Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online staré hry
zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců. Portál divoch.net zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců.

Zprávy ze sportu

Zobrazeny zprávy 1 až 20 z celkem 215 zpráv
Následující

Zrozený k dominanci. O Pogačarových wattech, tepech a fyziologii nejlepších (6. října 2024 00:00)
Na nedávném mistrovství světa v Curychu nepotěšil fanoušky jen úchvatnou jízdou pro duhový dres. Těm, kteří hltají data a čísla, Slovinec Tadej Pogačar poodhalil něco o tom, jak funguje jeho výjimečné tělo. Navštívil podcast The Drive kanadsko-amerického lékaře Petera Attii. Usadil se do křesla, před sebou mikrofon a rozhovořil se. O své tepové frekvenci, wattech, váze, přístupu k tréninkům.

Real porazil Villarreal a dotáhl se na čelo. Král odehrál za Espaňol celý zápas (5. října 2024 23:46)
Fotbalisté druhého Realu Madrid v 9. kole španělské ligy doma porazili třetí Villarreal 2:0 a bodově se dotáhli na vedoucí Barcelonu, jež má k dobru nedělní zápas s Alavésem. Espaňol Barcelona zdolal Mallorcu 2:1 a uspěl po sérii tří porážek. Český záložník Alex Král odehrál za vítěze celé utkání.

Nymburk po velkém obratu v poslední čtvrtině porazil basketbalisty Pardubic (5. října 2024 23:23)
Nymburští basketbalisté porazili 94:89 Pardubice a vyhráli i třetí zápas nové ligové sezony. Obhájci titulu o vítězství rozhodli velkým obratem v poslední čtvrtině, kterou ovládli 32:10.

Kozel po demolici Liberce: Tohle nikoho nenapadlo. Satisfakce? Silné slovo (5. října 2024 23:03)
Po podještědském derby rozdával úsměvy na všechny strany a kotel jabloneckých fanoušků skandoval jeho jméno. Luboš Kozel dovedl fotbalisty Jablonce k historicky nejvyšší výhře 5:0 nad rivalským Libercem, který ještě na jaře trénoval, ale nové vedení Slovanu už o něj nestálo.

Volejbalové mistryně Šelmy po prohře s Prostějovem porazily Šternberk (5. října 2024 22:32)
Volejbalové mistryně Šelmy Brno další ztrátu bodů v extralize nedopustily. Po prohře v Prostějově 2:3 přehrály ve druhém kole Šternberk. I když poslední tým minulé sezony deklasovaly ve druhém setu 25:9, následnou sadu získal šternberský tým, ale pak už znovu dominovaly Šelmy a zvítězily 3:1.

Liberec - Jablonec 0:5, debakl v derby pod Ještědem. Hosté zářili ve druhé půli (5. října 2024 21:57)
Sobotní podještědské derby přineslo nečekaný výsledek. Domácí fotbalisté Liberce podlehli Jablonci vysoko 0:5, přestože po půli prohrávali pouze 0:1. Na debaklu se podíleli čtyři různí střelci, vlastní gól si dal Ševínský a v závěru viděl červenou kartu Frýdek za surový zákrok.

Hokejisté Sokolova zdolali Chomutov a vedou první ligu už o čtyři body (5. října 2024 20:56)
Hokejisté Sokolova porazili v 8. kole první ligy po obratu doma nováčka Chomutov 3:2 po samostatných nájezdech a jejich náskok v čele tabulky se zvýšil na čtyři body. Na druhou pozici se posunuly Litoměřice po výhře 4:1 na ledě Vsetína, který klesl ze druhého na čtvrté místo. Předstihl jej také Zlín díky vítězství v Porubě 4:2.

Házenkáři Maloměřic slavili v souboji nejhorších týmů extraligy první výhru (5. října 2024 20:50)
Házenkáři Maloměřic v souboji nejhorších celků dosavadního průběhu extraligy porazili 34:28 Strakonice a připsali si první vítězství v sezoně. Domácí naopak prohráli i počtvrté a jsou poslední v tabulce.

Vyloučení číslo 29. Masopust a Pluskal by ani nemohli hrát ligu, čertil se Rada (5. října 2024 20:27)
Červená karta s pořadovým číslem 29. Neradostnou ligovou statistiku rozšířil teplický obránce Matěj Radosta. Jeho vyloučení v sobotním zápase s pražskou Duklou sice nikdo nerozporoval, ale i hostující kouč Petr Rada se podivoval červenému trendu v nejvyšší fotbalové soutěži.

Splněný sen, zářil Jaroš a slyšel chválu. Dobře, že jsme ho nepustili, řekl kouč (5. října 2024 20:14)
Do brány ho dostala souhra okolností. Jednička se zničehonic zranila, dvojka onemocněla a v mžiku stojí český gólman Vítězslav Jaroš v liverpoolském dresu připraven naskočit z lavičky. „Je to skvělý pocit, takový, o kterém sníte jako malí,“ vykládal pro klubovou televizi po vítězství 1:0 nad Crystal Palace. Třiadvacetiletý talent při svém debutu v soutěži odchytal závěrečných jedenáct minut, během nichž měl dost práce.

Skleslý Kulich po prohře: Druhý gól beru na sebe. Zatím netuším, co bude dál (5. října 2024 19:56)
Neprožil ideální zápas. Zakončil ho bez střeleckého pokusu, neodpustil si zbytečné vyloučení, na ledě se ocitl u dvou inkasovaných branek. Chvílemi bylo cítit, že si Jiří Kulich na ostré tempo NHL pořád zvyká. „Výkon nehodnotím pozitivně,“ povzdechl si talentovaný hokejista poté, co Buffalo i ve druhém utkání v Praze podlehlo New Jersey (1:3).

Chrudim jasně podlehla v druhé lize Žižkovu a může přijít o první místo (5. října 2024 19:32)
Vedoucí tým druhé fotbalové ligy Chrudim ve 12. kole utrpěla doma debakl 1:5 s Viktorií Žižkov a může přijít o první místo tabulky. Devátým gólem v sezoně zpečetil vítězství hostů nejlepší střelec soutěže Tomáš Necid, který přišel na hřiště až v nastaveném čase a po několika sekundách skóroval. Dvě branky dal Jiří Sodoma. Trápící se Zbrojovka Brno jen remizovala s Vlašimí 2:2 a Táborsko hrálo s Líšní 1:1.

Florbalisté mistrovských Střešovic vyhráli na hřišti FBC Ostrava (5. října 2024 19:27)
Florbalisté mistrovského Tatranu Střešovice vyhráli ve 4. kole superligy na hřišti FBC Ostrava 8:5 a po úvodní porážce v německém Chemnitzu s Bohemians 3:6 uspěli potřetí za sebou.

Leverkusen ztratil dvougólový náskok s nováčkem, Schick hrál dvacet minut (5. října 2024 19:13)
Úřadující mistr německé fotbalové ligy Leverkusen doma jen remizoval s nováčkem z Kielu 2:2, i když vedl 2:0. Útočník Patrik Schick nastoupil za domácí v 70. minutě, po jeho příchodu už se skóre nezměnilo. Union Berlín doma zdolal Dortmund 2:1 a přeskočil svého soupeře v tabulce.

New Jersey - Buffalo 3:1. Druhé pražské porážce Sabres nezabránil ani Kulich (5. října 2024 19:06)
Jiný den, stejný vítěz. Také druhé utkání zámořské NHL v Praze zvládli vítězně hokejisté New Jersey, kteří se tentokrát museli obejít bez Ondřeje Paláta. Jediným z českých zástupců na ledě tak byl Jiří Kulich, jenž na rozdíl od pátečního duelu dostal důvěru. Ani on ale nezabránil porážce Buffala 1:3.

Č. Budějovice - Slovácko 0:2, domácí dál čekají na první výhru. Rozhodl Havlík (5. října 2024 18:51)
Zbytek tabulky už jim začíná utíkat, fotbalisté Českých Budějovic ale ani v 11. kole Chance Ligy nezvítězili a doma podlehli Slovácku 0:2. Rozhodl Havlíkův gól z penalty, před koncem navyšoval skóre Blahút.

Jaroš debutoval za Liverpool. S výhrou City i Arsenal, slaví i Souček (5. října 2024 18:33)
Takovou šanci ani nečekal. Kvůli zranění liverpoolské brankářské jedničky Alissona šel do hry jedenáct minut před koncem český gólman Vítězslav Jaroš, jenž při debutu v soutěži neinkasoval a v sedmém kole oslavil vítězství 1:0. Výhry braly také Manchester City a Arsenal, český záložník Tomáš Souček má za sebou celý duel proti Ipswichi, s nímž si West Ham poradil vysoko 4:1.

Teplice - Dukla 1:1, domácí nevyužili převahu. Nakonec berou jen bod (5. října 2024 18:24)
Byl to důležitý souboj na spodku tabulky. Lépe do něj vstoupili tepličtí fotbalisté, kteří v 11. kole Chance Ligy proti Dukle vedli díky Jásirovi. Ve druhé půli ale srovnal hostující Mešanovič, domácí pak srazilo Radostovo vyloučení a nakonec i přes počáteční převahu berou jen bod za remízu 1:1. Pražský nováček soutěže se posunul na 13. příčku neúplné tabulky, Teplice jsou nadále předposlední o bod za dnešním soupeřem.

Příšerný výkon, kál se sudí Pechanec. V Karviné naštval trenéry kvůli červeným (5. října 2024 17:56)
Dohromady vyloučil tři hráče, jenže dvě červené karty v utkání mezi fotbalisty Karviné a Hradce Králové nakonec po konzultaci s videorozhodčím odvolal. Do bezbrankového zápasu 11. kola Chance Ligy vnesl rozhodčí Ondřej Pechanec zmatek, což ještě přímo na hřišti dali najevo oba trenéři.

Pogačar po dalším sólu vyhrál první závod v duhovém dresu šampiona (5. října 2024 17:41)
Cyklistický fenomén Tadej Pogačar necelý týden po triumfu na světovém šampionátu vyhrál svůj první závod v duhovém dresu. Šestadvacetiletý Slovinec ovládl stejně jako minulou neděli v Curychu po sólovém úniku italskou klasiku Giro dell’Emilia a připsal si 24. výhru v sezoně a 87. v kariéře.