Přehled zpráv z domova pro 19.října - Portál divoch.net


Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online staré hry
zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců. Portál divoch.net zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců.
Reklama ReklamaZprávy z domova - iDnes.cz

Zobrazeno 17 zpráv  

Na přejezdu za Chebem srazil vlak cyklistku, letěl pro ni vrtulník (19. října 2019 21:04)
Na železničním přejezdu severně od Chebu srazil v sobotu vlak devětapadesátiletou ženu na kole. Utrpěla zranění hlavy, záchranáři na místo vyslali vrtulník. Provoz jednokolejné trati se na několik hodin zastavil. Nehodu vyšetřuje policie, zatím neposkytla žádné další informace.

Tisíce Čechů se zapojily do obnovy lesů, vysázeli statisíce stromků (19. října 2019 19:37)
Zhruba 31 000 lidí, jimž není lhostejný osud přírody, přilákala sobotní akce Den za obnovu lesa. Dobrovolníci při ní po celém Česku pomáhají s obnovou lesů poničených kůrovcem a seznamují se s budoucí podobou českých lesů, které mají mít jiný charakter a druhovou skladbu než současné porosty.

Topíme se v ozónu, plyn trápí hlavně astmatiky a zvyšuje riziko úmrtí (19. října 2019 19:00)
Každý ho pozná podle docela příjemné svěží vůně. Jenže jeho účinky na lidské tělo už zdaleka tak příjemné nejsou. Přízemní ozón je dráždivý a ohrožuje zdraví. Podle zprávy ČHMÚ byly jeho nadlimitní koncentrace v minulém roce zaznamenány na osmdesáti procentech území republiky. Meteorologové ho řadí mezi hlavní problémy kvality ovzduší na našem území.

ANALÝZA: Co bude s OKD? Možná pět šest let a fajront (19. října 2019 17:17)
Už několik měsíců se vede tichá zákulisní bitva o to, jak dlouho se ještě bude v české části Slezska těžit černé uhlí. Dosavadní plán zatím počítá s těžbou uhlí do roku 2024, lidé z OKD opatrně hovoří o možnosti těžby až do roku 2030. Problémem se zabývá analýza MF DNES.

Lehla si v Černošicích na koleje. Vlak už nedobrzdil, provoz byl zastaven (19. října 2019 17:11)
V Černošicích u Prahy přejel v sobotu vlak ženu, která si lehla do kolejiště. Nehodu nepřežila, šlo pravděpodobně o sebevraždu, řekla policejní mluvčí Michaela Nováková. Na trati mezi pražským Radotínem a Dobřichovicemi byl na několik hodin zastaven provoz.

Příští týden se oteplí. Do poloviny listopadu budou teploty nadprůměrné (19. října 2019 14:31)
Češi si mohou dál užívat teplého podzimu, nepříjemné sychravé počasí se zatím odsouvá. V příštím týdnu se ještě oteplí, a to místy až na 22 stupňů Celsia. Do poloviny listopadu budou teploty spíše nadprůměrné.

Smyk a auto převrácené na střeše. Na Trutnovsku zemřel mladý řidič (19. října 2019 13:23)
Při nehodě osobního auta mezi Horní Olešnicí a Slemenským kopcem na Trutnovsku v noci na sobotu zemřel dvaadvacetiletý řidič vozu. Další člověk byl při havárii zraněn, uvedla mluvčí krajských hasičů Martina Götzová.

Kvůli demolici mostu čeká od soboty do neděle motoristy uzavírka na D4 (19. října 2019 13:08)
Dálnice D4 nedaleko Řitky u Prahy bude od dnešního večera do nedělního rána uzavřena kvůli demolici mostu, přes který auta kvůli havarijnímu stavu neprojedou už od dubna. Řidiči v době bourání mostu pojedou ve směru na Příbram i opačným na Prahu po objízdných trasách.

Praha upraví kvůli bezpečnosti čtyři křižovatky v různých částech města (19. října 2019 12:16)
Pražský magistrát chce nechat upravit čtyři křižovatky v Praze 6, 16, 19 a v Ďáblicích. Důvodem je snaha zvýšit bezpečnost chodců a cyklistů. Náklady na všechny práce jsou předběžně vyčísleny na 8,6 milionu korun. Dokument, který změny navrhuje, v pondělí projednají pražští radní.

Třetina českých dětí je schopna hospodařit s kapesným od první třídy (19. října 2019 12:11)
Za co utrácet a jak nakládat s penězi je důležité děti učit od útlého věku. Všudypřítomné reklamy a lákadla v obchodech i na internetu útočí na všechny bez rozdílu a dítě by si mělo uvědomit, za co utrácí. Většina rodičů se svým dětem snaží vštípit základy finanční gramotnosti pomocí kapesného.

Nový pražský dispečink dohlédne na lampy, postupně převezme i kamery (19. října 2019 11:36)
Praha otevřela v Holešovicích nový dispečink pro správu veřejného osvětlení. Jeho hlavní funkce bude dohled nad desítkami tisíc pražských lamp a řešení jejich poruch. Centrum stálo deset milionů korun a v budoucnu má spravovat i městské kamery, jejichž provoz nyní zajišťuje soukromá firma.

Soudkyně omylem pustila obviněného z vraždy. Policie se obává, co udělá (19. října 2019 10:00)
Stačilo propásnout termín a muž, který vytáhl na partnerku nůž, mohl opustit vazbu. Vasil Z. zaútočil v hádce na partnerku, se kterou roky žil. Pořezal ji nožem tak, že skončila v nemocnici a on následně ve vazbě za pokus o vraždu.

Neshodli se, co je to krása. Festival spisovatelů v Praze začal rozpačitě (19. října 2019 09:36)
Zda krása spasí svět, jak zní motto letošního ročníku Festivalu spisovatelů Praha, se řečníci neshodli. Jedné z představitelek feministického hnutí Germaine Greerové vadí, jak se krásu snaží standardizovat plastičtí chirurgové, nositel Pulitzerovy ceny Cunningham o lidech, kteří jsou oficiálně považováni za krásné, psát nechce.

Obnovená nádrž bude podporovat perlorodku i udržení vody v krajině (19. října 2019 09:30)
Vojenské lesy a statky (VLS) obnovily nádrž u řeky Blanice, která tak nyní bude podporovat výskyt perlorodky říční. Vodní dílo Puchárenský rybník se nachází u Arnoštova na Prachaticku.

S trestním oznámením na aktéry OKD Zaorálek nesouhlasí. Chce věc přezkoumat (19. října 2019 08:34)
Ministr kultury Lubomír Zaorálek nesouhlasí s podáním trestních oznámení na aktéry sporné privatizace těžební společnosti OKD, které navrhla sněmovní vyšetřovací komise. Chce, aby zprávu i s odbornými stanovisky dostalo k přezkumu státní zastupitelství. Státním zástupcům se chystá předložit i analýzu, kterou připravuje.

Děti mají mít možnost vybírat si, co, kdy a s kým, říká zakladatelka školy (19. října 2019 07:07)
Jana Kocureková vede v Mostě rodinné centrum Spojené světy, kam docházejí děti, jejichž rodiče je nechtěli posílat do běžných mateřských školek. Získané poznatky ji přivedly k myšlence založit i základní školu v takzvaném demokratickém duchu, která by na princip předškolního vzdělávání v centru navazovala.

Koalice se pře o výživné na děti. Dlužné alimenty má zaplatit stát (19. října 2019 00:01)
Podle návrhu ministryně školství Jany Maláčové (ČSSD) by měl výživné matkám platit a od neplatičů vymáhat stát. Představy o tom, jak přesně by mělo opatření vypadat, se ovšem v rámci vládní koalice různí. Námitky mají také opoziční strany. Některé zálohované výživné odmítají úplně.

Zprávy

Zprávy podle dní

<<       >>
 T PoÚtStČtSoNe
40  123456
41 78910111213
42 14151617181920
43 21222324252627
44 28293031   

Vyhledávání

Statistika

TOPList statistika

Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online hry | Kontakt

Obsah této stránky je plně přístupný jakýmkoli prohlížečem. Nejlépe však vypadá v prohlížeči respektujícím platné standardy HTML a CSS. Váš prohlížeč tyto standardy nerespektuje a proto vám doporučujeme jeho upgrade.

Made By Petr [Osobní stránka]