reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zákaz Američanů funguje, Fujian Jinhua zastaví výrobu

31.1.2019, Jan Vítek, aktualita
Zákaz Američanů funguje, Fujian Jinhua zastaví výrobu
Na konci října minulého roku jsme se dozvěděli, že americké orgány zakázaly domácím firmám export zboží do čínské firmy Fujian Jinhua. Jde o spor především mezi ní a Micronem, který přerostl ve střet obou států a nyní se ukazuje, že zákaz má svůj efekt.
Jak jsme psali právě v říjnu, Fujian Jinhua Integrated Circuits byla nejdříve obviněna firmou Micron z krádeže duševního vlastnictví. Americký Micron si jako odplatu vysloužil zákaz prodeje některých svých produktů na území Číny a poté se už tato věc stala i součástí obchodní války mezi USA a Čínou. Nyní už tak ani moc nezáleží na tom, zda se Fujian Jinhua skutečně odhodlala k průmyslové špionáži, protože tato záležitost už byla zpolitizována. Nicméně si skutečně lze představit, že něco takového proběhlo vzhledem k tomu, jak moc se čínské firmy za silné podpory jejich vlády snaží rozjet výrobu pamětí RAM ve snaze vymanit se ze závislosti na společnostech Samsung, SK Hynix (obě korejské) a Micronu. 
 
 
The Financial Times nyní sdělují, že firmě Fujian Jinhua brzy dojde materiál, který je nutný k udržování produkce a pokud se v tomto ohledu nic nemění, bude nevyhnutelně následovat její přerušení, a to někdy v průběhu března. 
 
Dle těchto informací to tak vypadá, že jde o materiál spotřebovávaný pří samotné výrobě počítačových čipů, přičemž dříve jsme uvažovali spíše o samotném výrobním vybavení. Nicméně to je v konečném důsledku jedno. Fujian Jinhua založila svou produkci na technologiích původem z USA, takže tak jako tak je rozhodnutí americké vlády o zákazu prodeje zboží pro ni v podstatě likvidační, respektive továrna může být od března zakonzervována.
 
Americká vláda přitom v říjnu nijak nespecifikovala, že by šlo o opatření, které by se mělo jakkoliv týkat Micronu a hovořila jen o národních zájmech a bezpečnosti i ve vztahu k americkým vojenským systémům. Nejde však pochopitelně o bezpečnost těchto systémů samotných, ale spíše o ochranu společností, které pro ně dodávají své produkty. Obrázek si tak můžeme udělat z dostupných informací sami. 
 
 


reklama