Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online staré hry
zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců. Portál divoch.net zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců.

Zprávy ze sportu

Zobrazeny zprávy 21 až 40 z celkem 58 zpráv
Předchozí  Následující

Klukům jsem pořádný výkon dlužil, řekl karvinský brankář Mokroš po zisku titulu (25. května 2024 19:35)
Karvinští házenkáři slaví po dvou letech mistrovský titul. Ve čtvrtém finálovém utkání extraligy porazili Plzeň 35:27 a v celé sérii zvítězili 3:1. K rozhodující výhře výrazně přispěl i gólman Petr Mokroš.

Pastrňák: Střelecká forma není k nalezení. Ale moje góly nepotřebujeme (25. května 2024 19:33)
Na gól David Pastrňák po třech zápasech v české reprezentaci pořád čeká. „Nepotřebujeme je!“ hlásil útočník národního týmu po vítězství v semifinále šampionátu nad hokejisty Švédska 7:3. A rozplýval se: „Narozeniny moc neslavím, ale tyhle si budu pamatovat. Krásný den. Přijel jsem do neskutečného týmu.“

Golfistka Spilková se na turnaji LET v Évianu posunula na konečné páté místo (25. května 2024 19:25)
Golfistka Klára Davidson Spilková obsadila dělené páté místo na turnaji Ladies European Tour v Évianu a zaznamenala druhý nejlepší výsledek v sezoně. V dubnu byla dlouholetá česká jednička v australském Bonville čtvrtá na turnaji, jenž byl kvůli dešti zkrácen na pouhé jedno kolo.

Švédská média po semifinálovém debaklu s Českem: Byla to noční můra (25. května 2024 18:56)
Noční můrou byl pro švédský hokejový tým jeho semifinálový zápas na mistrovství světa s Českem, který čeští hokejisté jasně vyhráli 7:3. Uvedla to na svém webu švédská televize SVT. Podle deníku Aftonbladet Čechům pomohli rozhodčí, kteří udělali velkou chybu, když za zákrok loktem na Isaca Lundeströma nevyloučili obránce Jana Ruttu do konce utkání.

Leclerc ovládl kvalifikaci v Monaku a přerušil sérii Verstappena (25. května 2024 18:42)
Kvalifikaci na Velkou cenu Monaka formule 1 vyhrál domácí jezdec Charles Leclerc z Ferrari a ukončil letošní neporazitelnost lídra šampionátu Maxe Verstappena z Red Bullu. Šestadvacetiletý rodák z Monte Carla porazil o 154 tisícin sekundy Oscara Piastriho z McLarenu, třetí byl Leclercův týmový kolega Carlos Sainz. Verstappen skončil až šestý a přišel o šanci překonat rekordy legend Alaina Prosta a Ayrtona Senny.

Nečas po vynikajícím výkonu: Možná si dám dortík, slavit nebudu. O zlatu sním (25. května 2024 18:35)
Druhá formace rozhodla. Vstřelila čtyři góly, zařídila klíčový náskok v prostřední dvacetiminutovce. Vidět byl především hokejový útočník Martin Nečas, jenž dost možná zažil životní zápas. „To nevím, ale tím, že jde o vítězné semifinále doma v Česku, tak určitě jeden z těch nejoblíbenějších,“ hlásil po výhře 7:3 nad Švédskem.

Gudas: Nic si teď nepřipouštím. Místo semifinále si spíš pustí Okresní přebor (25. května 2024 18:14)
Hlavně se připravit. Český hokejový obránce Radko Gudas si z tak nečekaně vysoké semifinálové výhry (7:3) nad Švédskem nic nedělá a zachovává klid. „Pocity přijdou až příští týden,“ usmívá se. Veškerou pozornost totiž směřuje k nedělnímu velkému závěru domácího světového šampionátu.

Triatlonistka Kuříková uhájila místo na OH, přestože jí závod v Cagliari nevyšel (25. května 2024 18:07)
Triatlonistka Petra Kuříková si podruhé v kariéře zajistila start na olympijských hrách. Účastnické místo v závodě pod pěti kruhy uhájila, přestože dnes nedokončila závod série mistrovství světa v Cagliari. Druhá česká reprezentantka Tereza Zimovjanová obsadila v poslední soutěži, v níž bylo ještě možné získat body do kvalifikačního žebříčku, 47. místo a na postup do Paříže nedosáhla.

Anglický pohár nečekaně ovládli United, zdolali City a zajistili si místo v Evropě (25. května 2024 17:56)
Fotbalisté Manchesteru United nejslabší sezonu v Premier League přece jen napravili. Ve finále Anglického poháru porazili rivala a čerstvého mistra City 2:1 a zajistili si účast v základní skupině Evropské ligy. United o svém třináctém triumfu v FA Cupu rozhodli v závěru prvního poločasu, kdy se trefili Garnacho i Mainoo. Soupeř snížil tři minuty před koncem, v sedmiminutovém nastaven se mu srovnat nepovedlo.

Házenkáři Karviné přebrali od Plzně mistrovskou štafetu, bronz pro Lovosice (25. května 2024 17:53)
Házenkáři Karviné se po roční pauze vrátili na mistrovský trůn a vybojovali už třináctý extraligový titul. Ve čtvrtém finále porazili Plzeň 35:27 a sérii vyhráli 3:1. Bronz obhájily Lovosice.

Pogačarova královská tečka na Giru. Hirt si polepšil na osmé místo (25. května 2024 17:42)
Celý třetí týden italského Gira neskrýval Tadej Pogačar vítězné ambice pro sobotní dvacátou etapu. 184 kilometrů a dvojitý výšlap na Monte Grappa slibovaly velkolepé kulisy pro další triumf slovinského cyklisty. A když růžový muž týmu UAE skutečně zaútočil, stejně jako v předchozích pěti případech se ho soupeři ani nesnažili následovat. Jan Hirt se posunul z desátého na osmé místo celkového pořadí.

Macháč na první titul v Ženevě nedosáhl, ve finále nestačil na Ruuda (25. května 2024 17:32)
Český tenista Tomáš Macháč v Ženevě první finálovou účast na turnaji ATP Tour v titul neproměnil. Ve finále prohrál 5:7 a 3:6 s druhým nasazeným hráčem a dvojnásobným šampionem Casperem Ruudem z Norska.

Salač odstartuje do motocyklové Velké ceny Katalánska ze šesté řady (25. května 2024 17:27)
Filip Salač obsadil v kvalifikaci na nedělní Velkou cenu Katalánska 17. místo a do šestého závodu mistrovství světa odstartuje ze šesté řady. Českému jezdci se v Barceloně nepodařilo v rozhodující chvíli navázat na výsledky z tréninků, v nichž si zajistil přímý postup do druhé části kvalifikace.

Švédsko - Česko 3:7. Národní tým je ve finále MS, má jistou medaili (25. května 2024 17:20)
Na tento okamžik čekali čeští hokejisté čtrnáct let. Národní tým slaví postup do finále mistrovství světa, před naplněnou O₂ arenou zdolal v bláznivé přestřelce favorizované Švédy 7:3. Ve druhé třetině si vytvořil klíčový náskok, který už nepustil. O zlato si zahraje v neděli od 20:20 se Švýcarskem, které zdolalo Kanadu 3:2 po nájezdech.

Oznámkujte české hokejisty za výkon proti Švédsku v semifinále na MS (25. května 2024 17:08)
Oznámkujte hokejisty za výkon na MS 2024 proti Švédsku. Dávejte reprezentantům známky jako ve škole, nejlepším jedničky.

Staněk projel cílem sprintu F2 v Monte Carlu na bodovaném šestém místě (25. května 2024 16:10)
Český jezdec Roman Staněk dojel v Monte Carlu šestý ve sprintu formule 2 a připsal si tři body do pořadí šampionátu. Premiérově zvítězil Brit Taylor Barnard z AIX Racing, na kterého rodák z Valašského Meziříčí ztratil přes 13 sekund. Druhý skončil Brazilec Gabriel Bortoleto, třetí byl Nor Dennis Hauger.

Skeetaři Šumová a Tomeček vybojovali na ME bronz v mixu (25. května 2024 16:05)
Skeetaři Barbora Šumová a Jakub Tomeček vybojovali na mistrovství Evropy v brokové střelbě v Lonatu bronzovou medaili v soutěži smíšených dvojic. V souboji o třetí místo porazili kyperskou dvojici Panagiota Andreuová, Petro Englezudis 41:36.

Kanoistka Malíková obsadila druhé místo na SP v Poznani na neolympijském kilometru (25. května 2024 15:38)
Kanoistka Martina Malíková vybojovala na Světovém poháru v rychlostní kanoistice v Pozani druhé místo v závodě na 1000 m, v němž se za účasti pouhých šesti lodí jelo přímo finále. Deblkanoisté Jiří Minařík a Antonín Hrabal obsadili po postupu z pátečních rozjížděk šesté místo na poloviční trati 500 metrů. Hrabal pak v odpoledním individuálním startu na kanoi přidal ve finále na sprinterské dvoustovce sedmé místo.

V neděli vstoupí do Roland Garros trio Krejčíková, Bouzková a Siniaková (25. května 2024 15:30)
V úvodní den zasáhnou do Roland Garros tři z celkově sedmi zástupců českého tenistu, kteří se dostali do hlavní soutěže druhého grandslamu sezony. V neděli se na pařížské antuce představí bývalá šampionka Barbora Krejčíková, Marie Bouzková a Kateřina Siniaková.

Plážoví volejbalisté Perušič a Schweiner skončili v Espinhu devátí (25. května 2024 14:44)
Beachvolejbalisté Ondřej Perušič a David Schweiner vypadli na turnaji Pro Tour v Espinhu v osmifinále. Úřadující mistři světa prohráli s brazilskou dvojicí George, Andre 1:2 na sety a stejně jako před měsícem na předchozím turnaji kategorie Elite v Tepicu skončili na děleném devátém místě.