Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online staré hry
zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců. Portál divoch.net zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců.

Zprávy ze sportu

Dřina na začátek. Perušič se Schweinerem v Tepicu porazili Italy (dnes 22:28)
Beachvolejbaloví mistři světa Ondřej Perušič a David Schweiner zahájili turnaj Pro Tour kategorie Elite v Tepicu těsnou výhrou 18:21, 21:19, 16:14 nad Italy Alexem Ranghierim a Adrianem Carambulou. V noci na pátek se v hale na mexickém písku, kde loni v Tlaxcale vybojovali senzační světové zlato, utkají s polskou dvojicí Michal Bryl, Bartosz Losiak.

Kapitán Smoleňák: A máte příběh pro Netflix! Džegrův gól nás povzbudil (dnes 22:12)
Hráči na kladenské střídačce euforicky vyskočili, stadion vibroval a kotel nadšeně zpíval: My chcem Jardu Jágra na bankovce mít! Hokejový nezmar vstoupil do dějin, když otevřel gólový účet barážové bitvy číslo 2 proti Vsetínu. Nikdo starší se v profesionálních soutěžích úspěšným střelcem nestal.

Kladno - Vsetín 7:2. Druhé vítězství Rytířů v baráži, kanonádu domácích zahájil Jágr (dnes 21:55)
Druhé vítězství pro Kladno a střelecký rekord pro legendu. Domácí porazili ve druhém utkání extraligové baráže Vsetín jasně 7:2 a udělali další důležitý krok k záchraně. První gól Rytířů vsítil Jaromír Jágr, který se tak stal nejstarším střelcem v historii profesionálních hokejových soutěží. Série se nyní za stavu 2:0 přesouvá do Brna, kde mají Valaši po čas baráže dočasné domácí zázemí.

Krok od prvního titulu. Šelmy v pěti setech podruhé porazily Liberec (dnes 21:42)
Šelmy Brno jsou blízko svému prvnímu titulu v extralize volejbalistek. Na palubovce Dukly Liberec vyhrály 3:2, když rozhodující tie-brek získaly v poměru 16:14, a v sérii na tři vítězná utkání vedou 2:0. Rozhodnout mohou už v neděli v Brně. Bronz získal Prostějov po výhře v rovněž pětisetovém duelu na palubovce Olympu Praha, kterou navázal na úspěch z domácího zápasu. O třetí místo se hrálo jen na dvě vítězství.

Nymburk se s Olomouckem natrápil. Opavští obhájci udolali Ostravu (dnes 21:36)
Obhájci titulu basketbalisté Opavy vstoupili do čtvrtfinále ligového play off s Ostravou vítězstvím 87:79. Nymburk se doma dlouho trápil s Olomouckem, ale díky suverénní čtvrté čtvrtině nakonec vyhrál 103:81.

Fiorentina - Plzeň 2:0, pohárovou jízdu uťalo prodloužení, hosté hráli v deseti (dnes 21:23)
Plzeňští fotbalisté se rvali, bojovali do vyčerpání, ale mezi čtyři nejlepší kluby v Konferenční lize nepostoupili. Jejich parádní pohárová cesta Evropou skončila v prodloužení čtvrtfinálové odvety ve Florencii, kde podlehli 0:2. I druhý duel proti Fiorentině skončil v základní hrací době bez branek, pak už však český tým neustál hru v deseti. V 66. minutě vyl vyloučen Cadu, v úvodu prodloužení se trefil González a ve 108. minutě přidal druhou trefu Biraghi.

Vondroušová ve Stuttgartu uspěla i podruhé, ve čtvrtfinále vyzve Sabalenkovou (dnes 21:02)
Tenistka Markéta Vondroušová ve Stuttgartu porazila 7:6, 6:1 Rusku Anastasiu Potapovovou a ve čtvrtfinále ji čeká světová dvojka a finalistka posledních tří ročníků turnaje Aryna Sabalenková z Běloruska. Druhé kolo nezvládla Linda Nosková, která podlehla 0:6 a 5:7 Emmě Raducanuové z Velké Británie.

ONLINE: Češi v Evropské lize. West Ham v odvetě vede nad Leverkusenem (dnes 20:23)
Dohánějí manko z venkovního zápasu. Fotbalisté anglického West Hamu vedou 1:0 v odvetném čtvrtfinálovém utkání Evropské ligy nad německým Leverkusenem, jenž o víkendu s jistotou získal tamní mistrovský titul. Utkání sledujte od 21 hodin v podrobné online reportáži.

Rulík chválil trpělivý výkon proti Rakousku. Trápí ho viróza v kabině (dnes 20:19)
Čeští hokejisté vyhráli i třetí přípravné utkání před domácím mistrovství světa. V Českých Budějovicích porazili bez větších potíží Rakousko 5:1. Trenéra Radima Rulíka tak trápí spíš viróza, která se prohání kabinou. „Musíme to zastavit,“ velí kouč.

Házenkářky na ME vycestují do Maďarska, vyzvou i loňské medailistky (dnes 20:02)
České házenkářky se na mistrovství Evropy v závěru roku utkají v základní skupině B s bronzovým medailistou z minulého kontinentálního šampionátu Černou Horou, Rumunskem a Srbskem. Všechny tři zápasy úvodní fáze odehrají v Maďarsku v Debrecínu. Rozhodl o tom dnešní los ve Vídni.

Třetí výhra v přípravě. Čeští hokejisté v Budějovicích porazili Rakousko 5:1 (dnes 19:44)
Čeští hokejisté zvládli i třetí přípravný duel před blížícím se mistrovstvím světa. Po dvou výhrách nad houževnatým Německem porazili i Rakousko. V českobudějovické Budvar aréně vyhráli 5:1 díky brankám Adama Kubíka, Andreje Šustra, Jakuba Galvase, Jiřího Černocha a Michaela Špačka.

Nejstarší v dějinách. Jágr skóroval v baráži a přepsal historický rekord (dnes 19:19)
52 let, 63 dní. V takovém věku naskočil Jaromír Jágr do druhého utkání baráže o hokejovou extraligu v dresu Kladna. Přepisoval historii, podařilo se mu totiž skórovat, čímž překonal zápis legendárního Gordieho Howea z NHL.