Přehled zpráv z domova pro 28.října - Portál divoch.net


Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online staré hry
zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců. Portál divoch.net zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců.
Reklama ReklamaZprávy z domova - iDnes.cz

Zobrazeno 18 zpráv  

DOKUMENT: Zeman v projevu vzpomínal na Havla. ČR popřál méně kritiků (28. října 2019 22:19)
Prezident Miloš Zeman 28. října při příležitosti udílení státních vyznamenání pronesl projev kvůli bolesti nohou v sedě. Nejprve představil příběhy osobností, které obdržely Řád Bílého lva. Poté zavzpomínal na Václava Havla a na závěr České republice popřál, aby aby byla zemí úspěchu.

Prezident ocenil 42 osobností, lva dostal exprezident Klaus či obuvník Baťa (28. října 2019 20:50)
Ve Vladislavském sále Pražského hradu byla slavnostně předána státní vyznamenání, prezident ocenil 42 osobností. Vyznamenání dostal například poslední žijící stíhací pilot RAF Emil Boček, bývalý prezident Václav Klaus či hokejista Jaromír Jágr. In memoriam ocenění získal kynolog Tomáš Procházka, který před rokem zahynul na misi v Afghánistánu. Slavnostního večera se účastnil i jeho pes Doky.

PŘEHLEDNĚ: Boček, Jágr, Saudek a další. Prezident vyznamenal i šest žen (28. října 2019 20:49)
Prezident Miloš Zeman ocenil ve Vladislavském sále 42 osobností, o jednu osobnost více, něž před rokem. Mezi vyznamenanými je například voják Tomáš Procházka, který loni zemřel v Afghánistánu, ale také automobilová závodnice Eliška Junková, nebo režisér Emir Kusturica. Ocenění získalo šest žen.

Sklárny v kraji pod Ještědem jsou světový unikát, chtějí lákat turisty (28. října 2019 17:43)
Desítky skláren, mačkáren, šperkařských ateliérů, ale i škol či muzeí se o víkendu otevřely návštěvníkům v Libereckém kraji. Projekt takzvaného Křišťálového údolí má za cíl objevit pro turisty světově ojedinělé české sklo a bižuterii.

VIDEO: Dopadený lapka naoko škobrtnul, aby se zbavil kradené peněženky (28. října 2019 17:33)
Jen pár minut stačilo strážníkům na chycení zloděje, který na brněnském hlavním nádraží okradl spícího muže. Peněženku mu ze zadní kapsy kalhot vytáhl přímo pod policejní kamerou. Jiná kamera natočila, jak se peněženku pokusil záhy po dopadení nepozorovaně zahodit.

Obcím v kraji schází kanalizace. Odpad často teče do přírody (28. října 2019 16:58)
Mnohým obcím v Moravskoslezském kraji schází kanalizace nebo ji mají pouze v centru. Odpadní vody z některých domácností tak stále tečou do přírody. Vodní zákon ukládá všem majitelům nemovitostí, aby odpadní vody zneškodnili buď pomocí přípojky do kanalizace, vyvezením žumpy nebo domácí čističkou.

Pozůstalí se hádají, zda žena najela i s dětmi do popelářů úmyslně (28. října 2019 15:46)
Marie H., matka čtyř dětí, si v pátek domluvila nedělní oběd s rodiči. Poté vzala své dvě nejmladší dcery a společně se vypravily do obchodu pro kostýmy pro děti na maškarní. Na silnici z Liberce do Frýdlantu se však její starší seat srazil s popelářským vozem. Marie, Anička i Lucinka zemřely. Rodina se okamžitě začala hádat, zda matka své dcery nezabila úmyslně.

Po nocích ze strachu sedávali v autě. Policie viní muže z týrání rodičů (28. října 2019 15:23)
Až osm let za mřížemi hrozí za týrání rodičů dvaapadesátiletému muži z Jindřichova Hradce. Podle policistů jim bral peníze či je slovně a fyzicky napadal. Nejednou se před ním ze strachu museli ukrýt v autě či v něm bezcílně kroužit po okolí.

Rány mačetou i operace s čelovkou. Tomáš Sychra v Keni musel improvizovat (28. října 2019 15:00)
Medik Tomáš Sychra ze Dvora Králové v keňských horách ošetřoval nejen zranění po útocích mačetou. „Byla to obrovská zkušenost,“ přiznává. Věnoval se případům, se kterými by se v českých nemocnicích jen tak nesetkal.

Politici položili na Vítkově věnce, prezident poté jmenoval sedm generálů (28. října 2019 12:57)
Před 101 lety vznikl samostatný československý stát, v Praze si to lidé připomínají několika pietními akcemi. Čelní politici dopoledne tradičně položili u hrobu neznámého vojína na Vítkově věnce. V poledne prezident Miloš Zeman jmenoval sedm nových generálů. Ředitele BIS Michala Koudelku povýšit odmítl, ačkoliv to již čtyřikrát navrhla vláda.

Prudké brzdění vymrštilo motorkáře na sloupek, předjíždění nepřežil (28. října 2019 11:45)
Devětatřicetiletý motocyklista zemřel v neděli odpoledne na Zlínsku po nepovedeném předjíždění. Prudké brzdění jej katapultovalo ze sedla, po nárazu na zem ještě narazil do sloupku svodidel. Záchranáři už mu nedokázali pomoci.

Babí léto končí. Teploty přes den výrazně spadnou, v noci začne mrznout (28. října 2019 11:10)
Slunečné babí léto je podle meteorologů u konce. Díky studené frontě, která k nám začala proudit se denní maxima v tomto týdnu přehoupnou přes deset stupňů jen v pondělí. V noci na čtvrtek bude dokonce v celém Česku mrznout.

Řidič předjížděl kolonu, zemřel při střetu s protijedoucím traktorem (28. října 2019 10:51)
Čtyřiatřicetiletý řidič nepřežil v neděli večer na Královéhradecku střet s traktorem. Během předjíždění se nestihl zařadit zpět do svého pruhu. I přes snahu záchranářů zemřel na místě nehody.

Česku po smrti Bagdádího nebezpečí nehrozí, uvedl ministr vnitra Hamáček (28. října 2019 10:09)
Po smrti vůdce teroristické organizace Islámský stát abú Bakra Bagdádího nemá ministerstvo vnitra podle Jana Hamáčka (ČSSD) žádné informace o tom, že by Česku hrozilo bezprostřední nebezpečí. Obecně však platí, že policie všechny akce s vysokou koncentrací osob důkladně vyhodnocuje a přijímá příslušná bezpečnostní opatření.

KOMENTÁŘ: Češi zapomínají na minulý režim. Bojovat s časem ale nemá smysl (28. října 2019 10:00)
Podle výzkumu si více než třetina Čechů nad čtyřicet let myslí, že za minulého režimu se žilo lépe než dnes. A ti pod čtyřicet let už ani nedají dohromady datum, kdy se režim začal hroutit.

Trauma se nedá vyříznout jako slepé střevo, říká primář nemocnice (28. října 2019 09:27)
Každý pátý pacient, který se potýká s psychiatrickými potížemi, zažil trauma, s nímž se sám nemá šanci vyrovnat. „Trauma je jako jizva v duši, která člověka brzdí v rozvoji a celém životě. Nedá se vyříznout jako zanícené slepé střevo,“ říká primář Marian Koranda z Psychiatrické nemocnice v Písku. Jako první má specializovanou terapii.

Mediálně negramotní žáci. V testu kritického myšlení děti propadly (28. října 2019 06:00)
Naučit děti, jak rozpoznávat pravdu od lži, se školám nedaří. Učitelů, kteří by to uměli, je málo. Dětem tak chybí i schopnost kriticky myslet. Školní inspekce před časem mediální gramotnost prověřovala, testem však na výbornou neprošel ani jediný deváťák. Mezi středoškoláky a studenty gymnázií by jedničkářů bylo jen procento.

Jde o vteřiny. Je nutné pracovat bez emocí, říká legenda záchranky (28. října 2019 00:00)
Záchranářem je od 60. let a dodnes vypomáhá František Ždichynec na třetinový úvazek jako koroner. V 80. letech byl dokonce ředitelem pražské záchranky. Osobně byl u celé řady inovací. Ohledně historie a vývoje záchranářských postupů v Česku snad nelze narazit na povolanějšího odborníka.

Zprávy

Zprávy podle dní

<<       >>
 T PoÚtStČtSoNe
40  123456
41 78910111213
42 14151617181920
43 21222324252627
44 28293031   

Vyhledávání

Statistika

TOPList statistika

Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online hry | Kontakt

Obsah této stránky je plně přístupný jakýmkoli prohlížečem. Nejlépe však vypadá v prohlížeči respektujícím platné standardy HTML a CSS. Váš prohlížeč tyto standardy nerespektuje a proto vám doporučujeme jeho upgrade.

Made By Petr [Osobní stránka]