Přehled zpráv z domova pro 17.října - Portál divoch.net


Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online staré hry
zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců. Portál divoch.net zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců.
Reklama ReklamaZprávy z domova - iDnes.cz

Zobrazeny zprávy 1 až 20 z celkem 36 zpráv  
Následující  

Mám nárok na pár dní odpočinku, řekl o svém pobytu v nemocnici Zeman (17. října 2019 21:45)
Prezident Miloš Zeman v pořadu Týden s prezidentem na TV Barrandov promluvil o svém zdravotním stavu a čtyřdenním pobytu v Ústřední vojenské nemocnici v Praze, kam nastoupil ve čtvrtek odpoledne. Dále zavzpomínal na zpěváka Karla Gotta a zhodnotil dvoudenní loučení s ním. Krátce se vyjádřil i k dopisu, který poslal čínskému prezidentovi.

Chybí nenahraditelný lék na cukrovku. Dodávky se obnoví koncem měsíce (17. října 2019 20:33)
Nenahraditelný lék na cukrovku Glucophage XR zažívá na českém trhu další výpadek. Problém je podle Státního ústavu kontroly léčiv v celé Evropě, dodávky by se měly obnovit během několika týdnů.

Akademie věd předávala ceny. Ocenila historiky, popularizátory i filozofy (17. října 2019 19:01)
Ceny Akademie věd převzali ve čtvrtek autoři rozsáhlých publikací o Československu či vědec s neobvyklým výzkumem na pomezí archeologie a ekologie. Instituce ocenila také úspěšné popularizátory, včetně filosofky, která propojila svůj obor s divadlem. Ocenění za mimořádné výsledky výzkumu letos putují k dvěma týmům historiků.

Soud potvrdil zproštění v kauze kolem smluv ministerstva vnitra a Fujitsu (17. října 2019 18:21)
Šest lidí, obžalovaných v souvislosti se smlouvami ministerstva vnitra a firmou Fujitsu Technology, nespáchalo trestný čin. Zprošťující rozsudek pražského městského soudu potvrdil odvolací Vrchní soud v Praze. Obžalobě, podle níž byly dodatky nevýhodné a v rozporu se zákonem, čelili čtyři někdejší ředitelé odborů ministerstva vnitra a dva jednatelé Fujitsu. Verdikt je pravomocný.

I nový šéf Pirátů v Praze jednal se žalovaným manažerem. Doložil to zpětně (17. října 2019 17:34)
Nový předseda Pirátů v pražském zastupitelstvu Viktor Mahrik se stejně jako jeho stranická kolegyně Krausová scházel s manažerem reklamní firmy JCDecaux Tomášem Tenzerem. Ten je souzen za korupční jednání a manipulace s veřejnými zakázkami. Své schůzky přitom neuváděl v evidenci kontaktů a schůzek. Mahrik se hájí, že je měl zapsané ve veřejném kalendáři. Tu poslední do kalendáře vepsal až zpětně, uvedl Deník N.

Chceme odstoupení rektora Zimy, žádají po smlouvě s Home Creditem akademici (17. října 2019 17:08)
Po podpisu smlouvy o partnerství s firmou Home Credit vyzývají k odstoupení rektora akademici a tři členové vědecké rady Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy. K odstoupení vyzývá také petice studentů, zaměstnanců a absolventů univerzity. Podle rektora Zimy patří taková diskuze na jednání akademického senátu.

Rozchod Prahy s Pekingem je dokonán, konec smlouvy stvrdili zastupitelé (17. října 2019 16:33)
Pražští zastupitelé definitivně ukončili platnost sesterské smlouvy s Pekingem. Na jednání vzali na vědomí ukončení smlouvy ze strany Číny a neúspěšnou iniciativu Prahy, aby byla ze smlouvy vyškrtnuta klauzule, že Praha uznává jednotnou Čínu.

Ústavní soud se podruhé zastal muže, kterého exekutor připravil o byt (17. října 2019 16:00)
Ústavní soud se podruhé zastal muže, který kvůli nevelké pohledávce přišel o družstevní byt. Už před pěti lety ÚS konstatoval, že exekutor chyboval a měl by nahradit způsobenou škodu. Krajský soud v Českých Budějovicích ale označil nárok za promlčený, což ÚS považuje vzhledem k okolnostem za porušení základních práv.

Zahraniční dělníci zbili sousedku, která se bránila sexu. Dostali šest let (17. října 2019 15:59)
Krajský soud v Hradci Králové potrestal šesti lety vězení dva Maďary za pokus těžkého ublížení na zdraví a pokus o znásilnění. Ublížili sousedce z domu na Pardubicku. Před dvěma lety je stejný soud zprostil obžaloby kvůli nedostatku důkazů, ty ale nyní vnesl do případu svědek z Ukrajiny.

Nemocnice si kvůli rekondičnímu pobytu „šťouchla“ do Zemana, Ovčáček se zlobí (17. října 2019 14:57)
Nařčení z neetického chování, kterým by se měl zabývat ministr zdravotnictví, si od mluvčího prezidenta Jiřího Ovčáčka vysloužila šumperská nemocnice. Zveřejnila totiž na sociální síti Twitter status, v němž nabídla rekondiční pobyt. Odkázala tím na čtyřdenní setrvání Miloše Zemana v pražské nemocnici, kam nastoupil právě za tímto účelem.

ODS vyzývá Schillerovou k rezignaci kvůli zeti, ta to považuje za absurdní (17. října 2019 14:56)
Představitelé opoziční ODS vyzvali k rezignaci ministryni financí Alenu Schillerovou (za ANO). Skupina propojená s jejím zetěm Davidem Rusňákem je zodpovědná za paralýzu celní správy, uvedli občanští demokraté na tiskové konferenci, kterou uspořádali symbolicky u zadního vchodu ministerstva. Schillerová tvrzení ODS označila za „absurdní konstrukci".

Z projíždějícího auta někdo vystřelil vzduchovkou, mladíka zasáhl do nohy (17. října 2019 14:42)
Nenadálý výstřel ze vzduchovky zasáhl minulý pátek krátce před půlnocí mladíka, který postával se svými známými na ulici jihomoravského Rajhradu. Rána vyšla ze stříbrného vozu Škoda Octavia, který projížděl kolem. Totožnost střelce ani jeho motivace nejsou policii známy.

Cyklistka nepřežila střet s tatrou, v Budějovicích se tvořily kolony (17. října 2019 14:15)
Tragická nehoda se stala na kruhovém objezdu v Českých Budějovicích. Na výpadovce na Český Krumlov srazil nákladní automobil cyklistku, která na místě zemřela. Dopravu u Litvínovic řídili policisté, tvořily se dlouhé kolony.

Bezdomovců v Česku je téměř 24 tisíc. Na ulici žijí i děti (17. října 2019 14:09)
Nejvíce lidí na ulici žije na severní Moravě, v Praze a Jihomoravském kraji. Mezi lidmi bez domova je daleko větší podíl mužů než žen. Přes 2,5 tisíce bezdomovců ještě nedosáhlo 18 let věku. Vyplývá to ze závěrů jarního průzkumu Výzkumného ústavu práce a sociálních věcí, který zveřejnilo ministerstvo práce a sociálních věcí.

Zeman nastoupil v doprovodu dcery do nemocnice, zůstane tam do neděle (17. října 2019 13:48)
Prezident Miloš Zeman přijel v doprovodu ochranky a své dcery Kateřiny na interní kliniku Ústřední vojenské nemocnice v Praze. Podle Hradu v ní zůstane kvůli rekondičnímu pobytu do neděle. Zeman byl naposledy v nemocnici na konci září, tehdy přiznal, že se jeho zdraví horší. K návštěvě nemocnice ho přiměla právě dcera, jako opora se nyní zdržuje v ČR.

Muž dělal výtržnosti na ulici, nahý skočil ze Štefánikova mostu (17. října 2019 13:34)
Policisté v pondělí ráno řešili oznámení o výtržnictví v Praze 1. Opilec na ulici nadával kolemjdoucím, potom chtěl stavět stánek. Policisté ho našli u Štefánikova mostu, ale nechtěl se nechat chytit. Raději skočil nahý do Vltavy, kde se málem utopil.

Gustáva Husáka v roce 1989 paralyzovala mrtvice, řekl historik (17. října 2019 13:07)
Česko si letos připomíná 30 let svobody a tedy konec komunistického režimu. S normalizační érou 70. a 80. let je úzce spjata osoba prezidenta Gustáva Husáka. „V roce 1989 už Husák nebyl hlavní politickou postavou. Na Pražském hradě byl v podstatě odříznut od hlavního dění," řekl v Rozstřelu historik Michal Macháček, autor oceňované biografie o Husákovi.

Hledaní zloději se vrátili, ukradli další šperk před zraky prodavačky (17. října 2019 12:53)
V Olomouckém kraji se po několika měsících opět objevila dvojice zlodějů, která díky zručnosti a schopnosti odlákat pozornost krade ve zlatnictvích šperky přímo před zraky prodavaček. A to i přesto, že je hledá policie a po jejich posledním nájezdu se v médiích objevilo video s jejich tvářemi.

Afričana soudí za znásilnění dívky u Lukavce, sperma na jejím těle nevysvětlil (17. října 2019 12:14)
Litoměřický okresní soud řeší případ červnového znásilnění šestnáctileté dívky v poli u Lukavce. Obžalovaný třicetiletý Abdallah Ibrahim Diallo, který zatím s nikým nekomunikoval, se rozhodl vypovídat. Tvrdil, že dívku chtěl požádat o pomoc. Prý neví, že by spolu měli pohlavní styk. Svoje sperma na jejím těle nekomentoval.

Evakuace stovek lidí v Kunovicích skončila, letecká puma nebyla aktivní (17. října 2019 12:04)
Při výkopových pracích v Kunovicích našli dělníci leteckou pumu. Policie evakuovala z areálu výrobce letadel Aircraft Industries stovky lidí. Zásah skončil před polednem, kdy přivolaný pyrotechnik zjistil, že puma nebyla aktivní, přesto ji odvezl k odborné likvidaci.

Následující  

Zprávy

Zprávy podle dní

<<       >>
 T PoÚtStČtSoNe
40  123456
41 78910111213
42 14151617181920
43 21222324252627
44 28293031   

Vyhledávání

Statistika

TOPList statistika

Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online hry | Kontakt

Obsah této stránky je plně přístupný jakýmkoli prohlížečem. Nejlépe však vypadá v prohlížeči respektujícím platné standardy HTML a CSS. Váš prohlížeč tyto standardy nerespektuje a proto vám doporučujeme jeho upgrade.

Made By Petr [Osobní stránka]