Přehled zpráv z domova pro 26.října - Portál divoch.net


Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online staré hry
zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců. Portál divoch.net zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců.
Reklama ReklamaZprávy z domova - iDnes.cz

Zobrazeno 19 zpráv  

Sochaře Černého nepustili do letadla. Tvrdí, že pilot ho považoval za opilého (26. října 2019 19:39)
Českého sochaře Davida Černého dnes nevpustili do letadla, kterým chtěl odjet do Bruselu na akci k připomínce sametové revoluce, na níž měl vystoupit. Při nástupu do letadla v Praze před polednem mu byl podle něj na přání pilota let zakázán, letenku mu personál roztrhal.

Kostel bez zvonu je jako tělo bez srdce. V Zahrádce zní znovu po letech (26. října 2019 18:51)
V sobotu se po čtyřech desítkách let se opět roztlouklo srdce kostela svatého Víta ve zrušeném a vysídleném městečku Zahrádka u Ledče nad Sázavou. Nový zvon pořídil Spolek Přátelé Zahrádky z veřejné finanční sbírky.

Dopravu na D1 u Průhonic zkomplikovaly dvě nehody ve směru na Prahu (26. října 2019 18:09)
Dvě nehody v sobotu odpoledne zkomplikovaly dopravu u Průhonic na dálnici D1 ve směru na Prahu. Na šestém kilometru dálnice se srazily dva osobní automobily, jen o chvíli později se to samé stalo i na osmém kilometru.

Špiclové StB strašili ve věži. Ke sledování využívali skryté pozorovatelny (26. října 2019 17:43)
V osmdesátých letech minulého století byla v Praze síť desítek skrytých, po městě promyšleně rozmístěných pozorovatelen StB, která byla vzájemně propojena telefonními linkami, aby radioprovoz nemohl být „zachycen protivníkem“. Odtud komunistická tajná policie sledovala dění v ulicích. Slídila, nahrávala záznamy.

Teplotní rekordy padaly šestý den po sobě, v Osoblaze bylo 22,4 stupně (26. října 2019 17:15)
Meteorologové v Česku i v sobotu naměřili teplotní rekordy, šestý den po sobě. Zaznamenali je na 18 ze zhruba 150 stanic měřících alespoň 30 let, zejména na severovýchodě země. Nejvýš teploměr vystoupal v Osoblaze na Bruntálsku, ukázal 22,4 stupně Celsia.

Pití z jednorázových kelímků hromadně mizí, vratné však musí do myčky (26. října 2019 16:55)
Místo jednorázových vratné. Kelímky na zálohu se Moravskoslezským krajem šíří geometrickou řadou, odstranit mají tuny odpadů. Po testování v Opavě či používání v Karviné jejich výhradní zavedení na svých akcích ohlásil Bruntál, pozadu nezůstávají ani festivaly či sportovní akce. Města ale zároveň řeší vysoké náklady i složitou manipulaci.

Příští týden se rapidně ochladí, teploty nepřesáhnou 10 stupňů Celsia (26. října 2019 15:11)
Po extrémně teplém počasí druhé poloviny října přijde na začátku příštího týdne výrazné ochlazení. Maximální denní teploty nepřesáhnout hranici deseti stupňů Celsia. V dalších týdnech se lehce oteplí, teploty budou průměrné, uvedli meteorologové ve své dlouhodobé předpovědi.

Policisté ve Vršovicích vyšetřují vraždu, zadrželi podezřelého (26. října 2019 13:50)
Od časných ranních hodin jsou pražští kriminalisté ve Vršovicích, kde pracují na objasnění závažného trestného činu. V souvislosti s ním zadrželi jednoho podezřelého. Policie nechce zveřejnit žádné podrobnosti, aby nezmařila vyšetřování. Po poledni uvolnila informaci o zahájení úkonů trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu vražda.

Do důchodu o 5 let dříve. Obecní strážníci možná dostanou nový benefit (26. října 2019 13:20)
Odchodné, nárok na výsluhu, možnost bydlet ve služebním bytě či ozdravný pobyt v délce dvou týdnů. To je kusý výčet benefitů, na které mají za zákona nárok státní policisté. Jejich kolegové – strážníci – si o něčem takovém mohou nechat jen zdát. Byť je podle jejich zástupců služba prakticky srovnatelná.

Výluku linky C prodloužil pád člověka pod metro na Florenci, muž zemřel (26. října 2019 13:03)
Cestující hromadnou dopravou v Praze musí o prodlouženém víkendu počítat s několika omezeními. Od sobotního rána nejede metro na trase C mezi stanicemi Muzeum a Pražského povstání. Po jedenácté hodině došlo ve stanici Florenc k pádu člověka pod metro, proto hodinu metro nejezdilo až do stanice Nádraží Holešovice. Muž na místě zemřel.

Rodící se krokodýly ohlásilo ošetřovateli v olomoucké zoo kvákání (26. října 2019 12:51)
Trojici malých krokodýlů čelnatých zanedlouho ukáže návštěvníkům olomoucká zoologická zahrada. Mláďata se zde narodila i díky pomoci ošetřovatelů, kterým svůj příchod na svět zvěstovala pro tento druh typickým zvukem.

Vůně hnědé omáčky karlínské kasárny neopustila, říká autor výstavy (26. října 2019 11:45)
Jak se žilo v karlínských kasárnách, představuje historická výstava. Připomíná například zákaz civilního oblečení, vycházky na diskotéku nebo škrábání brambor. Dnes se o místo dočasně stará spolek Pražské centrum, ale Praha uvažuje o prodeji.

Vlaky zrychlily, řidiči přišli o večeři. Jak se cestovalo před 30 lety a teď (26. října 2019 11:38)
Železniční a autobusová doprava urazila od sametové revoluce pořádný kus cesty. Nových tras sice tolik nepřibylo, neporovnatelná je však úroveň cestování. Dříve ovšem na řidiče autobusu čekala místnost na přespání a teplá večeře. Teď se musí každý obstarat sám.

Jesle jsou vzácný firemní benefit. Nabízí ho jen pár největších podniků (26. října 2019 10:59)
Dítě, nebo kariéra? Vlastní příjem, nebo jen ten partnera a příspěvky? Sofiina volba mnoha rodičů, kteří se chtějí po narození potomka vrátit do práce. Naráží ale na to, že zkrátka nemají dítě kam dát. Ve školkách není místo a na soukromé „jesle“, dětské skupiny a hlídání prostě nemusí vyjít peníze. Poslední šancí je zaměstnavatel.

Rodiny z jihu Moravy jsou ve srovnání s Rakouskem o dvacet let pozadu (26. října 2019 09:48)
Podmínky života rodin na jihu Moravy jsou ve srovnání s Dolním Rakouskem zastaralé. Podle unikátního výzkumu u sousedů více kvete spolkový život a velký rozdíl v obou regionech je ve zkrácených úvazcích pro matky s malými dětmi.

Vébrovka u Trutnova táhla kdysi výletníky. Teď se tu pěstovalo konopí (26. října 2019 08:36)
Kdysi slavná výletní chata Vébrovka ve Voletinách u Trutnova zažívá těžké časy. Vznikla roku 1923 a za první republiky chodívalo do zdejší restaurace celé město. Teď budova rychle chátrá. V poslední době se dokonce proměnila v obří pěstírnu konopí, kterou odhalila policie.

Ze synagogy udělali sběrnu, pak tu byli bezdomovci. Nyjí ji Jirkov opraví (26. října 2019 07:07)
Město Jirkov připravuje renovaci bývalé 170 let staré synagogy. Po letech, kdy v ní bylo skladiště různých věcí, zázemí pro sběrnu kovů a v poslední době ji obývali lidé bez domova, je značně zanedbaná.

Z americké galerie mě vyvedli s pistolí v zádech, vzpomíná světový vědec (26. října 2019 00:00)
Na pár dnů se do rodného Zlína vrátil uznávaný restaurátor a vědec František Makeš, který pomocí vlastních unikátních metod dokáže zachránit starý obraz i odhalit sebelepší falzifikát výtvarného díla. V Česku představuje knihu, v níž tuto speciální metodu popisuje odborníkům.

KOMENTÁŘ: Pohádky o šrotišti Evropy. Lži a pravdy o ojetých autech v Česku (26. října 2019 00:00)
Svaz obchodu a cestovního ruchu navrhuje blokádu dovozu ojetých aut do Česka. Zároveň počítá s tím, že se nezdaří. Za sérií propagandistických lží lze vysledovat jasné ekonomické zájmy.

Zprávy

Zprávy podle dní

<<       >>
 T PoÚtStČtSoNe
40  123456
41 78910111213
42 14151617181920
43 21222324252627
44 28293031   

Vyhledávání

Statistika

TOPList statistika

Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online hry | Kontakt

Obsah této stránky je plně přístupný jakýmkoli prohlížečem. Nejlépe však vypadá v prohlížeči respektujícím platné standardy HTML a CSS. Váš prohlížeč tyto standardy nerespektuje a proto vám doporučujeme jeho upgrade.

Made By Petr [Osobní stránka]