Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online staré hry
zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců. Portál divoch.net zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců.

Zprávy ze sportu

Zobrazeny zprávy 1 až 20 z celkem 34 zpráv
Následující

Dortmund - Real 0:2, gigant se trápil, pak finále rozhodli Carvajal a Vinícius (1. června 2024 23:37)
Šesté finále od roku 2014, šestý triumf. Fotbalisté Realu Madrid to opět dokázali a vyhráli Ligu mistrů, celkově už popatnácté. V anglickém Wembley porazili Borussii Dortmund 2:0, ačkoliv se v zápase dlouho trápili. Zápas rozhodli v závěrečné čtvrthodině Carvajal a Vinícius.

Potvrzeno. Trenér Mourinho se stěhuje do Turecka, povede Fenerbahce (1. června 2024 23:26)
Novým trenérem fotbalistů Fenerbahce se stal Portugalec José Mourinho. Istanbulský klub o příchodu bývalého kouče Chelsea, Manchesteru United nebo Realu Madrid informoval bez dalších podrobností na sociálních sítích.

Novým předsedou tenisového svazu se chtějí stát čtyři kandidáti (1. června 2024 21:51)
Na post předsedy Českého tenisového svazu (ČTS) kandidují Jakub Kotrba, Petr Makrlík, Vladimír Slavík a Václav Vintr. O pozici v tříčlenném předsednictvu usilují také trenér Petr Pála a Martin Hynek, o předsednickou funkci se ale neucházejí. Svaz o tom dnes informoval na svém webu. Nové vedení by mělo být zvoleno na mimořádné valné hromadě 7. června, kde by měl dát funkci k dispozici šéf Ivo Kaderka, který je stíhaný za podvody se sportovními dotacemi.

Slovenský plochodrážník Vaculík slavil v Praze vítězný hattrick, Češi neuspěli (1. června 2024 21:42)
Plochodrážní Grand Prix České republiky v Praze vyhrál potřetí za sebou slovenský závodník Martin Vaculík. Pro Čechy Václava Milíka s Janem Kvěchem skončil závod už po základním programu rozjížděk, neprobojovali se mezi semifinálovou osmičku.

Macháč kouzlil levačkou, bavil i jeho fyzioterapeut: Příště třeba sundá tílko (1. června 2024 21:06)
Když v polovině čtvrté sady sletěl na kurt zmatený holub, kterého rozhodčí pohotově zabalil do ručníku a předal kolegovi k další péči, což diváci odměnili bouřlivým potleskem, napadlo vás: Co dalšího tenhle zápas ještě nabídne?! Epické klání Tomáše Macháče a Daniila Medveděva ve třetím kole Roland Garros bavilo od první vteřiny. Český tenista sice přetahovanou ztratil poměrem 6:7, 5:7, 6:1 a 4:6, přesto světovou pětku pořádně potrápil. A svůj výkon vyšperkoval mnoha zábavnými kousky.

Házenkářka Malá si s Bietigheimem zahraje finále Ligy mistryň (1. června 2024 20:35)
Česká házenkářka Veronika Malá si s Bietigheimem zahraje finále Ligy mistryň. Německý tým v semifinále Final Four v Budapešti porazil 36:29 Mety a v neděli bude jeho finálovým soupeřem Györ.

Ragbisté Říčan dál kralují, mistrovský titul získali počtvrté za sebou (1. června 2024 20:24)
Ragbisté Říčan vyhráli počtvrté za sebou extraligu a získali celkově desátý český titul. Ve finálovém utkání porazili na vlastním hřišti Pragu 28:14. O vítězství rozhodli už v prvním poločase, po němž byl ve vedení 14:0. Bronz získala Tara Smíchov po výhře 25:10 nad Vyškovem.

Volejbalisté jsou po vydřené výhře nad Rumunskem ve Final Four Evropské ligy (1. června 2024 20:06)
Čeští volejbalisté na závěr základní části zlaté Evropské ligy udolali Rumunsko, které v Karlových Varech porazili 3:2 na sety. Připsali si pátou výhru ze šesti utkání a potvrdili postup do Final Four, který měli vzhledem k výsledkům ostatních zápasů jistý už před dnešním utkáním. Finálový turnaj čeká svěřence Jiřího Nováka 15. a 16. června v Chorvatsku.

Volejbalistky po porážce s Belgií přišly o první místo v Evropské lize (1. června 2024 20:00)
České volejbalistky na závěr základní části zlaté Evropské ligy utrpěly první porážku. Belgii v Tarnově podlehly 1:3 na sety a přišly o první místo v tabulce. Do čela celkové tabulky se díky lepšímu skóre dostaly jejich dnešní přemožitelky, které mají stejně jako Češky patnáct bodů. Potřebovaly na ně pět utkání, nedělní duel s Ukrajinou mají k dobru.

Perušič a Schweiner si poprvé od zlatého MS zahrají v Polsku o medaile (1. června 2024 19:57)
Plážoví volejbalisté Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem porazili ve čtvrtfinále turnaje Pro Tour Challenge ve Starých Jablonkách Nizozemce Alexandera Brouwera s Robertem Meeuwsenem 25:23, 20:22, 15:9 a poprvé od říjnového titulu mistrů světa postoupili do nedělních bojů o medaile. Schweiner tak stylově oslavil dnešní třicetiny.

Ogier dál vede Italskou rallye před Tänakem, Prokop drží desáté místo (1. června 2024 19:30)
Po dvou etapách je v čele Italské rallye osminásobný světový šampion Sébastien Ogier. Francouzský pilot Toyoty v úvodu dne dvakrát přepustil vedení soupeři z Hyundaie Ottu Tänakovi z Estonska, ale v odpoledním programu se vrátil do čela pořadí a do závěrečné etapy půjde s náskokem 17,1 sekundy před estonským jezdcem. Na konec první desítky se i díky potížím konkurence propracoval Martin Prokop s fabií a při novém systému bodování získal první bod do hodnocení šampionátu v sezoně.

Sluková si po více než pěti letech zahrála na písku o medaile a má stříbro (1. června 2024 18:28)
Zkušená plážová volejbalistka Markéta Nausch Sluková si na světovém okruhu po více než pěti letech zahrála o medaile. S Karin Žolnerčíkovou na turnaji Pro Tour nejnižší kategorie Futures ve Spiezu obsadily druhé místo.

Plzeňský obránce Hranáč se dostal do nejlepší jedenáctky Konferenční ligy (1. června 2024 16:47)
Plzeňský obránce Robin Hranáč se dostal do nejlepší jedenáctky uplynulého ročníku Evropské konferenční ligy. Ideální sestavu soutěže zvolili experti UEFA. Nejlepším hráčem Konferenční ligy byl zvolen marocký útočník Ajúb Kaabí, který jediným gólem rozhodl o výhře Olympiakosu Pireus ve středečním finále nad Fiorentinou 1:0 po prodloužení. S jedenácti brankami opanoval tabulku střelců.

Boxerka Horváth Sedláčková podlehla v olympijské kvalifikaci čínské soupeřce (1. června 2024 16:34)
Olympijský kvalifikační turnaj v boxu skončil předčasně i pro poslední českou reprezentantku. Lucie Horváth Sedláčková v Bangkoku podlehla ve druhém kole kategorie do 57 kg čínské soupeřce Sü C’-čchun 0:5 na body a do čtvrtfinále nepostoupila. Pro zajištění účasti v Paříži bylo třeba projít až do semifinále, ve hře byla čtyři účastnická místa.

Salač v Mugellu chyběl ve finále kvalifikace, do závodu vyrazí z 19. místa (1. června 2024 15:39)
Motocyklový jezdec Filip Salač v Mugellu těsně nepostoupil do finále kvalifikace a do nedělní Velké ceny Itálie v kategorii Moto2 odstartuje potřetí v sezoně až ze sedmé řady.

Kanoistka Satková byla dvanáctá na SP v Augsburgu, na finále Češi nedosáhli (1. června 2024 13:35)
Čeští kanoisté skončili v úvodním závodu Světového poháru ve vodním slalomu v Augsburgu bez finálové účasti. Za vytrvalého deště v sobotu stejně jako o den dříve v kategorii kajakářů vypadlo všech pět lodí v semifinále. Nejlepší výsledek zaznamenala 12. místem Martina Satková.

V Belgii musíme vyhrát o dva góly, burcuje fotbalistka Dubcová. V AC Milán končí (1. června 2024 13:25)
Možná si ten příběh pamatujete. Česká dvojčata v AC Milán. K Rossoneri přišla společně před dvěma lety, teď se jejich cesty rozdělí. Michaela Dubcová už hráčskou kariéru zabalila, v AC Milán však zůstala a trénuje juniorky. Kamila naopak věří, že to nejlepší má teprve před sebou. V létě jí končí smlouva, kterou se rozhodla neprodloužit.

Puškaři Blažíčková a Nymburský dosáhli v nové disciplíně duet na evropské stříbro (1. června 2024 12:45)
Puškaři Veronika Blažíčková a Petr Nymburský získali na mistrovství Evropy v Osijeku stříbro v nové soutěži smíšených dvojic duet ve střelbě z malorážky vleže. Ve finále prohráli se slovenskou dvojicí Daniela Demjén Pešková, Ondřej Holko. Druhý český pár Sára Karasová, Filip Nepejchal obsadil páté místo.

Skejťák Edin. Fanda z tribuny dovedl Dortmund až do finále Ligy mistrů (1. června 2024 12:00)
Kdyby vám přišly do ruky deset dvanáct let staré fotky, nejspíš byste zaváhali. Je to on? Nebo ne? Dlouhé kudrnaté háro. Volné tričko, roztrhané šortky, kšiltovka. Vyloženě ležérní styl. Edin Terzič, model 2024, to je jiná: nagelovaný účes, elegantní kalhoty, padnoucí svetr, pod ním bílé tričko s límečkem.

Youtuber v ringu musí počkat. Boxer Tyson odkládá exhibici kvůli žaludečním vředům (1. června 2024 11:45)
Bývalý mistr světa v těžké váze Mike Tyson musel kvůli zdravotním problémům odložit návrat do ringu. Legendární americký boxer, který na konci června oslaví 58. narozeniny, se měl 20. července utkat v exhibici s youtuberem Jakem Paulem. Organizátoři v pátek oznámili, že zápas se uskuteční později v tomto roce. Dějištěm zůstává podle plánu stadion AT&T v texaském Arlingtonu, který je domovem týmu amerického fotbalu Dallas Cowboys a pojme 80 tisíc diváků.