Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online staré hry
zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců. Portál divoch.net zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců.

Zprávy ze sportu

Zobrazeny zprávy 121 až 140 z celkem 1264 zpráv
Předchozí  Následující

Krejčíková je v osmifinále, Macháč se Siniakovou vyřadili turnajové jedničky (29. července 2024 23:17)
Třetí den tenisového olympijského turnaje přinesl radost všem českým zástupcům. Do osmifinále singlu postoupila Barbora Krejčíková, jež zdolala Číňanku Wang Sin-jü 6:3, 6:2. Ve stejné fázi čtyřhry se po pondělních výhrách představí Karolína Muchová s Lindou Noskovou i Adam Pavlásek s Tomášem Macháčem, který po boku Kateřiny Siniakové prošel rovněž do čtvrtfinále mixu. V očekávaném duelu legend porazil Novak Djokovič Rafaela Nadala.

Seemanová doplavala šestá. Na zisk medaile jí scházela necelá sekunda (29. července 2024 22:44)
Plavkyně Barbora Seemanová ve finále olympijského závodu na 200 metrů volným způsobem v Paříži zopakovala svůj výsledek z Tokia, doplavala opět na šestém místě. V závodě se dlouho držela v popředí, ale ve finiši na nejlepší soupeřky nestačila, na bronz ztratila 92 setin. Zvítězila Australanka Mollie O’Callaghanová před krajankou Ariarne Titmusovou a Siobhan Bernadette Haugheyovou z Hongkongu.

3. DEN OH: Šestá místa Rohana a Seemanové, neúspěchy na střelbě a v šermu (29. července 2024 22:34)
Českým maximem na OH v Paříži jsou po pondělních soutěžích šestá místa. Na dohled stupům vítězů shodně skončili vodní slalomář Rohan a plavkyně Seemanová. Neuspěl obhájce tokijského zlata Lipták, který ve střelbě na trap pokazil první část kvalifikace, šermíř Choupenitch vypadl už v osmifinále. Hned ve dvou soutěžích postoupil tenista Macháč: v mužském deblu s Pavláskem i v mixu po boku Siniakové. S turnajem ve stolním tenisu se smolně rozloučila Matelová.

Nikdy nebudu Jířa Prskavec. Ale umím ty nejdůležitější závody, říkal šestý Rohan (29. července 2024 21:55)
Mohl by si říkat: Tak blízko byla medaile, stačilo, abys neudělal ten jeden zbytečný šťouch a měl bys ji. Jenže tak uvažovat nechtěl. Lukáš Rohan skončil šestý v olympijském finále kanoistů a říkal: „Mám z dnešního dne obrovský zážitek a nechci si ho nějak kazit. Kéž by vodní slalom takovou kulisu zažíval víckrát.“

Nečas pokračuje v Carolině. Podepsal na dva roky, finančně si polepší (29. července 2024 21:47)
Dlouhá jednání plná spekulací a nejasností jsou u konce. A s výsledkem, který se vzhledem k dění z posledních týdnů dal předpokládat. Český hokejista Martin Nečas se v NHL nestěhuje, vyhnul se i arbitráži a zůstává v Carolině, se kterou podepsal dvouletou smlouvu na třináct milionů dolarů.

Matelová ztratila náskok dvou setů a s turnajem stolních tenistek se loučí (29. července 2024 21:37)
Až v koncovce sedmého setu skončila cesta české stolní tenistky Hany Matelové na olympijském turnaji v Paříži. Nad nizozemskou soupeřkou Britt Eerlandovou přitom vedla už 3:1 na sety, jenže náskok ztratila a nakonec nezvládla ani slibně rozehranou závěrečnou sadu. S turnajem se loučí po prohře 3:4 ve druhém kole.

Čeští Terminátoři. Macháč překonal blok z hraní na holku, se Siniakovou zazářili (29. července 2024 21:31)
Předchozí dva společné mixy prohráli, do třetice se úspěchu dočkali. A v nejvhodnější okamžik. „Hodně cenný skalp, předvedli jsme super výkon,“ radovali se Tomáš Macháč a Kateřina Siniaková po triumfu nad turnajovými jedničkami v prvním kole olympijského klání. Jelikož pařížský pavouk čítá jen šestnáct dvojic, postoupili už do čtvrtfinále. Tedy na dohled jedné z medailí.

Japonští gymnasté vyhráli v Paříži olympijskou soutěž družstev (29. července 2024 20:56)
Japonští gymnasté vyhráli na olympiádě v Paříži soutěž družstev. Zlato získali s náskokem pouhých 0,532 bodu před Čínou, kterou předstihli až po závěrečném cvičení na hrazdě. Třetí skončili Američané.

Obhájkyně zlata Američanky začaly olympijský turnaj volejbalistek prohrou (29. července 2024 20:49)
Šampionky z Tokia Američanky zahájily olympijský turnaj volejbalistek v Paříži porážkou. Svěřenkyně Karche Kiralyho podlehly 2:3 Číně. Ve skupině A se o postup do čtvrtfinále utkají ještě s domácí Francií a Srbskem. Obrat ze stavu 0:2 na sety naopak dotáhly do vítězného konce v „céčku“ Turkyně. Pod vedením hvězdné univerzálky Melissy Teresy Vargasové, autorky 30 bodů, zdolaly po boji Nizozemsko.

Basketbalistky USA vykročily za osmým zlatem v řadě výhrou nad Japonskem (29. července 2024 19:35)
Americké basketbalistky začaly cestu za osmým olympijským zlatem v řadě vítězstvím nad Japonskem 102:76 v repríze finále minulých her v Tokiu. Dvaačtyřicetiletá Diana Taurasiová startem na šestém olympijském turnaji napodobila unikátní počin Španěla Rudyho Fernándeze a v dalších zápasech bude usilovat o rekordní šesté olympijské zlato.

Judista Hejdarov navázal na nedávný titul z MS olympijským zlatem (29. července 2024 19:22)
Judista Hidajet Hejdarov z Ázerbájdžánu po titulu z květnového mistrovství světa získal i olympijské zlato. V Paříži v dnešním finále kategorie do 73 kg porazil domácího Joana-Benjamina Gabu.

Japonec Horigome na OH jako první skateboardista vybojoval druhé zlato (29. července 2024 18:57)
Japonec Juto Horigome vyhrál v Paříži stejně jako před třemi lety v rodném Tokiu disciplínu street a stal se prvním skateboardistou v mladé olympijské historii, jenž obhájil zlato. Na stupně vítězů bývalého mistra světa doprovodili dva Američané: na stříbrnou pozici si z třetího místa v olympijské premiéře v Tokiu polepšil Jagger Eaton, bronz bral jeho krajan Nyjah Huston.

Stoupalovou nahradí v Žabinách americká basketbalistka Kostowiczová (29. července 2024 18:30)
Žabiny Brno posílila před sezonou, v níž budou bojovat o účast v Evropské lize, americká basketbalistka Stephanie Kostowiczová. Osmadvacetiletá pivotka vysoká 190 centimetrů nahradí v týmu českých vicemistryň Natálii Stoupalovou, která odešla do Gdyně. Brněnský klub oznámil příchod nové posily na svém webu.

Rohan skončil šestý. Slalom ovládl domácí suverén, první medaili má Slovensko (29. července 2024 18:23)
Dotek už na třetí brance připravil kanoistu Lukáše Rohana o medaili z olympijského závodu v Paříži. Dramatické finále nakonec s obrovským náskokem vyhrál domácí Nicolas Gestin před Adamem Burgessem z Británie; první medaili pro Slovensko vybojoval v cíli třetí Matej Beňuš.

Korejští lukostřelci vyhráli potřetí olympijskou soutěž družstev (29. července 2024 18:02)
Korejští lukostřelci ovládli potřetí za sebou olympijskou soutěž družstev. Ve finále v Paříži porazili 5:1 domácí Francouze, bronz získalo Turecko.

Jachtařky Burska s Tkadlecovou jsou v polovině olympijské regaty jedenácté (29. července 2024 18:00)
České jachtařky Zosia Burska a Sára Tkadlecová jsou v polovině olympijské regaty v Marseille ve třídě 49erFX na 11. místě. Před závěrečnými šesti jízdami tak těsně zaostávají za první desítkou, která zaručuje start ve finále.

Sainz bude po odchodu z Ferrari jezdit od příští sezony F1 za Williams (29. července 2024 17:51)
Španělský jezdec formule 1 Carlos Sainz bude po odchodu z Ferrari závodit od příští sezony za Williams. V týmu podepsal dvouletou smlouvu a nahradí Američana Logana Sargeanta. Williams o tom dnes informoval na svém webu.

Já za Polsko, ty za Nizozemsko, sdílíme deštník. Nečekané parťačky perlily (29. července 2024 17:45)
Když se Karolína Muchová zahleděla na svůj zápasový outfit a porovnávala ho s oblečením Lindy Noskové, s úsměvem prohlásila: „Linda hraje za Holandsko, já jsem takové Polsko. Ale prošlo nám to, z kurtu nás nevyvedli.“ Abyste rozuměli: české tenistky původně nepočítaly, že si v Paříži střihnou společný debl, a tak musely shánět barevně sladěnou kolekci, kterou by vyhověly olympijským pravidlům. Což se jim podařilo. A stejně tak uspěly i v prvním kole.

Útočník Kulenovič odchází z Liberce do nizozemského Almela (29. července 2024 17:35)
Chorvatský fotbalový útočník Luka Kulenovič odchází z Liberce do Heraclesu Almelo, čtrnáctého týmu minulé sezony nizozemské ligy. Slovan přestup oznámil na svém webu. Hráč s bosenskými kořeny byl v minulém ročníku nejlepším střelcem týmu. Podle generálního ředitele Slovanu Jana Nezmara je transfer pro Liberec výhodný, protože kvůli zdravotním problémům by Kulenovič velkou část podzimu nemohl nastupovat.

Když přišel Wembanyama, hala málem spadla. Jaký je olympijský basket v Lille? (29. července 2024 17:17)
Mimo hlavní dějiště a možná trochu v zákrytu dalších událostí se v Lille rozjel olympijský basketbalový turnaj. Přitom je o co stát. Kdy se vám poštěstí z pár metrů sledovat na evropské půdě hvězdy NBA v čele s americkým Dream Teamem, Shaiem Gilgeousem-Alexanderem, Janisem Adetokunbem či Victorem Wembanyamou, miláčkem domácích fanoušků. „Když nastupoval, hala málem spadla,“ hlásil z Francie Šimon Sedlařík, sportovní ředitel Národní basketbalové ligy (NBL).