 2019 14:35)
Více než rok provozoval muž z Tachovska hned dvě pěstírny marihuany. Jednu z nich měl důmyslně ukrytou v bývalém septiku jednoho z domů na Plánsku. Trestnou činnost nedávno odhalila policie.

Dozorce ze Sokolovska prodával kokain doma i v barech, stíhá jej inspekce (31. října 2019 14:09)
Generální inspekce bezpečnostních sborů vyšetřuje dozorce z věznice na Sokolovsku, který prodával kokain. Při domovní prohlídce u něj našla přes tři stovky dávek.

Nemyje se, je agresivní. Psychiatr vyšetří cizince souzeného za znásilnění (31. října 2019 13:50)
Litoměřický soud si nechává vypracovat znalecký posudek na Abdallaha Ibrahima Diallo, který je obžalovaný, že letos v červnu na poli u obce Lukavec znásilnil nezletilou dívku. Důvodem k zadání posudku z oboru psychiatrie je nestandardní chování třicetiletého cizince ve vazbě.

Ústavní soud dal Janouškovi v případu sražené ženy šanci na nový proces (31. října 2019 13:44)
Ústavní soud dal lobbistovi a podnikateli Romanu Janouškovi šanci na nový proces. Justice musí znovu rozhodnout o návrhu na obnovu řízení, původně pražské soudy návrhu nevyhověly. Podle ústavních soudců však porušily Janouškovo právo na soudní ochranu. Za sražení ženy si má lobbista odpykat celkem 4,5 roku, momentálně má trest přerušený ze zdravotních důvodů.

Správa železnice kácela nelegálně stromy u trati, musí zaplatit pokutu (31. října 2019 13:34)
Nelegálního kácení stromů se podle České inspekce životního prostředí dopustila Správa železniční dopravní cesty u tratě na Českobudějovicku. Inspektoři jí proto uložili pokutu ve výši 150 tisíc korun. Správci železnice pochybení uznali.

Policie má řešit na popud poslanců, zda se Kolářík nedostal k tajné zprávě (31. října 2019 13:30)
Bezpečnostní výbor chce, aby policie prověřila, zda poslanec Pirátů Lukáš Kolářík nedostal zprávu, která měla být tajná, a jestli svým počínáním neporušil zákon o ochraně utajovaných skutečností. „Přijali jsme usnesení, v němž výbor vyzval předsedu, aby informoval o celé záležitosti Policii České republiky,“ řekl poslanec ANO Josef Bělica.

Následující  

Zprávy

Zprávy podle dní

<<       >>
 T PoÚtStČtSoNe
40  123456
41 78910111213
42 14151617181920
43 21222324252627
44 28293031   

Vyhledávání

Statistika

TOPList statistika

Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online hry | Kontakt

Obsah této stránky je plně přístupný jakýmkoli prohlížečem. Nejlépe však vypadá v prohlížeči respektujícím platné standardy HTML a CSS. Váš prohlížeč tyto standardy nerespektuje a proto vám doporučujeme jeho upgrade.

Made By Petr [Osobní stránka]