reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zemřel bývalý CEO a prezident Intelu Paul Otellini

4.10.2017, Jan Vítek, aktualita
Zemřel bývalý CEO a prezident Intelu Paul Otellini
Ve svých 66 letech zemřel někdejší CEO a prezident firmy Intel Paul Otellini, který se tak už nedožil svých letošních narozenin, jež by měl příští čtvrtek. V Intelu přitom pracoval už od roku 1974 a až v roce 2013 jej nahradil dnešní CEO Brian Krzanich. 
Paul Otellini je tak právem označován v Intelu za legendu, která mu v podstatě zasvětila celý svůj profesní život. Stal se pátým šéfem této firmy a nynější CEO Brian Krzanich na něj vzpomíná jako na člověka, který představoval "neúnavný hlas zákazníků v moři inženýrů, jenž je naučil, že mohou uspět jen v případě, že upřednostní právě své zákazníky". K tomu by se dalo říci mnohé, ale nyní na to není vhodná příležitost. 
 
 
My si raději uvedeme, že pod vedením Otelliniho se Intelu velice dařilo a za jeho osmileté šéfování ve firmě proteklo více tržeb než za předchozích 45 let existence firmy. Tržby Intelu se pod jeho vedením zvýšily z 34 miliard dolarů za rok na 53 miliard. Jistě, Otellini zažil i zlatá léta PC trhu, ovšem poté i ta hubená, v jejichž průběhu Intel dokázal zvyšovat své tržby. To však Intelu usnadnilo AMD, které bylo v posledních letech bezzubé a až letos vytáhlo i drápky. 
 
Paul Otellini se narodil v roce 1950 v San Francisku, kde získal i bakalářský titul z ekonomie na University of San Francisco a v ten samý rok, 1974, vstoupil do firmy Intel. V průběhu své kariéry vystřídal několik pozic včetně generálního manažera Peripheral Components Operation či Folsom Microcomputer Division a poté už stoupal výš přes pozici výkonného viceprezidenta a generálního manažera divize Intel Architecture Group k CEO celé firmy, když nahradil Craiga Barretta. Stal se tak vůbec prvním šéfem Intelu, který nepatřil mezi jeho inženýry. 
 
Zdroj: Brian Krzanich (via Twitter)
reklama