Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online staré hry
zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců. Portál divoch.net zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců.

Zprávy ze sportu

Zobrazeny zprávy 1 až 20 z celkem 262 zpráv
Následující

Na OH pojede devět českých střelců, i pistolář Rampula a skeetařka Šumová (9. června 2024 23:35)
Na olympijských hrách v Paříži bude soutěžit devět českých sportovních střelců. K dříve získaným sedmi účastnickým místům přibyla další dvě jména po uzávěrce kvalifikačních olympijských žebříčků, díky nimž si start pod pěti kruhy oficiálně zajistili i pistolář Matěj Rampula a skeetařka Barbora Šumová. Seznam kvalifikovaných střelců zveřejnila světová federace ISSF na svém webu. Podobu nominace ještě musí definitivně potvrdit domácí svaz.

Sprinterka Maňasová na cestě vzhůru. Ženou ji i tetování egyptských bohů (9. června 2024 23:27)
Do letní sezony vstoupila s novým tetováním na levé ruce. „To je ta moje egyptská mytologie. Jde o dva bohy. Jeden je Anubis a druhý Horus. Mám je i na náhrdelnících,“ ukazuje sprinterka Karolína Maňasová. Co se ale nezměnilo: je pořádně rychlá. Nebo se možná změnilo i to: je ještě lepší. V semifinále stovky na mistrovství Evropy v Římě to potvrdila.

3. DEN ME: Manuel a Němejc po životním výkonu ve finále, postupuje i Štefela (9. června 2024 23:21)
Třetí den atletického mistrovství Evropy v Římě slavilo dílčí úspěch hned několik českých reprezentantů. Mezi finálovou osmičku čtvrtkařek se parádním výkonem dostala Lurdes Gloria Manuel, účast ve finále dvoustovky slaví také Tomáš Němejc. V kvalifikaci uspěl výškař Jan Štefela a skvělé rozběhy na čtvrtce překážek předvedli Nikoleta Jíchová a Vít Müller. Životní půlmaraton zaběhla Tereza Hrochová, osobní maximum si v neděli zlepšila i sprinterka Karolína Maňasová.

Gruzínští fotbalisté v generálce na Euro zvítězili v Černé Hoře (9. června 2024 23:14)
Gruzínští fotbalisté, kteří budou druhým soupeřem české reprezentace v základní skupině na mistrovství Evropy v Německu, zvítězili v generálce na šampionát na hřišti Černé Hory 3:1. Slovensko přehrálo Wales hladce 4:0, obhájci evropského zlata z Itálie porazili Bosnu a Hercegovinu 1:0.

Verstappen pošedesáté. Opanoval i deštivou Velkou cenu Kanady (9. června 2024 21:56)
Nizozemský jezdec Max Verstappen z Red Bullu vyhrál deštěm ovlivněnou Velkou cenu Kanady formule 1 a vybojoval v Montrealu třetí triumf za sebou. Druhý skončil Lando Norris z McLarenu, třetí byl George Russell z Mercedesu.

Lukáši, líbí se ti blondýnky? vyzvídala malá plavovláska u Dostála (9. června 2024 21:47)
Čtrnáct dní po triumfu nekončí mistrům světa v hokeji šichta v oslavách. Svou zlatou medaili přijel v neděli večer do Šlapanic u Brna, kam chodil na základní školu, ukázat nejlepší brankář mistrovství světa Lukáš Dostál. Na akci věnované dětem na něj pálily nikoliv puky, ale dobře mířené otázky, ze kterých se Dostál leckdy zapotil víc, jak z ran na šampionátu.

Manuel po senzačním postupu: Nervy při čekání? Vůbec. Stejně by nepomohly (9. června 2024 21:38)
Takový počin se naposledy povedl před čtrnácti lety Denise Helceletové, která tehdy závodila ještě s příjmením Rosolová. Českým čtvrtkařkám se finále mistrovství Evropy od té doby dlouho vyhýbalo. Až přišla jistá Lurdes Gloria Manuel, která do Říma přijela na první individuální akci mezi dospělými. A tahle osmnáctiletá nadějná atletka dokázala přerušit dlouhé čekání na úspěch.

Grantová po selhání lídra podruhé ovládla smíšený turnaj ve Švédsku (9. června 2024 19:48)
Švédská golfistka Linn Grantová podruhé dokázala vyhrát smíšený turnaj Scandinavian Mixed, který je součástí mužského evropského okruhu DP World Tour a ženské série LET. V místě svého rodiště Helsingborgu čtyřiadvacetiletá hráčka využila selhání krajana a průběžného lídra Sebastiana Söderberga, který vedl od prvního kola a před finálovým dnem měl náskok osmi úderů.

Spojily se z nouze, pak řádily. Siniaková o mladé americké hvězdě: Věřily jsme si (9. června 2024 19:41)
Dohromady se daly na poslední chvíli, spojilo je až zranění jejich původních parťaček. A Kateřina Siniaková s Coco Gauffovou z nečekaného partnerství pro Roland Garros vytěžily deblový titul. „Na to, že jsme spolu hrály poprvé, jsme si vedly opravdu dobře,“ zářila Češka.

První triumf na Roland Garros. Alcaraz se vzchopil a otočil finále se Zverevem (9. června 2024 19:37)
Strhující více než čtyřhodinová bitva, množství zvratů, zápletek a na konci slavil třetí grandslamový titul v kariéře Carlos Alcaraz. K triumfům na newyorském betonu a londýnské trávě přidal pařížskou antuku. Ve finále tenisového Roland Garros otočil vyrovnaný souboj s Alexanderem Zverevem a radoval se z vítězství 6:3, 2:6, 5:7, 6:1 a 6:2.

Krátkou časovku na úvod závodu Kolem Švýcarska vyhrál Lampaert (9. června 2024 18:50)
Úvod 87. ročníku závodu Kolem Švýcarska ovládl belgický cyklista Yves Lampaert. Člen týmu Soudal-Quick Step vyhrál zahajovací krátkou časovku ve Vaduzu. Jediný český účastník závodu Pavel Bittner obsadil 33. místo.

Volejbalové sestry Pavelkovy si z Termalu vezou evropský titul do 22 let (9. června 2024 18:11)
Plážové volejbalistky Kateřina a Anna Pavelkovy vyhrály jako první česká dvojice mistrovství Evropy do 22 let. V tureckém Termalu osmnáctiletá dvojčata porazila ve finále 2:1 na sety polský pár Malgorzata Ciezkowská a Urszula Luniová.

Kiel je v Lize mistrů třetí, slaví trenér Jícha i brankář Mrkva (9. června 2024 17:34)
Házenkáři Kielu s českým trenérem Filipem Jíchou a brankářem Tomášem Mrkvou obsadili na finálovém turnaji Ligy mistrů třetí místo. V souboji vyřazených semifinalistů porazili v Kolíně nad Rýnem trochu překvapivě 32:28 další německý tým Magdeburg. Ve finále zdolala Barcelona 31:30 Aalborg.

Na ostravském písku vládly Američanky a světové jedničky ze Švédska (9. června 2024 17:13)
Vítězi turnaje v plážovém volejbalu Pro Tour Elite v Ostravě se stali Švédové David Ahman s Jonatanem Hellvigem a Američanky Sarah Hughesová s Kelly Chengovou.

Cink a Holubová míří na olympiádu, Čábelická viní cyklistický svaz z podrazu (9. června 2024 17:08)
V cross country horských kol budou na olympijských hrách reprezentovat Ondřej Cink a Adéla Holubová, která si účast v Paříži zajistila vítězstvím v sobotním závodě Českého poháru v Bedřichově. Oba jsou v nominaci komise horských kol, která ji předloží ke schválení prezídiu Českého svazu cyklistiky. ČTK to potvrdil předseda komise MTB Josef Dlohoš.

Olympijský kayakcross bez Čecha i bez Češky, rozhodla penalizace (9. června 2024 17:00)
Českým vodním slalomářům se na Světovém poháru v Praze nepodařilo získat olympijské účastnické místo v kayakcrossu. Nejblíže byla Tereza Kneblová, která sice dokončila finálovou jízdu v Troji na prvním místě před Angele Hugovou z Francie, Noemie Foxovou z Austrálie a Nikitou Setchellovou z Británie, ale kvůli chybnému projetí šesté branky ji rozhodčí zařadili na čtvrtou pozici.

Roglič se v poslední etapě protrápil k triumfu v Critériu du Dauphiné (9. června 2024 15:37)
Slovinský cyklista Primož Roglič vyhrál podruhé Critérium du Dauphiné, i když v závěru poslední etapy soupeřům nestačil a žlutý trikot nakonec uhájil jen o osm sekund. Po sobotě přitom vedl před Američanem Matteem Jorgensonem o více než minutu. Tradiční generálku na Tour de France ovládl Roglič už předloni.

Výpadek Vondrové, dominance raketové juniorky. A teď vzhůru do boje o finále (9. června 2024 15:17)
Obě kralovaly svému rozběhu, a tak si pohodlně zajistily účast v semifinálové bitvě. Čtvrtkařka Lurdes Gloria Manuel si tak ochucuje první individuální boj na velké akci mezi dospělými, její kolegyně Tereza Petržilková zase léčí smutek z vynechané Zlaté tretry. „Srdce muselo poslechnout hlavu, ale jsem ráda, že můžu být tady,“ líčila atletka na mistrovství Evropy v Římě.

Bronz pro Švýcarsko, ale bez občanství. Jsem zvyklý trpět, směje se uprchlík (9. června 2024 14:36)
V devíti letech přišel v občanské válce o oba rodiče, uprchl do Keni a prošel si peklem. Teď s úsměvem vypráví: „Narodil jsem se, abych trpěl. Kamkoliv přijdu, očekávám překážky, jsem na to zvyklý. Ale mám dobrý život.“ Dominic Lobalu si ho vylepšuje i sportovními výkony. Na atletickém mistrovství Evropy v Římě získal pro Švýcarsko bronzovou medaili na 5000 metrů. A to i přesto, že od evropské země nemá občanství.

Siniaková slaví třetí titul z Paříže, s Gauffovou udolaly houževnaté Italky (9. června 2024 14:20)
Třetí deblový titul z tenisového Roland Garros slaví Kateřina Siniaková. S parťačkou Coco Gauffovou porazily v pohledném a napínavém finále 7:6, 6:3 italskou dvojici Sara Erraniová a Jasmine Paoliniová, která si nespravila chuť po porážce z duelu o singlovou trofej, v němž podlehla Ize Šwiatekové.