Přehled zpráv z domova pro 13.října - Portál divoch.net


Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online staré hry
zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců. Portál divoch.net zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců.
Reklama ReklamaZprávy z domova - iDnes.cz

Zobrazeny zprávy 1 až 20 z celkem 21 zpráv  
Následující  

Máme pocit, že odmítnout je sexy, říká šéf agentury STEM/MARK (13. října 2019 20:00)
Lidé by se neměli zdráhat sdělit svůj názor výzkumným agenturám, mají možnost ovlivnit média i banky. „Mohu-li to říct trochu nadneseně, naše výzkumy dělají svět lepší a chytřejší,“ říká šéf agentury STEM/MARK Jan Tuček.

Peníze neproběhly, zarazili to. Kauza ProMoPro otřásla politikou (13. října 2019 19:00)
Česko se v roce 2009 stalo teprve druhou východní zemí, jež předsedala Evropské unii. Příliš slavně to ale neskončilo. Za vše mluví případ společnosti ProMoPro, kvůli které rezignoval i tehdejší ministr obrany Alexandr Vondra a devět lidí skončilo ve vězení. Nikdy se však neprokázalo, jestli peníze skutečně putovaly k politikům.

Je originální, vítá vás i hodinu, tvrdili chovatelé na srazu v Jablunkově (13. října 2019 18:56)
Neobvyklou sešlost v neděli zažil Jablunkov. Park za radnicí zaplnili francouzští buldočci z celé republiky. Na drsném východě se totiž poprvé konal sraz chovatelů tohoto veselého, nekonfliktního a podle majitelů vítacího plemene. Svorně tvrdili, že žádný jiný pes neumí vítat svého pána tak jako buldoček.

Do podzimu se vklínil letní den, v jižních Čechách bylo přes 26 stupňů (13. října 2019 18:01)
Sedmnáct meteorologických stanic v Česku v neděli zaznamenalo teploty přes 25 stupňů. Rekordy přepsala třetina stanic včetně Klementina. Nejtepleji bylo v Neumětelech ve Středočeském kraji a jihočeském Husinci, kde naměřili 26,4 stupně. Na východě země bylo chladněji. Rekordy mohou padat i v dalších dnech.

Jak dětem sdělovat špatné zprávy? Vynechávání z problémů může uškodit (13. října 2019 18:00)
Všichni se snažíme dopřát svým potomkům hezké, bezstarostné dětství. Jenže život, který je později čeká, rozhodně bezstarostný nebude. Pokud děti budeme vynechávat z řešení rodinných problémů, do budoucna jim neděláme dobrou službu. Jak totiž říká psycholožka Alena Plšková, žádné problémy se před dětmi tajit nedají.

Poutní cesta spojila Říp a Blaník. Měří 190 kilometrů (13. října 2019 17:15)
Poutní horu Říp a bájnou horu Blaník propojuje nová poutní cesta, dlouhá téměř 190 kilometrů. V neděli ji otevřel spolek Cesta Česka, na přípravě se podílel i Klub českých turistů. Trasa je rozdělena do sedmi etap, každá z nich má vlastní téma k zamyšlení.

Vládní čtvrtí ušetříme miliardy, tvrdí ředitelka, která ji má na starosti (13. října 2019 16:00)
Vládní čtvrť by státu pomohla ročně uspořit stovky milionů korun na provozních nákladech. Při výběru lokality bylo klíčové najít vhodný pozemek pro stavbu administrativního objektu s dopravní dostupností a odpovídající kapacitou. V rozhovoru pro iDNES to řekla ředitelka Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Kateřina Arajmu.

Podpora ČSSD v září klesla na hranici vstupu do Sněmovny, ukazuje průzkum (13. října 2019 15:22)
Podpora vládní ČSSD v září o jeden procentní bod klesla, dostala se tak na pětiprocentní hranici nutnou pro vstup do Sněmovny. Naopak o dvě procenta na 6,5 posílila od srpna KSČM. Ve volbách by opět zvítězilo ANO, udrželo podporu 30 procent. Podle volebního modelu agentury Kantar CZ pro Českou televizi by se do Sněmovny dostalo devět stran.

Strážníci v Brně pronásledovali hbitého emua, prchal jim celý týden (13. října 2019 15:11)
Strážníci v Brně v tomto týdnu několikrát naháněli hbitého ptáka emua, který prchl chovateli, na svobodě si užíval asi týden. Lapili jej nakonec v sobotu u základní školy v Líšni. Uvedl to mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

Na Čapí hnízdo se premiéra neptejte, výhrůžky studentům prověří inspekce (13. října 2019 14:41)
Hejtmanství nechá prověřit incident spojený s návštěvou premiéra Andreje Babiše na plzeňské průmyslové škole strojnické. Jedna ze studentek pro Českou televizi anonymně uvedla, že učitelé studentům před besedou s premiérem vyhrožovali. Kantoři údajně řekli, ať se neptají na Čapí hnízdo, jinak budou mít potíže u maturity. Ředitel školy to důrazně odmítá.

Vstup jen s čipem a ostraha. Školy po žďárské tragédii posílily bezpečnost (13. října 2019 14:17)
Střední, základní i mateřské školy a družiny po celé republice v posledních letech výrazně zvýšily zabezpečení budov proti vstupu nezvaných návštěvníků. V řadě škol kombinují moderní technologie s fyzickou přítomností vrátných. Žáci a učitelé také absolvují semináře, kde se učí reagovat na krizové situace.

KOMENTÁŘ: Co se týče českého školství, Komenský už na všechno odpověděl (13. října 2019 14:00)
Pro inspiraci ohledně českého školství koukáme přes hranice. Přitom to byl jeden z českých velikánů, který před skoro čtyřmi sty roky položil základy k modernímu školství. Na všechny současné otázky již dávno odpověděl Jan Amos Komenský, říká v komentáři ředitel Smíchovské střední průmyslové školy Radko Sáblík.

VIDEO: Hasiči zachránili kotě z úzké kanalizace. Využít museli i vysavač (13. října 2019 13:44)
V Ostravě-Zábřehu uvázlo černé kotě ve svodu dešťové vody. V úzkém potrubí sestoupilo zhruba tři metry pod úroveň země a nemohlo zpět. Žalostné mňoukání neuniklo pozornosti obyvatel domu, kteří zavolali hasiče.

Cestovat lze i s chronickým onemocněním. Stačí dobře plánovat, říká pár (13. října 2019 12:44)
David a Karel jsou spolu už přes deset let, společně také snili o cestování po světě. A nezabránila jim ani chronická onemocnění - zatímco Davidovi lékaři kvůli revmatoidní artritidě museli před pár lety vyměnit klouby za titanové, Karel si už čtrnáct let aplikuje inzulín. „S důkladnou přípravou se v současné době dá bezpečně cestovat i s onemocněním,“ popisují v rozhovoru.

Školáci dostávají kapesné 250 korun, o finanční gramotnosti slyšel málokdo (13. října 2019 12:00)
Ačkoliv základní školy napříč republikou vyučují finanční gramotnost, jen nízké procento školáků uvádí, že se s ní setkalo. Odborníci přitom varují, že důvodem finančních potíží v dospělosti je častěji neznalost, než nedostatek peněz.

Otec a syn napsali knihu. Ukazuje Sokolov, jaký býval před koncem války (13. října 2019 10:11)
Kdysi býval Sokolov podobný městům v okolí. Jenže po bombardování koncem druhé světové války a následných masivních demolicích vzaly za své celé ulice. Teď se však lidé mohou vydat na výlet do historie a dozvědět se, jak vlastně tehdejší město vypadalo. Umožní jim to publikace Zmizelý Sokolov.

Náměstí Míru, nebo míru? Měkké i? Pravopis, který věčně trýzní Čechy (13. října 2019 09:49)
Diskutované přechylování ženských příjmení Čechy tolik netrápí. Na Ústav pro jazyk český se pravidelně obrací nejčastěji kvůli interpunkci či velkým písmenům. Jak správně česky psát má lidem pomoci i Internetová jazyková příručka. Ta nenahrazuje Pravidla českého pravopisu, ale rozšiřuje je o kapitoly, které pravidlům chybí.

Ostravské stopy: Tady byla přehozena má profesní výhybka, přiznává Ledecký (13. října 2019 08:40)
Známý a uznávaný hudebník Janek Ledecký nedávno zavítal do Ostravy, aby se zúčastnil zahájení sezony Janáčkovy filharmonie Ostrava. V aule Gongu společně představili poutavé spojení popu s klasickou hudbou. Seriál Ostravské stopy popisuje vazby Ledeckého k městu.

OBRAZEM: Davy na Žofíně i uschlá lípa. Nejsilnější fotografie od smrti Gotta (13. října 2019 07:06)
„S nejhlubším zármutkem v srdci oznamuji, že nás včera, krátce před půlnocí, po těžké a dlouhé nemoci, opustil můj milovaný manžel Karel Gott,“ sdělila Ivana Gottová minulé úterý. Zpráva šokovala a zarmoutila jak Gottovy fanoušky v Česku, tak po celém světě. Zpěvákovi bylo 80 let. Za více než padesát let kariéry vydal na tři stovky desek a nazpíval kolem tisícovky písní. „Zlatého slavíka" vyhrál 42krát.

Podnikatel není s nelegální stavbou z rodiny sám, načerno staví i jeho syn (13. října 2019 00:01)
Vlivný podnikatel Miloslav Šára, který si nelegálně staví dům v chráněné přírodě v Dolním Poohří, není ze své rodiny sám. Jak zjistila MF DNES, načerno má stavbu i jeho syn. A to o kus dál v Krušných horách. Ten se nyní snaží získat povolení dodatečně, což od roku 2021 s novým stavebním zákonem už nebude možné.

Následující  

Zprávy

Zprávy podle dní

<<       >>
 T PoÚtStČtSoNe
40  123456
41 78910111213
42 14151617181920
43 21222324252627
44 28293031   

Vyhledávání

Statistika

TOPList statistika

Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online hry | Kontakt

Obsah této stránky je plně přístupný jakýmkoli prohlížečem. Nejlépe však vypadá v prohlížeči respektujícím platné standardy HTML a CSS. Váš prohlížeč tyto standardy nerespektuje a proto vám doporučujeme jeho upgrade.

Made By Petr [Osobní stránka]