Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online staré hry
zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců. Portál divoch.net zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců.

Zprávy ze sportu

Zobrazeny zprávy 21 až 40 z celkem 58 zpráv
Předchozí  Následující

Třetím postupujícím do Premier League je Southampton. Vrací se po sezoně (26. května 2024 18:33)
Fotbalisté Southamptonu jsou v nejkratším možném čase zpátky v anglické Premier League. Ve finále play off o postup zdolali ve Wembley 1:0 další exligový celek Leeds a zkompletovali trojici úspěšných ze druhé ligy. Mezi elitu se po roce probojoval zpět i vítěz soutěže Leicester a druhý tým po základní části Ipswich.

Švédsko - Kanada 4:2. Seveřané slaví po šesti letech medaili, trefil ji Grundström (26. května 2024 18:31)
Zklamání ze semifinálových porážek bylo v duelu o bronz znát z bruslí obou celků. S přibývajícím časem se tempo zápasu zvedlo, přičemž oba týmy se vystřídaly ve vedení. Rozhodující gól vstřelil šest minut před koncem svojí druhou brankou v utkání Carl Grundström, který Švédsku zajistil po šesti letech opět medailovou radost na mistrovství světa.

V úvodu havárie, pak nuda v krásných kulisách. První triumf v Monaku slaví Leclerc (26. května 2024 18:22)
Velkou cenu Monaka vozů formule 1 vyhrál poprvé v kariéře místní rodák Charles Leclerc z Ferrari. Šestadvacetiletý jezdec zužitkoval start z pole position a dojel do cíle 7,152 sekundy před Australanem Oscarem Piastrim z McLarenu. Třetí byl Leclercův týmový kolega Carlos Sainz ze Španělska. Hned v úvodním kole byl tradiční závod na několik desítek minut přerušen po těžké tvrdé Sergia Péreze.

Baník - Slovácko 6:0, do Evropy kanonádou. Hosté dohrávali v devíti (26. května 2024 18:18)
Fotbalisté ostravského Baníku v klíčovém souboji o přímý postup do kvalifikace Konferenční ligy zdemolovali Slovácko 6:0. Hosté hráli od šestadvacáté minuty v oslabení, druhou červenou kartu pak dostali po hodině zápasu. Dvakrát se v utkání prosadili Ewerton a Kubala, trefili se také Tanko a Kpozo. Domácí zakončí sezonu na čtvrtém místě a v červenci vstoupí do bojů o základní fázi evropských pohárů po čtrnácti letech, poprvé od ročníku 2010/11.

Sparta oslavila titul remízou s Plzní. Slavia zvítězila, do Evropy míří Baník (26. května 2024 18:10)
O mistrovi už bylo rozhodnuto s předstihem, první Sparta doma v posledním nadstavbovém kole skupiny o titul remizovala s Plzní 1:1 a ziskem 87 bodů v sezoně vytvořili nový rekord v historii samostatné ligy. Na pozadí jejích oslav se ale hrála také důležitá utkání o místa v evropských pohárech. Nejšťastnější je ostravský Baník, který po demolici dvojitě oslabeného Slovácka (6:0) má jistotu druhého předkola Konferenční ligy. Dodatečný zápas o účast v téže fázi čeká Mladou Boleslav, která podlehla 0:4 Slavii.

Slavia - Mladá Boleslav 4:0, Jurečka je králem střelců, platil i gól z ofsajdu (26. května 2024 18:03)
Slávističtí fotbalisté si užili domácí rozlučku proti Mladé Boleslavi, kterou v poklidném tempu porazili 4:0. Na konci se slavnostně loučili s útočníkem Teclem, který končí kariéru. A ještě předtím dotlačili Jurečku ke střelecké koruně.

Sparta - Plzeň 1:1, domácí v zábavném zápase vedli, po pauze vyrovnal Chorý (26. května 2024 18:02)
Sparťanští fotbalisté mistrovskou sezonu zakončili remízou. Stejně jako loni v posledním dějství nadstavby doma neporazili Plzeň, v repríze středečního finále poháru se zrodil výsledek 1:1. Sparťané vedli gólem Zeleného, po přestávce vyrovnal Chorý. Sparta už měla první místo jisté od minulého týdne. Sudí Všetečka ukončil zápas těsně před vypršením devadesáté minuty kvůli neukázněným fanouškům, kteří přelézali ochozy a stáli u hřiště.

Kanoistka Malíková přidala v Poznani bronz na vytrvalecké trati (26. května 2024 16:47)
Kanoistka Martina Malíková po stříbru z kilometru vybojovala na Světovém poháru v Poznani ještě bronz na vytrvalecké trati 5000 metrů. Třetí skončila také Kateřina Mílová mezi kajakářkami.

Kopecky vyhrála jako první česká cyklistka po 35 letech závod Tour de Feminin (26. května 2024 16:37)
Julia Kopecky vyhrála jako první česká cyklistka po 35 letech etapový závod Tour de Feminin. Devatenáctiletá reprezentantka zvítězila v okolí Krásné Lípy ve dvou ze čtyř etap a celkové prvenství potvrdila druhým místem v dnešní závěrečné etapě.

Cink děkoval fanouškům: Nohy nebyly ideální, ale lidé mě hnali dopředu (26. května 2024 16:32)
Za cílovou páskou hned seskočil z kola, sedl si na zem a vydýchával se. Biker Ondřej Cink nechal na trati cross country při Světovém poháru v Novém Městě na Moravě vše. Začal sice dobře, jenže pak se propadl do čtvrté desítky, v závěru však ještě manko stahoval a nakonec páskou projel jako šestadvacátý.

Cyklista Vacek skončil čtvrtý v etapovém závodě Kolem Norska (26. května 2024 16:26)
Český cyklista Mathias Vacek skončil čtvrtý v etapovém závodě Kolem Norska. Jezdec stáje Lidl-Trek se prosadil především v úvodních dvou etapách s vrchařskými dojezdy, v niž obsadil páté a čtvrté místo. V celkovém pořadí zaostal za Axelem Laurancem z Francie o 21 sekund.

Brit Pidcock počtvrté za sebou vyhrál závod SP bikerů v Novém Městě (26. května 2024 16:05)
Hvězdný britský biker Tom Pidcock počtvrté za sebou vyhrál závod Světového poháru v Novém Městě na Moravě. Ženám vládla pětinásobná světová šampionka Pauline Ferrandová-Prévotová z Francie.

Čtvrtkař Gardiner chce další trofej z Ostravy. Touží po křišťálové tretře (26. května 2024 15:39)
Ze startovní listiny Zlaté tretry Ostrava kvůli zranění vypadli oštěpař Níradž Čopra a výškař Gianmarco Tamberi. Jednou z největších hvězd ale bude olympijský vítěz a mistr světa na 400 metrů Steven Gardiner z Baham.

Bouzkovou už nevede legenda, nabudil ji trénink se Šafářovou: Nezkazila míč (26. května 2024 15:22)
První sadu zakončila čtyřmi získanými gamy v řadě, a tak vzápětí musela přestát taktický odchod soupeřky do šatny. Marie Bouzková během několikaminutové pauzy zkoušela podání a pinkala si míčem o zeď, aby se udržela v tempu. Což se jí povedlo. Česká tenistka i nadále pokračovala ve svědomitém a bojovném výkonu, díky kterému v prvním kole Roland Garros zdolala nasazenou Rusku Veroniku Kuděrmětovovou 6:2 a 6:4.

Jdu do Liberce. Po trenéru Kováčovi oficiálně potvrdil nové angažmá i klub (26. května 2024 14:35)
Fotbalový trenér Radoslav Kováč potvrdil, že od nového ročníku první ligy povede Liberec. Dosavadní kouč Pardubic to oznámil po sobotní výhře 1:0 na stadionu Bohemians 1905 v závěrečném kole ligové nadstavby. Severočeský klub pak o den později potvrdil na svých webových stránkách společné uzavření dlouhodobé smlouvy.

Netrápí mě, že nehraju. Už se nemusím stresovat, ulevil si Jágr. Klukům věřím (26. května 2024 14:25)
Než vstoupil na pódium, zase zazněla narážka na jeho bezmeznou hokejovou kariéru. „Jsem možná první a poslední hráč, kterému se povedlo vstoupit do Síně slávy IIHF jako aktivnímu,“ smál se útočník Jaromír Jágr. Celý natěšený na večerní finále domácího mistrovství světa. A s úlevou, že už nemusí svádět tíživý boj s tlakem.

Sběratelka duhových trikotů. Prévotová v Česku vládla, teď chce i v Paříži (26. května 2024 14:09)
Doma má tolik duhových dresů, že když si jimi chce vyzdobit obývák, musí pečlivě vybírat a některé se smutným výrazem nechat v krabici. Zkrátka se na stěny nevejdou. Slavila už světový titul na silnici, na horských kolech, v cyklokrosu či na gravelu. Francouzka Pauline Ferrandová-Prévotová je jednou z největších cyklistických hvězd. A zářila i při Světovém poháru v Novém Městě.

Salač v Moto2 atakoval první desítku, nakonec v Barceloně dojel třináctý (26. května 2024 13:55)
Filip Salač obsadil v motocyklové Velké ceně Katalánska třinácté místo a bodoval ve čtvrtém závodě mistrovství světa za sebou. Český pilot zajel třetí nejlepší výsledek v sezoně Moto2 a o dvě příčky zaostal za svým maximem z předminulé Grand Prix v Jerezu. V Barceloně se poprvé v sezoně radoval z vítězství Japonec Ai Ogura, druhý Sergio García ze Španělska si upevnil vedení v šampionátu. Královskou třídu MotoGP ovládl italský mistr světa z předchozích dvou sezon Francesco Bagnaia a rehabilitoval se za sobotní sprint, ve kterém v posledním kole ve vedení upadl.

Pilot Staněk obsadil v hlavním závodě F2 v Monte Carlu šestnáctou pozici (26. května 2024 13:33)
Český závodník Roman Staněk skončil šestnáctý v hlavním závodě formule 2 v Monte Carlu a nenavázal na bodovanou šestou příčku ze sobotního sprintu. Dvacetiletý jezdec týmu Trident si oproti startovní pozici pohoršil o deset míst. Zvítězil Brit Zak O’Sullivan z týmu ART před Francouzem Isackem Hadjarem a Estoncem Paulem Aronem. Aron se nově dostal do čela průběžného pořadí a vede o dva body před Hadjarem.

Krejčíkův start nejistý, pečují o něj lékaři. Flek končí, trenéři dopsali Ščotku (26. května 2024 13:22)
Ihned vyloučil, že by národní tým odehrál finále mistrovství světa jen s pěti obránci. Zároveň ale Jiří Kalous nedokázal říct, kteří beci proti Švýcarům nastoupí. „Čekáme, jak se vyvine situace okolo Kuby Krejčíka,“ prohlásil asistent trenéra po dopoledním tréninku. Nedlouho poté přidali Češi na soupisku Jana Ščotku, Jakub Flek už se kvůli nemoci na turnaji nepředstaví.