Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online staré hry
zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců. Portál divoch.net zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců.

Zprávy ze sportu

Zobrazeny zprávy 41 až 60 z celkem 372 zpráv
Předchozí  Následující

A kde jsou tkaničky? O revoluci bot na běh. I díky nim padají rekordy (11. srpna 2024 00:00)
Možná vás to video zaujalo také. Robotické rameno objíždí ševcovské kopyto a v nepřetržitém proudu na něj stříká jakousi látku. Těleso se zhmotňuje, až je konečně jasno. Běžecká bota! Rovněž vás napadlo slovo sci-fi? Že jde o jakýsi vesmírný výtvor z daleké budoucnosti? Ale kdeže. To jen švýcarská značka On představila, jak vyrábí nový model pro olympijský maraton v Paříži.

Vzpěrač Kučera byl při debutu na OH jedenáctý, potřetí vyhrál Talachadze (10. srpna 2024 23:37)
Zdravotně indisponovaný český vzpěrač Kamil Kučera obsadil při svém olympijském debutu v Paříži jedenácté místo ve váze nad 102 kg. Potřetí za sebou ovládl supertěžkou kategorii gruzínský favorit Laša Talachadze.

Švédové Ahman s Hellvigem korunovali skvělou sezonu olympijským zlatem (10. srpna 2024 23:36)
Švédští beachvolejbalisté David Ahman s Jonatanem Hellvigem nedali ve finále olympijských her šanci Němcům Nilsi Ehlersovi a Clemensi Wicklerovi a po výhře 21:10, 21:13 získali zlato. Dvojnásobní evropští šampioni a stříbrní z loňského mistrovství světa potvrdili pod Eiffelovou věží pozici nasazených jedniček a korunovali skvělou sezonu. Jejich fináloví přemožitelé z šampionátu v Mexiku Ondřej Perušič a David Schweiner obsadili v Paříži po vyřazení v osmifinále dělené deváté místo.

Dodatečný odečet bodů a propad. Cyklisté Rugovac a Voneš skončili sedmí (10. srpna 2024 23:29)
Čeští dráhaři Jan Voneš a Denis Rugovac skončili na olympijských hrách v Paříži v madisonu sedmí. Olympijskými šampiony se stali překvapivě Portugalci Iúri Leitao a Rui Oliveira. Stříbro získali Italové Simone Consonni s Eliou Vivianim, třetí byli Dánové Niklas Larsen a Michael Mörköv.

Zápasník Petriašvili udělal i poslední krok vzhůru, vyhrál kategorii do 125 kg (10. srpna 2024 23:25)
Olympijským vítězem mezi volnostylaři kategorie do 125 kilogramů se v Paříži stal gruzínský zápasník Geno Petriašvili. Ve váze do 74 kg zvítězil Uzbek Razambek Džamalov. Mezi ženami kategorie do 62 kg se radovala Japoka Sakura Motokiová.

15. DEN OH: Dvojnásobná radost. Zlatého Dostála doplnila bronzová Ogrodníková (10. srpna 2024 23:17)
Kajakář Josef Dostál fantasticky navázal na kanoistu Martina Fuksu a zařídil pro Česko už třetí olympijské zlato. V oštěpařském finále šokovala svým nejdelším hodem za poslední tři roky Nikola Ogrodníková, která české výpravě vybojovala první atletickou medaili. Výškař Jan Štefela ve finále skončil devátý. Slibně rozjeté semifinále v závěru promrhala moderní pětibojařka Veronika Novotná, dál ale prošla její kolegyně Lucie Hlaváčková. Veškeré dění sledujeme v podrobné online reportáži.

Ogrodníková: Olympijská medailistka? Co se to stalo? Zní to nádherně, snově (10. srpna 2024 23:15)
Byla jako Alenka, pardon Nikola, v říši divů. „Já nevím, co mám říct. Mně to ještě nedochází, protože nevím, co se na stadionu vůbec stalo,“ vykládala Nikola Ogrodníková nedlouho poté, co se stala majitelkou olympijského bronzu. Vzápětí se sama od sebe rozpovídala o příhodě, která finále předcházela.

Čínská dvojčata ovládla na OH závod dvojic v synchronizovaném plavání (10. srpna 2024 22:47)
Čínské akvabely Wang Liou-i a Wang Čchien-i získaly zlaté olympijské medaile v soutěži dvojic. Sedmadvacetiletá dvojčata, která už v Paříži slavila vítězství v závodě družstev, porazila britský pár Kate Shortmanová, Isabella Thorpeová. Bronz vybojovala další dvojčata Bregje a Noortje de Brouwerovy z Nizozemska.

CAS nařizuje: Bronz v prostných dostane rumunská gymnastka Barbosuaová (10. srpna 2024 22:37)
Sportovní arbitrážní soud vyhověl odvolání rumunské gymnastky Any Barbosuové proti výsledku pondělního finále cvičení na prostných na olympijských hrách v Paříži. CAS rozhodl, že se má Barbosuová posunout na bronzovou pozici místo Američanky Jordan Chilesové. Mezinárodní federace FIG následně změnu výsledků potvrdila.

Po Chalífové je olympijskou vítězkou také boxerka Lin Jü-tching z Tchaj-wanu (10. srpna 2024 22:25)
Boxerka Lin Jü-tching z Tchaj-wanu, která byla loni diskvalifikována z mistrovství světa kvůli pochybnostem o oprávněnosti startu v ženské kategorii, získala olympijské zlato ve váze do 57 kg. Dvojnásobná světová šampionka porazila v areálu Roland Garros ve finále pérové váhy 5:0 na body Julii Szermetovou z Polska.

Olympijským vítězem v breakdance je kanadský "b-boy" Phil Wizard (10. srpna 2024 22:17)
Olympijským vítězem v breakdance se v pařížské premiéře pod pěti kruhy stal Kanaďan s přezdívkou Phil Wizard, jenž ve finálové bitvě porazil domácího Francouze Danyho Danna. Bronz v tomto akrobatickém odvětví tance za doprovodu hiphopové hudby získal dvojnásobný mistr světa Victor z USA.

Slavia - Olomouc 2:0, domácí od začátku vedli. Neškodné hosty dorazili v závěru (10. srpna 2024 22:16)
Ve druhém poločase na bránu vystřelili jen jednou, přesto se slávističtí fotbalisté radovali z pohodového vítězství, když ve čtvrtém kole Chance Ligy porazili Sigmu Olomouc 2:0. Pojistku před koncem přidal střídající Diouf, skóre otevřel velmi rychle Jurečka v sedmé minutě z penalty. Hosté se nezmohli ani na pořádnou šanci.

Senzační bronz Ogrodníkové! Oštěpařka šokovala třetím pokusem (10. srpna 2024 22:10)
Na základě nedávných výkonů nastupovala Nikola Ogrodníková do finále jako outsiderka. Ve třetí sérii však česká reprezentantka poslala oštěp na metu 63,68, o dva metry přehodila své sezonní maximum a posunula se na bronzovou pozici. Nikdo už ji neohrozil a Ogrodníková tak české výpravě zajistila první atletickou medaili na hrách v Paříži. Výškař Jan Štefela skončil ve finále devátý.

Fotbalistky USA mají páté olympijské zlato, ve finále zvítězily nad Brazílií 1:0 (10. srpna 2024 22:09)
Fotbalistky Spojených států amerických popáté vyhrály olympijský turnaj. V pařížském finále porazily 1:0 Brazílii, které ani třetí pokus dosáhnout na zlato nevyšel. Rozhodla branka Mallory Swansonové z 57. minuty. Bronz získaly Němky, které v pátečním utkání o třetí místo zdolaly v Lyonu španělské mistryně světa rovněž 1:0.

Střídat Rosse? A co ostatní výkony? Já viděl pozitiva, divil se Friis kritice (10. srpna 2024 21:33)
Tak trochu nechápal, že po vítězném zápase na hřišti soupeře čelil na tiskové konferenci vesměs negativním otázkám. Na stopera Mathiase Rosse, na hru obrany. „A přitom já tam viděl pozitiva. Určitě dobrý přístup a například i to, jak se kluci vyrovnali se situací, když jsme prohrávali,“ řekl s úsměvem kouč sparťanských fotbalistů Lars Friis po sobotní ligové výhře 2:1 na Bohemians.

OBRAZEM: Od Zátopkové a Železného až po Ogrodníkovou. Když oštěpaři září (10. srpna 2024 21:21)
Co v Paříži nedokázal Jakub Vadlejch, to se poněkud nečekaně povedlo bronzové Nikole Ogrodníkové. Před ní se ale blýskli jiní. Vzpomeňte na fenomenální Barboru Špotákovou, Jana Železného či Danu Zátopkovou. Podívejte se, jak šel čas s českými atlety, kteří na olympijských hrách excelovali právě v hodu oštěpem.

Ve finále Czech Open jsou florbalisté Střešovic a poprvé ženy Olomouce (10. srpna 2024 21:03)
Florbalisté Tatranu Střešovice porazili v semifinále Czech Open v Praze Vítkovice 7:4 a v neděli od 16:30 se v UNYP aréně na Podvinném mlýně utkají se švédský celkem Pixbo Wallenstam. Mezi ženami si zahraje poprvé o triumf Olomouc, která zvítězila nad Tatranem Střešovice 3:2. V neděli ji od 13:00 čeká také Pixbo.

Prezident MOV Bach oznámil, že příští rok už nebude usilovat o znovuzvolení (10. srpna 2024 20:07)
Thomas Bach uvedl, že v příštím roce po vypršení svého druhého funkčního období skončí v roli prezidenta Mezinárodního olympijského výboru (MOV) a nebude se ucházet o znovuzvolení. Sedmdesátiletý německý funkcionář je v čele organizace od roku 2013, kdy vystřídal Belgičana Jacquese Roggeho.

Aldžandí je prvním egyptským vítězem v moderním pětiboji na OH (10. srpna 2024 19:50)
Ahmad Aldžandí se stal v Paříži prvním egyptským olympijským vítězem v moderním pětiboji a vylepšil stříbro z Tokia. Čtyřiadvacetiletý favorit v poslední mužské olympijské soutěži s jízdou na koni vyhrál před Japoncem Taišu Satem a Italem Giorgiem Malanem.

Brazilské volejbalistky porazily v souboji o olympijský bronz Turecko (10. srpna 2024 19:37)
Brazilské volejbalistky porazily v Paříži v souboji o bronz Turecko 3:1 a z posledních pěti olympijských her mají čtvrtou medaili. V Pekingu a Londýně braly brazilské hráčky zlato, doma v Riu de Janeiro vyšly naprázdno a před třemi lety v Tokiu prohrály ve finále s Američankami. Turecký tým na první medailový úspěch na OH dál čeká.