Přehled zpráv z domova pro 20.října - Portál divoch.net


Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online staré hry
zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců. Portál divoch.net zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců.
Reklama ReklamaZprávy z domova - iDnes.cz

Zobrazeno 20 zpráv  

V Čisté se rozezněl největší zvon za poslední tři roky, vysvětil ho kardinál (20. října 2019 19:54)
I v obci s necelou tisícovkou obyvatel se mohou dít velké věci. V neděli před polednem v Čisté u Litomyšle byla z iniciativy místních zvoníků završena obnova zvonu sv. Mikuláše ve stejnojmenném farním kostele. Od roku 2017 jde v Česku o největší nový zvon a největší zvon odlitý u nás za posledních osm let.

Rodiče „šťastné loutky“ hledali pomoc, čeští experti kývli na výzkum (20. října 2019 19:35)
Kvůli častému smíchu se pacientům s Angelmanovým syndromem přezdívá „šťastné loutky“. Další příznaky už ale tak veselé nejsou. Když se rodina Matějkových o diagnóze svého syna Olivera dozvěděla, nechtěla to nechat jen tak. Oslovila proto vědce, zda by syndrom nechtěli zahrnout do svého bádání. Ti na výzvu kývli.

Čeští vědci chtějí vypěstovat odrůdu superpšenice, která vydrží sucho (20. října 2019 18:30)
Brzy se na polích možná bude vlnit pšenice, jejíž sklizeň neovlivní sucho, bude odolnější vůči chorobám a škůdcům, a navíc bude mít více vlákniny. Sci-fi? Spíše nezbytnost, protože suchu bude do konce tohoto století zřejmě čelit více než polovina oblastí, kde se pšenice pěstuje.

Ostravské stopy: Policie naháněla party mániček, vzpomíná kytarista Vitásek (20. října 2019 17:55)
Jednou z prvních rockových kapel v Ostravě byla formace Star. K jejím členům patřil také kytarista Petr Vitásek, který za svou pestrou uměleckou dráhu prošel mnoha sestavami – působil jako hráč v doprovodné kapele Věry Špinarové a spolupracoval také s Pepou Štreichlem i dalšími muzikanty ostravské scény. Právě on se stal další osobností v seriálu Ostravské stopy.

U Klášterce nad Ohří skončilo auto na střeše. Pro zraněnou letěl vrtulník (20. října 2019 17:06)
K vážné nehodě v neděli po čtrnácté hodině vzlétl vrtulník letecké záchranné službě. U Klášterce nad Ohří došlo k nehodě tří osobních aut a jedno z nich skončilo na střeše. Záchranáři letecky transportovali do nemocnice velmi vážně zraněnou ženu. Muže, který utrpěl šok, převezli do nemocnice sanitkou.

VIDEA TÝDNE: Děsivá nehoda na D1, trpící Putin a drama v Londýně (20. října 2019 17:00)
Jakou každou neděli, tak i dnes vám přinášíme videa týdne. Nejsledovanějšími se staly autentické záběry nehody na D1, kde nabourala cisterna s palmovým olejem. Na dalších příčkách se umístil ruský prezident Putin při poslechu státní hymny, video z jednání britského parlamentu, záběry prezidenta Zemana před rekondičním pobytem v nemocnici a cestující, které naštvali ekologičtí aktivisté.

Prezident Zeman zakončil rekondiční pobyt v nemocnici a zamířil do Lán (20. října 2019 16:46)
Prezident Miloš Zeman v neděli odpoledne po čtyřech dnech ve střešovické nemocnici ukončil svůj rekondiční pobyt. Zamířil do svého sídla v Lánech, informoval mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. Zeman podle vyjádření nemocnice nepodstoupil žádný zákrok, absolvoval jen rehabilitace a dostával potřebnou výživu.

Fekálie stále končí v potocích, dotace na kanalizaci malé obce nespasí (20. října 2019 16:41)
Voda v potoce má nehezký odstín někde na rozmezí mezi hnědou a šedivou. Na hladině se začíná tvořit pěna. V okolí se line nepříjemný zápach. Výjev, který by měl patřit spíš do minulého století, je v Česku stále k vidění. Pomoci mají nové dotace, malé obce na ně ale často nedosáhnou.

Malostranský zápisník: Jak virus Lubomír Zaorálek paralyzoval Sněmovnu (20. října 2019 15:00)
O tom, co je v parlamentu považováno za Sophiinu volbu, jak pomlázka posiluje českou státnost, kterým vraždám zatleská pravicový humanista, proč premiér nakupuje konkurenční chleba a co nám ukáže pirátka Krausová.

Nárazy do stromu. Na Plzeňsku zemřel řidič, na Tachovsku dva zranění (20. října 2019 14:25)
U dvou vážných nehod, kdy auto narazilo do stromu, zasahovali v neděli záchranáři v kraji. Vrtulník vzlétl v noci k dopravní nehodě na Tachovsku, při které se vážně zranili dva mladí lidé. O několik hodin později u obce Vysoká Libyně narazil řidič do stromu, když se mu při řízení náhle zastavil krevní oběh a upadl do bezvědomí. Na místě zemřel.

V Ralsku si připomněli 30. výroční sametové revoluce, promluvil Kocáb (20. října 2019 13:15)
Před třiceti lety odtud pomáhal odsunout okupanty, teď se Michael Kocáb na někdejší vojenské letiště Hradčany v Ralsku vrátil, aby tu zaduněly kytary a klávesy jeho zakazovaného Pražského výběru. A nebyl sám. Třicáté výročí sametové revoluce si v někdejším přísně střeženém vojenském prostoru v sobotu připomněl třeba také Michal Prokop & Framus five a další hudební formace.

Vpád rakouských stíhaček byl unikátní. Piloti skončili na poli u Prahy (20. října 2019 13:06)
Před pětapadesáti lety přistály s problémy na lánech u Ořecha dva rakouské letouny. Jeden z nich se převrátil v příkopu a nedalecí přihlížející pomohli pilotovi vyprostit se z kabiny. Druhý letoun dopadl o něco lépe a pilot nezraněn vystoupil. Oba piloti vyvázli bez zranění a i se svými letouny se vlakem vrátili zpět do Rakouska.

Geniální léčitel z Jeseníků málem upadl v zapomnění. Dnes je pojmem (20. října 2019 12:00)
Průkopník vodoléčitelství, jehož odkaz žije dodnes. Od narození jesenického génia Vincenze Priessnitze právě uplynulo 220 let. Mimořádný život a dílo legendárního jesenického rodáka by vydaly na román, přesto se jej pokusíme shrnout do deseti milníků, které jej charakterizují.

Neznámý muž ležel v Uherském Hradišti na silnici, přejelo ho auto (20. října 2019 11:21)
V sobotu ráno došlo k tragické nehodě v Uherském Hradišti, mladá řidička zde přejela muže ležícího na silnici. Muž přes veškerou snahu záchranářů zemřel na místě. Policisté se obrací o pomoc veřejnosti, protože se jim dosud nepodařilo mrtvého ztotožnit.

Mikrobus na Vyškovsku sjel ze silnice, zranilo se deset lidí (20. října 2019 11:10)
Deset zraněných lidí si vyžádala havárie mikrobusu před obcí Nesovice na Vyškovsku. Mikrobus s ukrajinskou poznávací značkou sjel ze silnice, převalil se přes střechu a skončil v poli. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného systému.

Srážka vlaku a auta na pět hodin uzavřela železnici z Prahy do Brna (20. října 2019 10:34)
V noci na neděli byla na pět hodin uzavřena železniční trať spojující Prahu a Brno. V Blansku na přejezdu se kolem druhé hodiny střetl vlak s autem. Nikomu se nic nestalo. Nehoda způsobila komplikace v dopravě, dálkové vlaky jezdily odklonem, regionální nahradila autobusová doprava. Od sedmé hodiny ranní se vlaky mohly na trať vrátit.

Premiérův Twitter se změnil v seznamku, Babiš sdílí recesistické inzeráty (20. října 2019 10:31)
Na twitterovém profilu Andreje Babiše se v sobotu začaly hojně objevovat příspěvky, ve kterých se lidé prezentují jako na seznamce. Premiérův profil sleduje téměř 378 tisíc lidí. Za vším stojí výzva jednoho z uživatelů Twitteru, který vybídl ostatní, aby v příspěvcích označovali českého premiéra.

Splněný sen, říká spolumajitel o letounu MiG-15. Rád by další stroj (20. října 2019 08:36)
Legendární cvičné letadlo MiG-15 UTI létá nad Hradcem Králové už pátým rokem. Dva nadšenci ho dovezli ze Spojených států, díl po dílu složili a v roce 2014 zprovoznili. Spolumajitel Josef Miřácký je šťastný, že stroj těší fanoušky na leteckých dnech. Pokud se to povede, ke stroji přibude i další kousek.

Nové prostory, více studentů i svobody. Proměna vysokých škol po roce 1989 (20. října 2019 07:15)
Vysoké školy po roce 1989 otevřely řadu nových studijních programů a budují nákladná zázemí. Zvýšil se i počet studentů, třeba na Karlově univerzitě o více než dvojnásobek. Se změnou režimu se rozšířila i svoboda vzdělávacích zařízení. S tou šla ruku v ruce i větší otevřenost světu a mezinárodní spolupráce.

Aby ženy i ve vězení zůstaly matkami. Pomoci jim má zvláštní program (20. října 2019 00:00)
Pro ženy je odloučení od potomků mnohem větší utrpení než pro muže, své o tom vědí trestankyně z ženské věznice v Drahonicích. Proto se tam a v dalších zařízeních pořádá kurz, který má matkám pomoci uvědomit si svou rodičovskou roli a obnovit kontakt s dětmi. Zvyšuje šanci, že se do vězení po uplynutí trestu už nevrátí.

Zprávy

Zprávy podle dní

<<       >>
 T PoÚtStČtSoNe
40  123456
41 78910111213
42 14151617181920
43 21222324252627
44 28293031   

Vyhledávání

Statistika

TOPList statistika

Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online hry | Kontakt

Obsah této stránky je plně přístupný jakýmkoli prohlížečem. Nejlépe však vypadá v prohlížeči respektujícím platné standardy HTML a CSS. Váš prohlížeč tyto standardy nerespektuje a proto vám doporučujeme jeho upgrade.

Made By Petr [Osobní stránka]