Přehled zpráv z ekonomiky pro 5.března - Portál divoch.net


Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online staré hry
zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců. Portál divoch.net zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců.
Reklama ReklamaZprávy z ekonomiky

Zobrazeno 8 zpráv  

Zaměstnanci chybějí i slovenským firmám (5. března 2018 21:15)
Míra nezaměstnanosti v průměru na celém území Slovenska klesla loni na historické minimum – je pod hranici šesti procent. A zahraniční investoři i část domácích firem, obdobně jako v Česku, se potýkají s nedostatkem kvalifikovaných sil. Stále častěji se proto na Slovensku objevují pracovníci ze zahraničí.

Pokud projdou německé platy pro české řidiče kamiónů, chystají firmy švarcsystém (5. března 2018 20:41)
Českým dopravcům hrozí v Německu pokuty za to, že jejich řidiči mají nižší plat, než je tamější minimální mzda. Nyní jim však svitla naděje. Zástupci Evropské komise, Evropského parlamentu a Bulharska, které osmadvacítce předsedá, se shodli, že dálková kamiónová doprava by se měla ze směrnice o vysílání zahraničních pracovníků v rámci EU vyjmout.

Škoda investuje 50 miliard do alternativních pohonů, oznámil šéf automobilky Maier (5. března 2018 16:06)
Škoda Auto investuje v příštích pěti letech do alternativních pohonů a nových služeb mobility zhruba dvě miliardy eur (přes 50 miliard korun). V roce 2025 chce mít deset modelů na elektrický pohon, z toho šest čistých elektromobilů. Před zahájením ženevského autosalonu to uvedl předseda představenstva Škody Auto Bernhard Maier.

Volkswagen se chystá na burzu s divizí nákladních vozů (5. března 2018 14:57)
Německý automobilový koncern Volkswagen se chystá nabídnout na burze akcie své divize nákladních vozů a autobusů. O víkendu o tom informoval deník Handelsblatt. Firma, jejíž součástí je i Škoda Auto, plánuje ještě v březnu vyčlenit značky Scania a Man z mateřského koncernu do samostatné akciové společnosti, což by byl krok před vstupem na burzu.

Temelínské bloky jedou na plný výkon. Pokrývají spotřebu pětiny českých domácností (5. března 2018 13:13)
Oba temelínské bloky pracují od neděle na plný výkon a kryjí spotřebu elektřiny pětiny českých domácností. První blok začal pracovat naplno po více než dvouměsíční odstavce. Právo o tom informoval mluvčí elektrárny Marek Sviták.

Na seznamu ruských oligarchů je i majitel kunovického Aircraft Industries (5. března 2018 12:04)
Na americkém seznamu ruských oligarchů s majetkem přes miliardu dolarů (20,7 miliardy korun) se objevil i vlastník největšího českého výrobce civilních letadel, kunovické Aircraft Industries. Ruský podnikatel firmu ovládá prostřednictvím koncernu UGMK od roku 2013. Upozornil na to server iRozhlas.cz.

V Česku bylo zadrženo nejméně padělaných peněz od roku 1990 (5. března 2018 10:53)
V Česku bylo loni zadrženo 2850 padělaných a pozměněných bankovek a mincí všech měn. To je meziročně o 22 procent méně a současně nejméně od roku 1990. V pondělí o tom na tiskové konferenci informoval člen bankovní rady ČNB Vojtěch Benda.

Evropská komise chce uvalit zvláštní daň na tržby technologických gigantů (5. března 2018 10:19)
Evropská komise chystá směrnici, která má zavést speciální daň ve výši dvou až šesti procent z tržeb velkých technologických firem. Uvedl to francouzský ministr hospodářství Bruno Le Maire. Komise v minulosti řešila placení daní v jednotlivých zemích EU společnostmi Amazon, Facebook, Google nebo Apple.

Zprávy

Zprávy podle dní

<<       >>
 T PoÚtStČtSoNe
9    1234
10 567891011
11 12131415161718
12 19202122232425
13 262728293031 

Vyhledávání

Statistika

TOPList statistika

Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online hry | Kontakt

Obsah této stránky je plně přístupný jakýmkoli prohlížečem. Nejlépe však vypadá v prohlížeči respektujícím platné standardy HTML a CSS. Váš prohlížeč tyto standardy nerespektuje a proto vám doporučujeme jeho upgrade.

Made By Petr [Osobní stránka]