reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Star Citizen alfa 3.0: vývojový milník přišel, jaký je?

31.1.2018, Jan Vítek, článek
Star Citizen alfa 3.0: vývojový milník přišel, jaký je?
Čekání na Star Citizen ve veřejné verzi Alfa 3.0 skončilo krátce před loňským Štědrým dnem, který se nám Cloud Imperium Games tak snažili zpříjemnit. Na tuto verzi jsme přitom velice dlouho čekali, neboť slibovala výrazný pokrok. Jaká je?
Kapitoly článku:
  1. Star Citizen alfa 3.0: vývojový milník přišel, jaký je?
  2. První dojmy z Alfy 3.0
  3. Procházka po měsíci Daymar
  4. Delamar a Yela
  5. Alfa 3.1, 3.2, aneb co bude dál?
Hře Star Citizen jsme se věnovali už v roce 2016, kdy byla Alfa 3.0 už prezentována ve videu, ale jak už nyní víme, veřejnost na ni musela čekat ještě mnohem více než rok. Vývoj ale neustrnul, takže veřejná Alfa 3.0 je nakonec jiná než to, co bylo prezentováno dříve a my se dnes na ni zaměříme. 
 
 
Už v loňském červenci nás autoři hry škádlili trailerem Alfy 3.0, který ukazoval především to, na co každý čekal: planety či měsíce, na nichž můžeme kdekoliv přistát a projít se po jejich povrchu. To jen dokazuje, o jak velkolepý projekt jde, však každý měsíc představuje svět sám o sobě a pokud chceme, můžeme si jej klidně obejít celý dokola. Jen nám to zabere alespoň několik hodin a ani ve vesmírné lodi v režimu supercruise to nebude chvilka. 
 
 
Byli jsme tak zvědaví, jak se autoři s tímto poprali a jak budou vypadat měsíce (a později planety), jež jsou zčásti generované automaticky a zčásti tvořené ručně a také zda budou opravdu z vesmíru viditelné struktury jako krátery a podobně, na nichž pak budeme moci přistát, projít se po nich a prozkoumat každý kamínek.
 
 
Je tu ale i tuna dalších vylepšení, které ihned odhalíme, jako nový navigační systém, možnost převážet náklad a obchodovat s ním, nové mise, přepracovaný osobní asistent umožňující vybavování lodi i postavy, možnost nakupovat zbraně a výbavu, opravovat loď a tankovat palivo, atd. To nehledě na dvě tuny vylepšení pod kapotou enginu a také novou výbavu, lodě a jiné vehikly, jež byly od dob Alfaverzí 2.x vyvinuty.

Přesto ale jde stále o Alfu plnou větších či menších chyb, takže lodě občas neposlouchají, snímkovací frekvence především v rušnějších oblastech klesá k tempu stroboskopu, z obchodů občas zcela zmizí veškeré zboží a někdy může celá hra prostě a jednoduše spadnout. 
 
Stále více se ale ukazuje, že jde o zcela výjimečný projekt a pokud se jej podaří dotáhnout do konce, Chris Roberts si se svým týmem zaslouží nehynoucí slávu. 
reklama