Zobrazeny zprávy 501 až 504 z celkem 504 zpráv
Předchozí
OBRAZEM: Ledová tříšť zasypala uprostřed veder v Mexiku auta i domy (1. července 2019 10:25)
Šest čtvrtí města Guadalajara na západě Mexika pokryla o víkendu silná vrstva ledu po prudké bouřce s intenzivním krupobitím. Na některých místech se vytvořil až půldruhého metru vysoký ledový krunýř. Do ulic pětimilionové aglomerace proto musela vyjet odklízecí technika. Živel sice napáchal hmotné škody, ale nikoho nezranil.
Loví velryby opět ve velkém. Japonci se už nezaštiťují „vědeckými důvody“ (1. července 2019 08:30)
Japonsko po 31 letech obnovilo komerční lov velryb. Pět lodí už v pondělí ráno vyrazilo z ostrova Hokkaidó, další budou následovat, informovala agentura Kjódó. Země na konci loňského roku vystoupila z Mezinárodní velrybářské komise (IWC). Rybáři doufají, že si mladá generace zvykne maso jíst.
Letadlo v Texasu při startu narazilo do hangáru, zahynulo všech deset lidí (1. července 2019 06:49)
Malé letadlo v americkém Texasu nezvládlo start a narazilo do hangáru. Při nehodě zahynulo všech deset lidí na palubě. Událost se stala na letišti Addison asi 24 kilometrů severně od Dallasu.
Moderátoři vyhlásili sbírku na kapitánku ze Sea Watch, vybrali už miliony (1. července 2019 06:17)
Dva němečtí televizní moderátoři vyhlásili sbírku na pomoc zadržené kapitánce lodi s migranty Carole Racketeové, které hrozí pokuta a až 15 let vězení za pašeráctví. Lidé během víkendu do sbírky přispěli už více než 590 tisíci eury (asi 15 milionů korun).