Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online staré hry
zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců. Portál divoch.net zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců.

Zprávy ze sportu

Zobrazeny zprávy 1 až 20 z celkem 62 zpráv
Následující

Rakousko šokovalo Finy v poslední sekundě, Kanada porazila bezzubé Norsko (16. května 2024 23:47)
Rakousko, které v pátek na mistrovství světa změří síly s domácí reprezentací, potvrdilo svůj um hrát s favority. A nejen hrát, dokonce vyhrát! Ač po první části prohrávalo v Praze o dvě branky, ve zbývajících dvou s Finskem zabralo a zápas otočilo. Dvě desetiny sekundy před koncem rozhodl o výsledku 3:2 Benjamin Baumgartner. Ve večerním utkání skupiny A dlouho bezradní Norové, kteří první střelu na branku vyslali až v poslední třetině, zdramatizovali utkání s Kanadou. Nakonec však favoritovi podlehli 1:4.

Barcelona si po výhře na půdě Almerie upevnila druhé místo ve španělské lize (16. května 2024 23:39)
Fotbalisté Barcelony dnes vyhráli 2:0 na hřišti poslední Almeríe a dvě kola před koncem španělské ligy si upevnili druhé místo. O vítězství hostů rozhodl dvěma góly Fermín López.

Polská tenistka Šwiateková si zahraje o třetí titul z turnaje v Římě (16. května 2024 23:38)
Světová jednička Iga Šwiateková si zahraje o třetí titul z turnaje v Římě. V semifinále si polská tenistka poradila 6:4, 6:3 s Američankou Coco Gauffovou a ve finále se utká s druhou hráčkou žebříčku Arynou Sabalenkovou z Běloruska, která přehrála Danielle Collinsovou z USA 7:5, 6:2.

První lajna Američanů zneškodnila Francii. Švédové znovu vyhráli (16. května 2024 23:26)
První formace USA v první třetině čtyřmi góly setřásla odpor Francie. Favorit nakonec zvítězil 5:0 a připsal si v Ostravě druhý triumf. Hokejisté Švédska potvrdili vynikající formu zkraje mistrovství světa, outsidera z Kazachstánu celý zápas tlačili a zvítězili 3:1. Vyhráli tak i ve svém čtvrtém duelu ve skupině B, kterou vedou už o čtyři body.

Obránce Knot a útočník Kodýtek budou v příští sezoně hrát za IFK Helsinky (16. května 2024 23:22)
Hokejový obránce Ronald Knot a útočník Petr Kodýtek budou v příští sezoně hrát za finský tým IFK Helsinky. Knot, který na sever přechází z Liberce, podepsal v novém působišti roční smlouvu. Kodýtek se do IFK přesunul z Ilvesu Tampere.

Češi jsou nejlepší, míní Schneider. Rakušané umlčeli kritiky, dál jsou hladoví (16. května 2024 22:02)
Další zápas, další šok. Útočník Benjamin Baumgartner, který gólem 0,2 sekundy před koncem rozhodl o senzačním vítězství 3:2 nad Finy, nevěřil, že jeho branka bude platit. Překvapivý triumf na mistrovství světa v Praze označil za mimořádný okamžik pro celý rakouský hokej.

Úchvatný zápas číslo 7! Ústí zkrotilo „bestii“ a poprvé v dějinách je ve finále (16. května 2024 21:50)
Strhující, úchvatné, epické. Ze sedmého zápasu se ústečtí basketbalisté dostali do sedmého nebe. Sluneta je poprvé v dějinách ve finále NBL, poprvé medailová, poprvé si zahraje o titul! Ve čtvrtek doma před natřískanou halou v poslední čtvrtině rozstřílela rivala Děčín, triumfovala 93:77, úžasnou semifinálovou sérii urvala 4:3 na zápasy a ve zlaté bitvě bude čelit znovu probuzenému gigantovi Nymburku. Fanouškům pobitých Válečníků pukala srdce, vicemistři svůj loňský úspěch neobhájí.

V předběžné nominaci Nizozemska na Euro je i zraněný záložník De Jong (16. května 2024 21:50)
V předběžné třicetičlenné nominaci fotbalistů Nizozemska mistrovství Evropy, které v Německu odstartuje 14. června, je i zraněný záložník Barcelony Frenkie de Jong. Informovala o tom agentura Reuters.

V předběžné nominaci Francie na Euro nečekaně figuruje i Kanté (16. května 2024 21:48)
V předběžné nominaci francouzských fotbalistů na mistrovství Evropy se překvapivě objevil i záložník N’Golo Kanté. Trenér Didier Deschamps povolal také nováčka, jednadvacetiletého útočníka Bradleyho Barcolu z Paris St. Germain. Informovala o tom agentura AFP.

Basketbalistky 3x3 se díky výhře nad Chile udržely v boji o postup na OH (16. května 2024 21:10)
České basketbalistky mají po úvodním dni olympijské kvalifikace ve hře 3x3 bilanci jedné výhry a jedné porážky a drží šanci na postup ze skupiny B. Svěřenkyně trenérky Michaely Uhrové nejprve podlehly Litvě po dramatické koncovce 19:21, poté ale stejným poměrem porazily v prodloužení Chile. Vystoupení v základní skupině zakončí v sobotu proti dosud neporažené Kanadě. Do vyřazovací fáze v maďarském Debrecínu projdou první dva celky.

Je to kudla do zad, kritizoval kouč Zlína výkon dvou hráčů v záchranářské řeži (16. května 2024 20:45)
Už to s nimi vypadalo bledě, když doma s Českými Budějovicemi prohrávali a Karviná vedla nad Bohemians. Gólová dorážka střídajícího žolíka Filipa Žáka ale udržela fotbalisty Zlína ve hře o baráž, záchranu si můžou uhrát pořád sami. O lepší výsledek je připravilo přísné vyloučení Schánělce. „Je to škoda. Remíza je málo, chtěli jsme odskočit z posledního místa,“ litoval Žák.

To už je na psychologa! láteřil Veselý. Po porážce s Karvinou se styděl i omlouval (16. května 2024 20:43)
Sám nechápal, co se po změně stran stalo. Jeho svěřenci během šesti minut přišli o vedení, ve druhém poločase podali mdlý výkon a ve třetím kole nadstavby podlehli Karviné 1:3. „Hráči můžou být rádi, že někteří fanoušci odešli, což bylo ještě docela mírné. Já být na tribuně, tak nadávám mnohem víc,“ soptil Jaroslav Veselý, trenér fotbalistů Bohemians.

Počkám, jak se budu cítit jako máma. Kvitová o návratu i výběru jména (16. května 2024 20:00)
Sport z jejího života nezmizel. Jakmile jsme rozhovor dokončili, popadla tašku a šla si zacvičit. Raketa už v té tašce ale několik měsíců není. A kdo ví, jestli na vrcholové úrovni ještě někdy bude. Teď má totiž Petra Kvitová, nejlepší česká tenistka posledních let, jiné starosti – za pár týdnů se poprvé stane mámou.

Ronaldo je podle magazínu Forbes počtvrté nejlépe placeným sportovcem (16. května 2024 19:47)
Fotbalový kanonýr Cristiano Ronaldo se počtvrté v kariéře stal nejlépe placeným sportovcem světa. Na druhé místo se v pořadí magazínu Forbes po přestupu na okruh LIV, který štědře dotuje Saúdská Arábie, posunul golfista Jon Rahm.

Jablonec má jistou záchranu, Zlín zůstal poslední, nepolepšily si ani Budějovice (16. května 2024 19:05)
Fotbalová liga má další jistotu. Ve třetím kole nadstavby si definitivní záchranu vybojoval Jablonec, který porazil Pardubice 3:0. Přitom k zachování prvoligové příslušnosti by oběma soupeřům stačila remíza. Poslední zůstává Zlín, který remizoval s předposledními Českými Budějovicemi 1:1. Oba týmy v nejlepším případě půjdou do baráže. Karviná vyhrála na Bohemians a má ještě teoretickou naději, že se baráži vyhne. Pardubice k jisté záchraně potřebují bod.

Volejbalistky vstoupily do Evropské ligy hladkou výhrou nad Rakouskem (16. května 2024 19:04)
České volejbalistky vstoupily vítězně do zlaté Evropské ligy. Nováčka soutěže Rakousko doma v Teplicích porazily 3:0 po setech 25:10, 25:9 a 25:19. Trenér Jannis Athanasopulos dal příležitost všem reprezentantkám. Nejužitečnější hráčkou utkání byla vyhlášena česká kapitánka Michaela Mlejnková, která nasbírala deset bodů. Stejnou bilanci měla univerzálka Gabriela Orvošová.

Bohemians - Karviná 1:3, hosté prohráli poločas, pak během chvíle duel otočili (16. května 2024 18:57)
Karvinští fotbalisté udělali důležitý krok k tomu, aby se vyhnuli přímému sestupu z první ligy. Ve třetím kole nadstavby vyhráli na Bohemians 3:1, kteří už měli od minule jistou záchranu. Karvinští prohráli poločas, ale krátce po půli dvěma góly v rozmezí šesti minut otočili. Třetí gól přidali v závěru. Karviná má dvoubodový náskok na poslední Zlín.

Jablonec - Pardubice 3:0, domácí rozhodli po pauze a mají jistou záchranu (16. května 2024 18:57)
Jablonečtí fotbalisté mají jistou záchranu v první lize. Ve třetím kole nadstavby porazili Pardubice 3:0 a už nemohou klesnout ani na barážovou příčku. Souboj rozhodli po přestávce, kdy skórovali Polidar, Kratochvíl a střídající Náprstek. Pokud by duel skončil remízou, jistou záchranu by měla obě mužstva.

Zlín - České Budějovice 1:1, domácí prohrávali, i v deseti sahali po vítězství (16. května 2024 18:56)
Souboj posledního s předposledním vítěze nemá. Zlínští fotbalisté ve třetím kole nadstavby remizovali s Českými Budějovicemi 1:1. Hosté vedli krátce po pauze poté, co brankář Dostál podběhl centr a Tranziska hlavou trefil odkrytou bránu. Z dorážky vyrovnal Žák. Následně byl vyloučen zlínský Schánělec. V závěru domácí Slončík trefil břevno.

Zkušený obránce Řezník po třinácti sezonách ukončí působení v Plzni (16. května 2024 18:44)
Obránce Radim Řezník po sezoně opustí plzeňské fotbalisty. Pětatřicetiletému bekovi v létě skončí ve Viktorii smlouva a vedení aktuálně třetího týmu tabulky ji podle očekávání neprodlouží. Západočeši o tom informovali na svých internetových stránkách.