Přehled zpráv z domova pro 15.října - Portál divoch.net


Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online staré hry
zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců. Portál divoch.net zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců.
Reklama ReklamaZprávy z domova - iDnes.cz

Zobrazeny zprávy 1 až 20 z celkem 42 zpráv  
Následující  

Poslanci odsoudili tureckou invazi v Sýrii jako porušení mezinárodního práva (15. října 2019 20:38)
Poslanecká sněmovna v úterý odsoudila tureckou invazi do Sýrie jako porušení mezinárodního práva. Premiér Andrej Babiš má podle usnesení Sněmovny prosazovat v Evropské unii ekonomicko-politická opatření proti Turecku.

David Rath žaluje svého bratra. Vadí mu výroky, že krade a podvádí (15. října 2019 20:01)
Pravomocně odsouzený bývalý hejtman David Rath podal žalobu na svého bratra Michala. Od sourozence žádá omluvu za výroky, že lže, krade, podvádí a v dědickém řízení chtěl legalizovat výnosy z trestné činnosti. Michal Rath odmítá, že bratra poškodil, jeho vyjádření má prý pravdivý základ.

Vyhrožoval nataženou zbraní, popsali exekutoři zásah u souzeného seniora (15. října 2019 19:50)
Před Okresním soudem v Jičíně stanul senior Jan Žoha, který v Úlibicích vytáhl plynovou zbraň na exekutory. Čelí obžalobě z vydírání a násilí proti úřední osobě. Muž tvrdí, že exekutoři nedbali na to, že exekuce již byla soudně zastavena. Ti u soudu řekli, že jim vyhrožoval nataženou zbraní a lže.

Průhledný panelák chce Most poslat k zemi, poslední obyvatel odmítá odejít (15. října 2019 18:07)
Poslední byt zůstává stále obsazený v jinak vybydleném chanovském panelovém bloku číslo 3. Zdevastovaný a téměř průhledný panelák na sídlišti, které obývají většinou Romové a nepřizpůsobiví, chce město Most poslat co nejdříve k zemi. Radnice zaslala nájemníkovi již několik žádostí o vyklizení bytu.

Koloběžkář jel v protisměru po kruhovém objezdu a srazil se s autem (15. října 2019 17:58)
Jezdec na elektrokoloběžce si na okružní křižovatce na předměstí Trutnova chtěl zkrátit cestu. Jenže tím se dostal do protisměru, kde se s ním střetlo osobní auto. Koloběžkář se při tom lehce zranil. Dostal pokutu.

Voda z Úhlavy opět zásobuje Plzeň, znečištěná voda je teď v Berounce (15. října 2019 17:49)
Plzeň začala opět zásobovat obyvatele měst a vodou z Úhlavy. Hodnoty chemikálií, které se do řeky dostaly z firmy v Klatovech, výrazně klesly a už neohrožují lidské zdraví ani životní prostředí. Nadále ale platí, že lidé nemají vodu z Úhlavy a Berounky podávat zvířatům a nemají konzumovat ani ulovené ryby.

Soud opět zprostil obžaloby trojici úředníků kvůli 4,5 miliardám škody (15. října 2019 17:25)
Pražský městský soud znovu zprostil viny tři úředníky ministerstva průmyslu a obchodu, kteří čelí obžalobě, že způsobili státu a EU škodu přes 4,5 miliardy korun v souvislosti s dohodou mezi ministerstvem a Českomoravskou záruční a rozvojovou bankou. Podle soudu nebyl žalovaný skutek trestným činem. Verdikt není pravomocný. Trojice obžalovaných vinu odmítá.

Deviant znásilnil unesenou školačku, trest 7,5 roku žalobkyni nestačí (15. října 2019 17:05)
Sedm a půl roku vězení uložil českobudějovický krajský soud dvacetiletému muži za znásilnění školačky. Mladík si loni v prosinci dívku vyhlédl, když šla ráno do školy. Naložil ji do kufru auta a odvezl za město, kde ji análně znásilnil.

Mladík vytvořil stránky s odkazem na filmy zdarma, dostal podmínku (15. října 2019 17:04)
Patrik Drábek založil před čtyřmi lety internetovou stránku, kam nelegálně bez souhlasu autorů vložil téměř 1 500 odkazů na filmy, které si mohl kdokoliv přehrát. Soud mu za porušení autorského práva udělil podmíněný trest.

Ústavní soud se postavil proti zdanění náhrad v církevních restitucích (15. října 2019 16:26)
Ústavní soud v úterý rozhodl o zrušení daně uvalené na finanční náhrady v církevních restitucích. Spornou část zákona zrušil. Zdanění původně prosadila vláda ANO s ČSSD s podporou KSČM a SPD, když přehlasovala veto Senátu. Prezident Miloš Zeman zákon podepsal v květnu.

Kypřanka nechala čtvrt milionu v nákupním centru, tašku našli strážníci (15. října 2019 15:58)
Chvíle zoufalství prožila jednačtyřicetiletá Kypřanka, která v jednom z brněnských nákupních center ztratila vysokou finanční hotovost pro dceru. Naštěstí pro ni strážníci tašku i se všemi penězi našli položenou na lavičce.

Mýval vylezl na lampu a nemohl dolů, na pomoc mu přijeli hasiči (15. října 2019 15:52)
Pomoc profesionálních hasičů potřeboval ráno v Bělé nad Radbuzou na Domažlicku mýval. Medvídek se vyšplhal na lampu veřejného osvětlení a nevěděl, jak slézt dolů. Zvíře zřejmě něco vylekalo, protože vyšplhat se po hladké tyči pro něj nemohlo být jednoduché.

VIDEO: Požár železniční podbíječky zastavil vlaky, škoda půjde do milionů (15. října 2019 15:51)
Sedm jednotek hasičů muselo ráno vyjet na sever Olomoucka k hořící mnohotunové železniční podbíječce pražců. Požár na několik hodin přerušil provoz vlaků v úseku mezi Moravským Berounem a Domašovem nad Bystřicí.

Měli jsme strach, přiznávají záchranáři, kteří byli náhodou první u požáru na D1 (15. října 2019 15:24)
Nedělní nehoda s ničivým požárem cisterny a několika aut na dálnici D1 u středočeské obce Psáře mohla mít více než jednu oběť. Zraněné, kteří mohli ve vozech uhořet, však zachránila skupina lidí z ostatních aut v čele s trojicí profesionálních záchranářů z Uherského Hradiště projíždějících právě kolem.

Po výbuchu bytovky v Lenoře obyvatelé stále nemohou ani do sousedního domu (15. října 2019 15:18)
Věci jsou stále načichlé kouřem, ten je cítit i ze stěn. Do bytového domu v Lenoře, který výbuch ze začátku října částečně poškodil, se jeho obyvatelé ještě nějaký čas nepřestěhují. Práce nejspíš potrvají o déle, než se předpokládalo.

Poslanci uctili Gotta minutou ticha, chtějí zaujmout stanovisko k Turecku (15. října 2019 15:08)
Sněmovní strany se chtějí v dolní komoře zabývat tureckou vojenskou operací v Sýrii. Po začátku úterní schůze uctili poslanci minutou ticha památku zesnulého zpěváka Karla Gotta. Na Vondráčkově návrhu minuty potlesku se členové vedení dolní komory neshodli.

Začala platit vyhláška proti převlekům, první pokutu dostal myšák Mickey (15. října 2019 14:47)
Od úterního rána hlídky městské policie kontrolují pouliční umělce v ulicích Prahy. Dnešním dnem začala platit novela vyhlášky o takzvaném buskingu, která definuje, jaké formy vystoupení lze na ulici vykonávat. Smůlu mají lidé v kostýmech zvířat i bublifukáři. Mezi prvními, kdo dostal pokutu, byl muž v převleku myšáka Mickeyho na Staroměstském náměstí.

Plaga, Babiš a odbory se nedohodli. O růstu platů učitelů budou jednat znovu (15. října 2019 14:21)
Ministr školství Robert Plaga, premiér Andrej Babiš a odborový předák František Dobšík na konferenci Školství 2020 oznámili, že se zatím nedohodli na růstu platů učitelů pro příští rok. Odboráři dál počítají s případným vyhlášením jednodenní stávky ve školách. Babiš vedení odborů přislíbil, že se s ním kvůli platům ještě sejde.

Za výchovu chlapce rozpálenou žehličkou dostal otčím 16 let, dítě utýral (15. října 2019 14:05)
Ústecký soud poslal na šestnáct let do vězení otčíma, který v Lounech utýral dítě. Podlehlo jeho několik měsíců trvajícím brutálním „výchovným“ metodám. Stíhání čelí i matka chlapce. Soud čin překvalifikoval z vraždy na těžké ublížení na zdraví s následkem smrti a týrání svěřené osoby.

Spolana zůstává největším znečišťovatelem, výrazně se zhoršily Chvaletice (15. října 2019 13:42)
Největším znečišťovatelem v Česku zůstává neratovická Spolana. Do přírody vypustila téměř 34 tun jedovatých látek. Oproti loňskému roku je to snížení. Největší nárůst produkce jedovatých látek zaznamenala Arnika u elektrárny v Chvaleticích v Pardubickém kraji. Elektrárna vypustila více arzénu, rtuti a skleníkových plynů.

Následující  

Zprávy

Zprávy podle dní

<<       >>
 T PoÚtStČtSoNe
40  123456
41 78910111213
42 14151617181920
43 21222324252627
44 28293031   

Vyhledávání

Statistika

TOPList statistika

Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online hry | Kontakt

Obsah této stránky je plně přístupný jakýmkoli prohlížečem. Nejlépe však vypadá v prohlížeči respektujícím platné standardy HTML a CSS. Váš prohlížeč tyto standardy nerespektuje a proto vám doporučujeme jeho upgrade.

Made By Petr [Osobní stránka]