Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online staré hry
zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců. Portál divoch.net zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců.

Zprávy ze sportu

Zobrazeny zprávy 121 až 140 z celkem 372 zpráv
Předchozí  Následující

14. DEN OH: Druhé české zlato vybojoval Fuksa. Lezec Ondra skončil šestý (9. srpna 2024 19:53)
Česká výprava se v závěru olympijských her v Paříži přece jen dočkala další medaile a dokonce zlaté. Postaral se o ní rychlostní kanoista Martin Fuksa, který suverénně ovládl finálový závod na 1000 metrů. Další čeští finalisté dnes skončili pod stupni vítězů. Deblkajak Daniel Havel a Jakub Špicar obsadil sedmé místo, lezec Adam Ondra po pokaženém boulderingu skončil celkově šestý. Moderní pětibojaři se do závěrečných bojů nedostali.

Děda plakal, táta chtěl řvát. Co prožíval Fuksič tým během zlatého závodu (9. srpna 2024 19:27)
Dědeček Josef líčil, jak posledních dvě stě metrů vnukova závodu ani neviděl: „Rozbrečel jsem se.“ Otec Petr zase litoval, že nemohl jet kolem jezera na kole, jak bývá zvykem: „Na něm si totiž můžete pořádně zařvat a nervy z vás vyletí. Tady si zakřičíte akorát z tribuny nebo u televize.“

Bronzový Félix. Francii pobláznil 17letý úkaz s brýlemi a čínským držením pálky (9. srpna 2024 19:05)
Dva bronzy z premiérové olympiády? Parádní bilance. Obzvlášť když je vám teprve sedmnáct let a hry se konají ve vaší domovské zemi. Stolní tenista Félix Lebrun je díky tomuto zápisu miláčkem celé Francie. Během turnaje mu přišel zafandit například legendární fotbalista Zinedine Zidane, i jeho nadchla mladíkova energie. Talentovaný hráč kromě zarputilosti a bezbřehého nadšení sází i na specifické a v dnešní době už málo vídané držení pálky.

V golfu před finále vedou Metrauxová a Koová, Spilková poskočila na 32. místo (9. srpna 2024 18:55)
Švýcarská golfistka Morgane Metrauxová udržela po třetím kole vedení v olympijském turnaji, ale dotáhla se na ni Novozélanďanka Lydia Koová. Klára Davidson Spilková pokračovala v Paříži ve zlepšených výkonech a po 77 a 73 ranách z předchozích dnů poprvé pokořila par hřiště. Se 70 údery zaznamenala skóre -2 a posunula se na 32. místo.

Volejbalisté Spojených států porazili mistry světa a mají olympijský bronz (9. srpna 2024 18:49)
Američtí volejbalisté získali po osmi letech olympijský bronz a celkově šestou medaili z her. Italské mistry světa porazili v Paříži 3:0 po těsných setech 25:23, 30:28 a 26:24. Matt Anderson a David Smith se dočkali druhé medaile při čtvrté účasti pod pěti kruhy.

Varfolomeevová získala první zlato pro Německo v moderní gymnastice (9. srpna 2024 18:19)
Darja Varfolomeevová získala na pařížských hrách pro Německo první zlato v moderní gymnastice v olympijské historii. Sedmnáctiletá rodačka z Ruska ovládla čtyřboj a navázala na šest titulů mistryně světa.

Bulharský vzpěrač Nasar pokořil na cestě za zlatem dva světové rekordy (9. srpna 2024 18:16)
Druhé bulharské zlato na olympijských hrách v Paříži získal vzpěrač Karlos Nasar ve váze do 89 kg. Jedenadvacetiletý rodák právě z francouzské metropole v soutěži vytvořil světové rekordy v nadhozu i dvojboji. Ženské kategorii do 71 kg kralovala Olivia Reevesová a vybojovala pro Spojené státy první vzpěračské zlato po 24 letech.

Čína ovládla i popáté olympijskou soutěž družstev stolních tenistů (9. srpna 2024 18:10)
Čínští stolní tenisté ovládli i popáté na olympijských hrách soutěž družstev. Ve finále v Paříži potvrdili svou nadvládu v disciplíně od jejího zavedení do programu her v Pekingu 2008 a Švédsko porazili 3:0 na zápasy. Seveřané, kteří se do medailových bojů pod pěti kruhy dostali poprvé, ale ve všech duelech favoritům vzdorovali a prohráli je až v pěti setech.

Bittner si v závodě Kolem Burgosu připsal druhé etapové vítězství (9. srpna 2024 18:06)
Jedenadvacetiletý český cyklista Pavel Bittner vybojoval na závěr závodu Kolem Burgosu druhé etapové vítězství mezi profesionály. Po premiérovém triumfu, který ve Španělsku oslavil ve spurtu úvodní etapy, v pátek závod uzavřel dalším sprinterským úspěchem. Vydařený týden navíc zakončil jako vítěz bodovací soutěže.

Kolegové o Ondrovi: Medaili nemá, aura mu zůstala. Legendou je díky jiným věcem (9. srpna 2024 17:09)
Poté, co sportovní lezec Adam Ondra dosáhl v první části olympijského finále, tedy boulderingu, pouhých 24,1 bodu ze sta možných, ozvaly se v prostoru brněnského Hangaru zklamané povzdechy. Právě zde má Ondra svou tréninkovou základnu, ve které se v pátek sešli jeho známí i další lezci, aby jej na dálku podpořili v úsilí o medaili z Paříže.

Ondrova útěcha: Obtížnost jsem lezl o čest. Potenciální zlato na ní je náplastí (9. srpna 2024 16:59)
Až neuvěřitelně dlouhé, více než hodinové mediální kolečko absolvoval po závodě Adam Ondra. Reportéři z celého světa s ním chtěli hovořit, i když mezi medailisty nepatřil. A tak mluvil a mluvil, neustále ochotný, usmívající se. Přesto, že skončil v kombinaci šestý a že vysněnou medaili nemá.

Čchen I-wen opanovala i skoky z prkna a má v Paříži druhé zlato (9. srpna 2024 16:48)
Skokanka do vody Čchen I-wen vyhrála na olympijských hrách individuální závod žen na třímetrovém prkně. Čína získala v Paříži zlato i v sedmé soutěži a může jako první země ovládnout všech osm disciplín. V Tokiu skokanské velmoci jeden titul unikl.

Takhle to bylo napsané! Fuksovi přáli zlato i soupeři. Pomohl mu hlavně klid (9. srpna 2024 16:42)
Když dorazil do mixzóny, na krku se mu už houpala zlatá medaile. Vzal ji do ruky, dlouze se na ni zadíval. „Aaaaj, ta je,“ rozesmál se kanoista Martin Fuksa. Právě olympijský triumf dosud v jeho kariéře chyběl. Tak dlouho se na něj načekal. Už ho ale má. V Paříži to dokázal.

Anglické fotbalisty po Southgateovi přebírá Carsley, zatím dočasně (9. srpna 2024 16:18)
Anglická fotbalová reprezentace bude mít po červencové rezignaci Garetha Southgatea prozatímního kouče. Tým povede dosavadní trenér jedenadvacítky Lee Carsley, oznámila anglická asociace. Carsley trénoval mládežnický výběr tři roky a loni s ním ovládl mistrovství Evropy.

Olympijské zlato mezi kitesurfery získal rakouský závodník Bontus (9. srpna 2024 16:14)
Poslední desáté zlato v olympijské jachtařské regatě v Marseille vybojoval Rakušan Valentin Bontus v nové třídě Formula Kite. Třiadvacetiletý kitesurfer vyhrál ve finále všechny jízdy a zvítězil před Slovincem Tonim Vodišekem a Maximilianem Maederem ze Singapuru.

MotoGP zpět v Brně? Elitní motorky se mohou do Česka vrátit už příští rok (9. srpna 2024 15:52)
Závody mistrovství světa silničních motocyklů by se už v příštím roce mohly vrátit na brněnský Masarykův okruh. S promotérskou společností Dorna jednají zástupci majitele Automotodromu, samospráv i Autoklubu České republiky. Informaci o jednání přinesl Radiožurnál, zdroje iDNES.cz ji potvrzují.

Modlitba pro Martu. Ženská fotbalová legenda má poslední šanci na zlato (9. srpna 2024 15:52)
Hloupější faul asi nikdy v životě neudělala. Jak se to zrovna jí mohlo stát? Nepochopíte. Vždyť pro fotbal má cit jako málokdo. Jenže tentokrát vůbec neodhadla, že Španělka Olga balon stihne odhlavičkovat, takže její levačka máchla naprázdno. A navíc nebezpečně vysoko. Příliš razantně a přímo do soupeřčiny hlavy. Jauvajs!

Moderní pětibojaři Vlach a Grycz do olympijského finále nepostoupili (9. srpna 2024 15:38)
Finále závodu moderních pětibojařů na olympijských hrách v Paříži bude bez české účasti. Po nepovedeném základním kole šermu se dnes Martin Vlach ani Marek Grycz nevešli v první semifinálové skupině mezi devět postupujících. Blíž k pokračování v soutěži měl podle očekávání pátý muž z minulých her v Tokiu Vlach, ale nestačilo mu ani dílčí vítězství v závěrečné kombinaci běhu a střelby z laserové pistole. Obsadil desáté místo s pětisekundovou ztrátou na postup. Grycz skončil mezi 18 semifinalisty čtrnáctý.

První dvě Češky vylezly na jedenáctou nejvyšší horu světa Gašerbrum I (9. srpna 2024 15:14)
Bývalé lyžařské reprezentantky Lenka Erlebachová a Karolína Grohová jako první Češky vystoupily na jedenáctou nejvyšší horu světa Gašerbrum I v pákistánském pohoří Karákóram. Na 8080 metrů vysokém vrcholu stanuly 28. července.

Bývalá překážkářka Hejnová v Paříži převzala olympijské stříbro z Londýna (9. srpna 2024 15:01)
Bývalá česká atletka Zuzana Hejnová převzala stříbrnou olympijskou medaili z her v Londýně, které se konaly v roce 2012 Novou medaili místo původního bronzu z běhu na 400 metrů překážek obdržela na olympijských hrách v Paříži. Ceremoniálu v Parku šampionů se zúčastnily i nově korunovaná vítězka Lashinda Demusová z USA a Jamajčanka Kaliese Spencerová, která původně doběhla čtvrtá.