Hledat:

Invia.cz Pojeďte do Egypta Kanárské ostrovy Dovolená - Turecko Dominikánská republika Madeira Last minute

Přehled zpráv ze světa pro 4.září - Portál divoch.net


Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online staré hry
zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců. Portál divoch.net zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců.
Reklama ReklamaZobrazeno 13 zpráv  

Znesvářené milice v okolí Tripolisu uzavřely příměří, oznámila OSN (4. září 2018 20:40)
Na jihu libyjského hlavního města Tripolisu spolu od 27. srpna bojovaly různé ozbrojené skupiny a zemřelo zde nejméně 50 lidí. Mise OSN v úterý oznámila na twitteru, že bylo uzavřeno příměří. Není však jasné, zda bude dodržováno. Ozbrojené milice již v minulosti výzvy vlády ke složení zbraní neuposlechly.

více...

Švýcarsko nestíhá podezřelé válečné zločince. Ani „řezníka z Hamá“ (4. září 2018 20:00)
Švýcarsko, ač kolébka ženevských konvencí, nestíhá podezřelé válečné zločince. Obžalobě léta uniká i strýc syrského prezidenta Rifát Asad, jemuž se přezdívá „řezník z Hamá“. Laxnost Švýcarska kontrastuje se Švédskem a může být politicky motivována.

více...

Stovky migrantů v Libyi utekly z detence, využily bojů v Tripolisu (4. září 2018 17:45)
Stovky migrantů utekly z detenčního centra v Tripolisu. V hlavním městě Libye už několik dní zuří boje mezi znepřátelenými milicemi. Zemřelo při nich už nejméně 50 lidí. Itálie v pondělí odmítla spekulace, že v chaotické severoafrické zemi chystá intervenci.

více...

Soul čelí demografické katastrofě. Korejky nechtějí ani děti, ani manžela (4. září 2018 15:50)
Porodnost v Jižní Koreji tento rok podle odborníků zřejmě klesne pod rekordní minimum. To může mít dramatické následky pro ekonomiku, penzijní systém i obranyschopnost země. Hovoří se o fenoménu Sampo - generaci, která se vyhýbá manželství a dětem.

více...

Alternativa pro Německo po Chemnitzu posiluje, v průzkumu už je druhá (4. září 2018 14:25)
Kdyby se nyní v Německu uskutečnily parlamentní volby, druhou nejsilnější stranou by se stala Alternativa pro Německo. Podle průzkumu agentury Insa pro deník Bild by dostala 17 procent hlasů, a o jeden procentní bod by tak překonala vládní sociální demokraty (SPD), jejichž popularita u voličů dále klesá.

více...

VIDEO: Podívejte se, jak požár zdevastoval Národní muzeum v Brazílii (4. září 2018 14:13)
Záběry z dronu ukázaly rozsah škod, které způsobil mohutný požár budovy 200 let starého Národního muzea v Riu de Janeiro. Plameny zničily většinu sbírky obsahující více než 20 milionů předmětů.

více...

Zemřel zakladatel sítě Hakkání, mocného povstaleckého klanu v Afghánistánu (4. září 2018 13:45)
Po dlouhé nemoci zemřel zakladatel sítě Hakkání, která je napojena na radikální afghánské hnutí Tálibán. Podle některých zdrojů byl přitom Džalaluddín Hakkání již delší dobu po smrti, informovala agentura AFP. Síť Hakkání v Afghánistánu bojuje proti vládním silám i vojákům Severoatlantické aliance.

více...

Japonsko zasáhl silný tajfun. Zemřelo šest lidí, stovky letů byly zrušeny (4. září 2018 13:44)
Nejméně šest mrtvých a 126 zraněných si vyžádalo řádění tajfunu Jebi, který zasáhl západní pobřeží země. Pozastaven byl i provoz na trase rychlovlaků mezi Tokiem a Ósakou. Více než milion obyvatel pak dostal doporučení k evakuaci. Zrušeno bylo přes 700 letů a také množství trajektových a železničních spojů. více...

Trump varuje Asada před ofenzivou v Idlibu, Rusko obnovilo bombardování (4. září 2018 13:27)
Donald Trump varoval syrského prezidenta Bašára Asada, aby nerozvážně neútočil na provincii Idlib. Asadovi spojenci Rusko a Írán by podle něj účastí na ofenzivě na severozápadě Sýrie udělali „vážnou humanitární chybu“. Rusko však již s bombardováním začalo, uvedla v úterý Syrská organizace pro lidská práva.

více...

Stávka námořníků uvěznila na řeckých ostrovech desetitisíce turistů (4. září 2018 11:15)
Na Krétě a dalších řeckých ostrovech zůstávají uvězněny desetitisíce turistů i místních. V úterý totiž pokračuje stávka řeckých námořníků, která v pondělí zastavila trajektovou přepravu. Do práce se námořníci vrátí možná ve středu ráno. více...

Týden s Putinem. Ruská televize nasadila „vyvážený“ pořad o prezidentovi (4. září 2018 11:09)
Vladimir Putin zvládá všechny povinnosti státníka a zároveň si najde čas na obyčejné lidi, přírodu nebo setkání s mládeží. Takové je vyznění pořadu „Moskva. Kreml. Putin“, jehož první díl v neděli večer odvysílal první kanál ruské státní televize.

více...

Na západonilskou horečku zemřel v Chorvatsku první člověk (4. září 2018 10:38)
Západonilská horečka si letos vyžádala první oběť v Chorvatsku, kde bylo během letošního léta diagnostikováno 26 lidí nakažených touto nebezpečnou chorobou. V Srbsku, s nímž Chorvatsko sdílí část hranic, tato nemoc letos připravila o život už 21 lidí.

více...

Seriál o mašince Tomášovi se výrazně proměnil, je genderově vyváženější (4. září 2018 06:28)
Kreslený dětský seriál o mašince Tomášovi se po desítkách let výrazně proměnil. Stal se genderově vyváženějším a multikulturnějším. Do seriálu přibyly ženské postavy a má nové mezinárodní hrdiny - Indku, Australana a Číňana. Seriál sledují také děti v Česku.

více...

Zprávy podle dní

<<       >>
 T PoÚtStČtSoNe
35      12
36 3456789
37 10111213141516
38 17181920212223
39 24252627282930

Vyhledávání

Partneři

Právě dnes

O Životě.cz - magazín o kultuře, společnosti a životním stylu

Statistika

TOPList statistika

Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online hry | Kontakt

Obsah této stránky je plně přístupný jakýmkoli prohlížečem. Nejlépe však vypadá v prohlížeči respektujícím platné standardy HTML a CSS. Váš prohlížeč tyto standardy nerespektuje a proto vám doporučujeme jeho upgrade.

Made By Petr [Osobní stránka]