Aktuální přehled zpráv ze sportu - Portál divoch.net

Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online staré hry
zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců. Portál divoch.net zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců.

Zprávy ze sportu

Podivné praktiky svazu a vzniklá škoda. Hokej stále nemá síň slávy. Proč? (dnes 00:00)
Nově budovanou Síň slávy sliboval hokejový svaz otevřít v březnu. Jenže to nesplnil. Prostory v Nekázance stále zejí prázdnotou, podlaha je zanesená prachem, dveře oblepené igelitem a zaskládané kartonem. Měly se objevit skryté vady a ty s sebou přinesly nečekané a zvýšené náklady. Redakce iDNES Premium navíc zmapovala podivné praktiky svazu při jednání s obchodním centrem Palladium, kde chtěl původně Síň slávy stavět. A zjistila, že za to už na svaz doputovala výzva, aby urovnal vzniklou škodu.

Dostal druhou žlutou, i tak chytal dál. Martinez zařídil Aston Ville postup (včera 23:39)
Těsně před poločasem dostal žlutou kartu za zdržování. Když po první sérii penaltového rozstřelu provokoval soupeře z Lille i jeho fanoušky, argentinský gólman Emiliano Martinez z Aston Villy viděl od slovenského sudího Ivana Kružliaka druhou. Podle pravidel však vyloučen nebyl, v páté sérii zlikvidoval rozhodující pokutový kop a svůj tým poslal do semifinále Konferenční ligy. Jak to, že mohl penalty dochytat?

Moderní pětibojařka Hlaváčková prošla na SP v Ankaře do finále (včera 23:27)
Moderní pětibojařka Lucie Hlaváčková se jako jediná z Češek probojovala do finále na Světovém poháru v Ankaře. Osmnáctiletá závodnice, která loni v Krakově vybojovala účastnické místo pro olympijské hry v Paříži, prošla mezi elitní osmnáctku ze 16. místa se ziskem 1068 bodů. Naopak Karolína Křenková a Veronika Novotná skončily.

Souček s Coufalem v pohárech končí, raduje se Leverkusen. Liverpool smutní (včera 23:05)
Manko z venkovního zápasu nedohnali. Fotbalisté anglického West Hamu s Vladimírem Coufalem a Tomášem Součkem v odvetném čtvrtfinálovém utkání Evropské ligy remizovali 1:1 s německým Leverkusenem a v pohárech končí. Čerstvý německý mistr, za nějž nastoupili Patrik Schick a Matěj Kovář, postoupil do semifinále. Naopak nepokračuje Liverpool, který po výsledcích 0:3 a 1:0 vypadl s italskou Atalantou.

Velké stěhování v NHL schváleno. Coyotes najdou nový domov v Utahu (včera 22:57)
Rada guvernérů NHL jednohlasně schválila prodej klubu Arizona Coyotes a jeho přesun do Salt Lake City. Tým českého brankáře Karla Vejmelky zakončil ve středu svou druhou sezonu v dočasném působišti, hale pro 5000 diváků v kampusu Arizona State University ve městě Tempe.

Koubek: Vyloučení všechno změnilo, odešli jsme se vztyčenou hlavou (včera 22:53)
Šestnáct zápasů, porážka až v tom posledním a to ještě po prodloužení. Dlouhá evropská cesta plzeňských fotbalistů ve čtvrtek večer skončila v nečekaně chladné Florencii. „A byla samozřejmě krásná. Asi jsme loni v létě nepředpokládali, že dojdeme až do čtvrtfinále,“ řekl trenér Miroslav Koubek pro výsledku 0:2.

Dřina na začátek. Perušič se Schweinerem v Tepicu porazili Italy (včera 22:28)
Beachvolejbaloví mistři světa Ondřej Perušič a David Schweiner zahájili turnaj Pro Tour kategorie Elite v Tepicu těsnou výhrou 18:21, 21:19, 16:14 nad Italy Alexem Ranghierim a Adrianem Carambulou. V noci na pátek se v hale na mexickém písku, kde loni v Tlaxcale vybojovali senzační světové zlato, utkají s polskou dvojicí Michal Bryl, Bartosz Losiak.

Kapitán Smoleňák: A máte příběh pro Netflix! Džegrův gól nás povzbudil (včera 22:12)
Hráči na kladenské střídačce euforicky vyskočili, stadion vibroval a kotel nadšeně zpíval: My chcem Jardu Jágra na bankovce mít! Hokejový nezmar vstoupil do dějin, když otevřel gólový účet barážové bitvy číslo 2 proti Vsetínu. Nikdo starší se v profesionálních soutěžích úspěšným střelcem nestal.

Kladno - Vsetín 7:2. Druhé vítězství Rytířů v baráži, kanonádu domácích zahájil Jágr (včera 21:55)
Druhé vítězství pro Kladno a střelecký rekord pro legendu. Domácí porazili ve druhém utkání extraligové baráže Vsetín jasně 7:2 a udělali další důležitý krok k záchraně. První gól Rytířů vsítil Jaromír Jágr, který se tak stal nejstarším střelcem v historii profesionálních hokejových soutěží. Série se nyní za stavu 2:0 přesouvá do Brna, kde mají Valaši po čas baráže dočasné domácí zázemí.

Krok od prvního titulu. Šelmy v pěti setech podruhé porazily Liberec (včera 21:42)
Šelmy Brno jsou blízko svému prvnímu titulu v extralize volejbalistek. Na palubovce Dukly Liberec vyhrály 3:2, když rozhodující tie-brek získaly v poměru 16:14, a v sérii na tři vítězná utkání vedou 2:0. Rozhodnout mohou už v neděli v Brně. Bronz získal Prostějov po výhře v rovněž pětisetovém duelu na palubovce Olympu Praha, kterou navázal na úspěch z domácího zápasu. O třetí místo se hrálo jen na dvě vítězství.

Nymburk se s Olomouckem natrápil. Opavští obhájci udolali Ostravu (včera 21:36)
Obhájci titulu basketbalisté Opavy vstoupili do čtvrtfinále ligového play off s Ostravou vítězstvím 87:79. Nymburk se doma dlouho trápil s Olomouckem, ale díky suverénní čtvrté čtvrtině nakonec vyhrál 103:81.

Fiorentina - Plzeň 2:0, pohárovou jízdu uťalo prodloužení, hosté hráli v deseti (včera 21:23)
Plzeňští fotbalisté se rvali, bojovali do vyčerpání, ale mezi čtyři nejlepší kluby v Konferenční lize nepostoupili. Jejich parádní pohárová cesta Evropou skončila v prodloužení čtvrtfinálové odvety ve Florencii, kde podlehli 0:2. I druhý duel proti Fiorentině skončil v základní hrací době bez branek, pak už však český tým neustál hru v deseti. V 66. minutě vyl vyloučen Cadu, v úvodu prodloužení se trefil González a ve 108. minutě přidal druhou trefu Biraghi.